Ponad tysiąc startujących w Biegu Niepodległości

mat.
9 listopada 2008 (artykuł sprzed 15 lat)
Najnowszy artykuł na ten temat Mikołajkowy Turniej Piłki Nożnej

W Gdańsku wyłoniono już najlepszych w Biegu Niepodległości. Dla uczczenia święta 11 listopada MOSiR Gdańsk na własnych obiektach zorganizował rywalizację dla uczniów ze szkół podstawowych i gimnazjalnych w biegu przełajowym. Wystartowało około 1300 uczestników. Patronat medialny sprawował Portal trojmiasto.pl, a honorowy prezydent Gdańska

.

W biegu obowiązywały trzy kategorie wiekowe z dodatkowym podziałem na chłopców i dziewczęta. Dystans dla najmłodszych wynosił ok. 800 m, najstarsi mieli do pokonania ok. 1200 m.

W rywalizacji dziewcząt rocznika 1999 i młodszych (klasy 1-3 szkoły
podstawowej) trasę biegu najszybciej pokonała Kinga Rozalewska, reprezentująca Szkołę Podstawową nr 75. Tym samym powtórzyła osiągnięcie sprzed roku, kiedy to również zwyciężyła w swojej kategorii. Tuż za nią finiszowała reprezentantka SP 47 Laura Błoszyk. Trzecie miejsce zdobyła Magda Koszela z SP 75.

Wśród chłopców najlepiej biegali uczniowie SP 75, zajmując wszystkie miejsca na podium. Zwycięstwo wywalczył Arek Krygier, drugi linię mety przekroczył Konrad Kęsik, a trzecie miejsce przypadło Maciejowi Zygiertowi.

Dziewczęta i chłopcy z rocznika 1996-1998 mieli do pokonania dystans ok. 1000 m. Spośród dziewcząt najszybciej uporała się z nim Marta Zając ze Szkoły Podstawowej nr 40, wyprzedzając na mecie reprezentantkę SP 80 Karolinę Gesek oraz Maję Mikołajek z SP 75.

Kategorię chłopców ponownie zdominowali uczniowie SP 75. Zwycięstwo zapewnił sobie Norbert Ziegiert, drugie miejsce zajął Damian Szpremec, a trzecie Grzegorz Gulczyński.

W kategorii roczników 1993-1995 najszybszą zawodniczką okazała się Klaudia Żołędziowska z Gimnazjum nr 22. Jako druga metę przekroczyła jej szkolna koleżanka, Aleksandra Góralska, a trzecia była Aneta Cichosz G 7.

W kategorii gimnazjalistów pierwsze miejsce wywalczył Wojciech
Sadowski
z Gimnazjum nr 22 przed reprezentantami G 2 Marcinem Podlakiem i Mateuszem Pettkiem. Co ciekawe ten ostatni na najniższym stopniu podium stanął również przed rokiem.

Uczestnicy zawodów, którzy zajęli trzy pierwsze miejsca w swoich kategoriach wiekowych, otrzymali pamiątkowe medale oraz nagrody. Za pierwsze miejsce były to odtwarzacze mp3, za 2 i 3 piłki nożne oraz do siatkówki. Dla wszystkich uczestników przygotowana została gorąca grochówka oraz herbata, znakomicie rozgrzewające po trudach sportowej rywalizacji, która toczyła się przy zimnej pogodzie.

- Dla trzech najliczniej reprezentowanych szkół MOSiR w Gdańsku ufundował nagrody specjalne w postaci sprzętu komputerowego: I miejsce - 2 x notebook, II miejsce - monitor LCD, III miejsce - drukarka. Wyłonienie najliczniej reprezentowanej szkoły nastąpi po podliczeniu kart zawodniczek i zawodników. Informacja o zwycięzcach dostępna będzie wkrótce na www.mosir.gda.pl - infornmuje Grzegorz Pawelec z MOSiR Gdańsk.