wiadomości

stat

Powitaj Nowy Rok kąpielą z morsami

Zobacz jak morsy kąpały się w Jelitkowie 1 stycznia 2017 roku.

W poniedziałek 1 stycznia na trójmiejskich plażach miłośnicy lodowatych kąpieli powitają Nowy Rok. Wspólnie z morsami wejść do wody będzie można z Polanki Redłowskiej, plaży w Jelitkowie oraz obok restauracji Pomarańczowa Plaża w Sopocie. Pierwsza kąpiel rozpocznie się o godz. 12, a zabawa trwała będzie także po wyjściu z wody. Zanim się w niej znajdziecie, koniecznie pamiętajcie o rozgrzewce i przygotowaniu ciepłego stroju.BYĆ JAK MORS - OD CZEGO ZACZĄĆ, NA CO UWAŻAĆ?

Noworoczne kąpiele to tradycja pielęgnowana od lat przez trójmiejskie morsy. Choć śniegu obecnie brak, doświadczyliśmy tej zimy pojedynczych przymrozków. Na 1 stycznia prognozy pogody zapowiadają dodatnią temperaturę, ale to na pewno nie zniechęci amatorów morsowania.

Gdański Klub Morsów zaprasza w poniedziałek na noworoczną kąpiel o godz. 13 do Jelitkowa, gdzie co roku razem z nim blisko setka śmiałków wskakuje do zimnej wody Zatoki Gdańskiej. Zbiórka przy wejściach na plażę nr 72 i 73.

IWONA GUZOWSKA: MORSOWANIE TO ODLOT DLA ZDROWIA

Kąpiel poprzedzi obowiązkowa rozgrzewka, ale spotkanie to nie tylko ćwiczenia i wejście do zimnej wody. Atrakcją dla obserwatorów będzie między innymi zabawa przy ognisku i muzyce. Jednym ze zwyczajów Gdańskiego Klubu Morsów są również oryginalne przebrania karnawałowe. W Jelitkowie nie zabraknie oczywiście tradycyjnej, świątecznej choinki.

W tym roku osobnej kąpieli nie organizują Sopockie Morsy, które postanowiły połączyć siły z Gdańskim Klubem Morsów i również zapraszają na kąpiel do Jelitkowa. Druga sopocka grupa - Morsy Sopot, spotka się o godz. 14 przy restauracji Pomarańczowa Plaża.

IMPREZY DLA MORSÓW W KALENDARZU TROJMIASTO.PL

Stowarzyszenie Morsów Gdyńskich im. Jana Bobczyka noworoczną kąpiel zorganizuje o godz. 12. Uczestnicy do wody wejdą z plaży poniżej Polanki Redłowskiej, a zbiórkę zaplanowano przy Chatce Morsa na Bulwarze Nadmorskim. Wśród uczestników nigdy nie brakuje wymyślnych, karnawałowych strojów. Po kąpieli, do której może dołączyć każdy chętny, tradycyjnie odbędzie się ognisko. Dlatego warto zabrać ze sobą "pakiet" w postaci kiełbaski, pieczywa i herbaty.

Wszystkim, którzy zamierzają morsować w większych czy mniejszych grupach lub w gronie własnych kolegów, przypominamy o rozgrzewce, o której nie może zapomnieć żaden doświadczony, a tym bardziej początkujący mors.

Zobacz noworoczną kąpiel trójmiejskich morsów 2016Zobacz noworoczną kąpiel na 40-lecie Gdańskiego Klubu Morsów 1 stycznia 2015.Żadna pogoda niestraszna morsom.

Opinie (23) 10 zablokowanych

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

mail

Napisz do nas

Brałeś udział w ciekawej wyprawie lub zawodach, o których chciałbyś opowiedzieć naszym czytelnikom? Napisz do nas na aktywne@trojmiasto.pl