• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Impreza już się odbyła

Poniedziałkowe wędrówki po regionie: Jar Raduni

Życie jest za krótkie, aby podziwiać nasz region tylko w weekendy, bądź podczas urlopów. Wiosną i latem, gdy dzień jest już długi warto to wykorzystać i wybrać się na ciekawą wycieczkę po pracy z przewodnikiem terenowym. Grupa Rekreacyjna 3miasto zaprasza na nową serię popołudniowych wycieczek, które odbywać się będą w poniedziałki od czerwca po wrzesień. Wędrówki wieść będą przez ciekawe okolice w obrębie najbliższych okolic Trójmiasta. Zwykle realizować będziemy trasy w formie pętli, ale zdarzą się także liniowe, do których dojechać będzie można komunikacją miejską: autobusem lub pociągiem. Pierwszym tematem będzie pętla wokół Rezerwatu Jaru Raduni.

paź 4

środa, godz. 17:50

Gdańsk Niedźwiednik, parking na rogu ulic...
bilety 20 - 30 zł

w każdy wtorek (do 26.12), godz. 1:00

Gdańsk,
bilety 50 zł
>>> ZOBACZ WIDEO RELACJE z naszej ostatniej wędrówki przez Jar Raduni

Raj Rzeki Raduni to naszym zdaniem najpiękniejszy wąwóz, którym meandruje rz. Radunia.
Wysokość zboczy jaru sięga miejscami ponad czterdzieści metrów nad dno doliny, którym płynie wąską gardzielą bystry nurt rzeki Raduni. Zbocza całkowicie porośnięte są gęstym, wysokim lasem i są bardzo strome. Wiodąca wzdłuż koryta rzeki ścieżka przyjmuje nico górski charakter i niekiedy wymaga od wędrujących większego wysiłku. Pomimo wszelkich trudności, Rezerwat Jaru Raduni, to naprawdę mistyczne miejsce, pełne przepięknej dzikiej przyrody, które warto zobaczyć i to o różnych porach roku. Zaczynamy więc od krótkiej wędrówki wiosną.

Rozlewisko Raduni przed elektrownią wodną oraz słynny wiadukt kolejowy, którym niebawem ponownie przejadą pociągi zobaczymy zarówno na początku jak i na koniec trasy naszej wędrówki.
Rozlewisko Raduni przed elektrownią wodną oraz słynny wiadukt kolejowy, którym niebawem ponownie przejadą pociągi zobaczymy zarówno na początku jak i na koniec trasy naszej wędrówki. fot. Krzysztof Kochanowicz / GR3miasto


1. Do kogo skierowana jest wędrówka?

Wędrówka adresowana jest do dorosłych i młodzieży, którzy cenią sobie aktywny wypoczynek, a także lubią obserwować dziką przyrodę. Ze względu na szacunek wobec mieszkańców tych okolic, psy mogą wziąć udział jedynie na smyczy lub lince.

Dołączając do naszej grupy z pewnością poznasz ciekawych, pozytywnie zakręconych ludzi. Będziesz miał(a) wiele okazji do pogawędek i wymiany doświadczeń.


2. Jak się ubrać, co zabrać?

Ubiór należy dostosować do pogody. Polecamy ubrać się w oddychającą, nie krępującą ruchów odzież sportową. Wygodne obuwie sportowe/trekkingowe to podstawa udanej wędrówki. Wędrując nad wodą wiosną bądź latem warto pamiętać także o jakimś preparacie odstraszającym komary. Należy zabrać ze sobą także prowiant oraz coś do picia. Pokonywane przez nas wzniesienia i przeszkody szybko pobudzą nasz apetyt i pragnienie.
Jeżeli lubisz robić zdjęcia zabierz aparat. Tam jest naprawdę pięknie !

