wiadomości

Próbowali aktywnie zatrzymać lato

Fitness czy zabawa? Zobacz jak wspólnie w weekend ćwiczyło 80 osób.Trudno powiedzieć, czy to były jeszcze ćwiczenia, czy już taniec - atmosfera konwencji IFAA Summer Fit, podczas której ćwiczyło ponad osiemdziesiąt osób, była naprawdę gorąca. Nic dziwnego - uczestnicy bardzo chcieli zatrzymać lato. I zrobili to bardzo aktywnie.Konwencja odbywała się w klubie fitness Hotelu Spójnia. Już z zewnątrz było słychać rytmy muzyki, a na sali od rana do późnego popołudnia ćwiczyło kilkadziesiąt osób. - Na konwencji prowadzę zajęcia Speedball, jest to innowacyjny program stworzony przez Steve'a Feinberga - mówi Sylwia Kamińska, szkoleniowiec IFAA. - Te zajęcia polegają na tym, że pracujemy z piłką lekarską, która waży od jednego do trzech kilogramów i jest to trening poprawiający wytrzymałość i siłę całego organizmu. Wykorzystujemy różne płaszczyzny, robimy rotacje całego tułowia. To naprawdę bardzo ciekawa metoda, która jeszcze nie jest powszechnie stosowana w Polsce. Speeadball budzi zainteresowanie przede wszystkim dlatego, że wzmacnia wszystkie partie mięśni i mogą uczestniczyć w niej wszyscy - kobiety, mężczyźni a nawet dzieci. W zależności od tego, jak ciężką piłkę wybierzemy, ćwiczenia mogą być bardziej lub mniej intensywne.

- Uff, ciężko było - mówi Alicja po drugich zajęciach, Step Up & Down. - Na swoje usprawiedliwienie powiem tylko, że jestem amatorką. Sporo jest tutaj trenerów fitness, którzy są jednak bardziej wytrzymali niż ja. Ale prowadzący jest świetny, podziwiam go, że potrafi swoją energią zarazić uczestników. Konwencja jest przeznaczona dla trenerów i ludzi związanych z fitnessem, ale niedzielne warsztaty były również otwarte dla wszystkich amatorów fitnessu. Trenerzy przyjechali z całego kraju, jednym z nich jest Abi z Poznania. - Uwielbiam zjazdy organizowane przez IFAA, czuję się tutaj jak na spotkaniu rodzinnym. A poza tym poznaję nowych ludzi, z którymi mogę wymienić się doświadczeniami.

Organizatorem imprezy jest IFAA Polska, czyli międzynarodowa szkoła fitness, która od 25-ciu lat kształci instruktorów aerobiku i trenerów fitness w wielu krajach. - Podczas konwencji Summer Fit staramy się pokazać i różnorodność w fitness i naszych najlepszych szkoleniowców oraz nową metodykę i nowe kroki - wyjaśnia Agnieszka Mickiewicz, właścicielka Akademii IFAA Polska. - Chcemy zainspirować instruktorów, którzy na co dzień pracują w klubach i również potrzebują inspiracji. Podczas tej konwencji pokazujemy lekcję stepu, lekcję dance czy wzmacniania. Zaproponowaliśmy też kilka nowości, m.in. Speedball z piłką lekarską oraz Vinyasa Power Yoga, bardzo ciekawy, dynamiczny program jogi, który w klubach fitness sprawdza się doskonale.

- Bardzo się cieszymy, że tyle osób wzięło udział w IFAA Summer Fit - mówi Agnieszka Mickiewicz. - Część z uczestników to dobrze nam znani instruktorzy, ale cały czas pojawiają się nowi. A to znaczy, że kolejni instruktorzy chcą się szkolić i poznawać najnowsze trendy w aerobiku i fitness i że rynek klubów fitness się rozwija. Jesteśmy tutaj, w Trójmieście, bo to miejsce wszystkim kojarzy się z wakacjami. Z morzem, plażą i słońcem. I tą konwencją próbujemy trochę zatrzymać lato.

Opinie 1 zablokowana

Dodaj opinię
Walczymy z przemocą słownąKasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

zamknij
mail

Napisz do nas

Brałeś udział w ciekawej wyprawie lub zawodach, o których chciałbyś opowiedzieć naszym czytelnikom? Napisz do nas na aktywne@trojmiasto.pl