stat
Impreza już się odbyła

Poznaj swój kraj - wycieczka ACTIVO - wędrówka przez Piekło - Trójmiasto-Mątowy-Piekło - Biała Góra

Zapraszamy wszystkich chętnych do aktywnego wypoczynku, na wycieczkę z cyklu ATS - ACTIVO - wędrówka na przepiękne Żuławy Malborskie.

paź 28

czwartek, godz. 17:30 - 20:30

Sopot Świemirowo, Mikołaja Reja, altana przy...
Wstęp wolny
paź 30

sobota, godz. 18:00

Sopot, parking przy Operze Leśnej
Wstęp wolny
 Żuławy to teren pełen niespodzianek i tajemnic. Odkrywanie ich to niezwykła i pasjonująca przygoda. Mają swoją charakterystyczną architekturę, z której słyną, z której są dumne i jest wyjątkowa. W każdej wsi mamy stare chaty, w wielu stare kościoły, a bywa, że niektóre wsie wyglądają jak żywe skanseny. W innych miejscach Polski tego nie ma. Miejsce wyjątkowe ze względu na historię i ludzi je zamieszkujących, teren usłany jest rzekami, kanałami i rowami melioracyjnymi. Tu pejzaż zaskakuje odmiennością o każdej porze roku. Żuławy bardzo silnie kojarzą się z mgłami, wschodami i zachodami słońca oraz wierzbami. Takie krajobrazy poruszają wyobraźnię i serce. Obejmują rozległą równinę deltową Wisły, której wierzchołek znajduje się w rozwidleniu Wisły na Leniwkę i Nogat, zaś podstawa wyznaczona jest przez Mierzeję Wiślaną. Jest płasko jak na stole. Gdy rozejrzymy się dookoła stojąc w dowolnym punkcie, na horyzoncie z każdej strony zobaczymy jakąś wioskę. To kraina płaskich pól malowanych rzepakiem i wierzb rosnących nad kanałami, którą najlepiej poznamy jeżdżąc rowerem lub wędrując.

Trójmiasto - Mątowy - Piekło - Biała Góra

Program wycieczki:
ATS - ACTIVO: wędrówka ok. 7,5 km
Trasa: rekreacyjna, na spacer po wale wiślanym, polach i bezdrożach
Przewodnik: Pan Cezary Ponczek
Uwaga !!! zalecane obuwie spacerowe, trekkingowe

Wyjazd autokaru:
Rumia, Dworzec PKP - godz. 07:00
Gdynia, Dworzec PKP - godz. 07:20
Sopot, Al. Niepodległości, stacja Paliw BP - godz. 07:40
Gdańsk Oliwa, przystanek przy pętli tramwajowej - godz. 07:50
Gdańsk Wrzeszcz, przystanek przy pomniku Piłsudskiego - godz. 08:00
Gdańsk Główny, Dworzec PKP KFC godz. 08:15

Zapraszamy na wycieczkę wędrówkę po przepięknych Żuławach". Przejazd autokarem z przerwą śniadaniową po drodze do wsi Mątowy Wielkie, położonej na Żuławach Malborskich w pobliżu jeziora Mątowy Wielkie i Mątowy Długie. Urodziła się tutaj błogosławiona Dorota z Mątów. Znajduje się tu XV - wieczny gotycki kościół pw. Św. Piotra i Pawła, który powstał w wyniku przebudowy wcześniejszego kościoła o konstrukcji szachulcowej. Zwiedzanie sanktuarium. Następnie krótki przejazd do Mątów Małych skąd wyruszymy w drogę z Panem Cezarym, który podczas wędrówki będzie starał się przybliżyć nam historię związaną z regionem i ciekawostki, które będziemy mijali po drodze. Tym razem pójdziemy trasą położoną w dużej części na wale wiślanym podziwiając nadrzeczną panoramę, rezerwat przyrody Las Mątowski z 150 letnimi jesionami i dębami, oraz 180 letnimi topolami i pola ciągnące się aż po horyzont. Tu można odczuć jak przyroda daje dźwiękowy spektakl. Przerwa obiadowa Mała Biesiadka" przy przystani promowej w Piekle z przepięknym widokiem na Wisłę. Po zasłużonym odpoczynku dla chętnych dalsza wędrówka do zabytkowej śluzy w Białej Górze ok.3 km i miejscem spotkania trzech rzek Wisły, Nogatu i Liwy, a strudzeni uczestnicy dzisiejszej wycieczki podjadą dalej autokarem. Ok. godziny 17.00 wyruszymy w drogę powrotną do Trójmiasta. Zakończenie wycieczki.
Cena obejmuje:
- przejazd komfortowym autokarem
- poczęstunek śniadaniowy
- opiekę pilota/przewodnika
- ubezpieczenie NNW

Cena nie obejmuje:
- kosztów realizacji programu: ( bilety wstępu do zwiedzanych obiektów, usługi lokalnych przewodników, poczęstunku obiadowego Mała Biesiadka", systemu słuchawkowy Audio Guide) - 45zł zł płatne obligatoryjnie na miejscu, nie podlega rozliczeniu
- wydatków własnych

Opinie

Walczymy z przemocą słowną

Kasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Twoja opinia

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

Wydarzenia

mail

Napisz do nas

Brałeś udział w ciekawej wyprawie lub zawodach, o których chciałbyś opowiedzieć naszym czytelnikom? Napisz do nas na aktywne@trojmiasto.pl