3. Trasa:

Dystans do pokonania: ok. 10 km / suma przewyższeń: ok. 550 m
Tempo marszu: turystyczne, ale bez zamulania (+/- 3,5 km/h)
Czas przebycia wraz z postojami: +/- 3 godzin
Poziom: średniozaawansowany

Pokonanie Jaru Raduni daje trochę w kość, ale trochę gimnastyki nikomu nie zaszkodzi. 10 km trasa zajmie nam raptem trzy godziny i pozwoli porządnie dotlenić komórki naszego ciała.
Pokonanie Jaru Raduni daje trochę w kość, ale trochę gimnastyki nikomu nie zaszkodzi. 10 km trasa zajmie nam raptem trzy godziny i pozwoli porządnie dotlenić komórki naszego ciała. fot. Krzysztof Kochanowicz / GR3miasto


4. Miejsce rozpoczęcia i zakończenia wędrówki:

Parking przy przystani kajakowej Rutki k. / Żukowa
>>> Zobacz lokalizację zbiórki na mapie Google
Zbiórka o godz. 17:50 / sprawdzenie obecności / wymarsz o godz. 18:00
Na miejsce dojechać można też pociągiem regionalnym do stacji Borkowo
Na spóźnialskich nie czekamy, więc warto być chwilę wcześniej.

5. Wspólny transport jest bardziej ekonomiczny!

Jeśli nie masz własnego transportu, bądź go masz, a nie chcesz wozić ze sobą powietrza, zgłoś ten fakt organizatorowi mailowo, najpóźniej do poniedziałku do godz. 12:00. W razie możliwości wymienimy uczestników kontaktami. Dla ułatwienia kontaktu podaj miasto, dzielnicę, okolice oraz nr telefonu do kontaktu.

6. Zgłoszenia i opłaty:

-Zgłoś swój udział organizatorowi podając:
imię, nazwisko oraz nr telefonu mailowo na adres: gr3miasto@gmail.com
W mailu zwrotnym wysyłamy nr konta do przelewu

-Wpisowe:

Płatne przelewem na konto, do piątku 3 czerwca 2022 r:
- 20 zł od osoby

Płatne w gotówce na zbiórce, przy zgłoszeniach późniejszych
- 30 zł od osoby

Każdy uczestnik wędrówki akceptuje REGULAMIN UCZESTNICTWA

7. Świadczenia:

- Opieka przewodnika na trasie wędrówki,
- Apteczka pierwszej pomocy z wyposażeniem dla piechurów,
- Pamiątkowe zdjęcia po wędrówce.

8. We własnym zakresie:

- Dojazd:
+ możliwy wspólny z innymi uczestnikami (mowa o tym w pkt 5);
+ możliwy pociągiem regionalnym do stacji Borkowo

Jar Raduni to jeden z cudów przyrody i to nieopodal Trójmiasta. Trasę warto przebyć o różnych porach roku: szczególnie wiosną, jesienią i zimą. W środku lata, gdy wszystko zarośnie, jest tu parno, a krwiożercze komary nie dają spokoju.
Jar Raduni to jeden z cudów przyrody i to nieopodal Trójmiasta. Trasę warto przebyć o różnych porach roku: szczególnie wiosną, jesienią i zimą. W środku lata, gdy wszystko zarośnie, jest tu parno, a krwiożercze komary nie dają spokoju. fot. Krzysztof Kochanowicz / GR3miasto


ZAPRASZAMY !

Wędrówkę prowadzi:

Krzysztof Kochanowicz
Grupa Rekreacyjna 3miasto
Mail: gr3miasto@gmail.com
tel.+ 48 502 778 115

Zobacz inne nasze wideo relacje z wędrówek w tym roku:

>>> wędrówka przez tzw. Bieszczady Północy
>>> wędrówka przez wydmy i klify Mierzei Wiślanej
>>> wędrówka przez lasy nadmorskie i Wydmy Lubiatowskie
>>> wędrówka puszczę Słowińskiego Parku Narodowego
>>> zimowy wyjazd wędrowny w Gorczański Park Narodowy


Zobacz inne wideo relacje, na naszym kanale Youtube

Opinie

Wydarzenia

mail

Napisz do nas

Brałeś udział w ciekawej wyprawie lub zawodach, o których chciałbyś opowiedzieć naszym czytelnikom? Napisz do nas na aktywne@trojmiasto.pl