wiadomości

Przepisz pakiet startowy na mistrzostwa świata w półmaratonie Gdynia 2020

fot. Maciej Czarniak/Trojmiasto.pl

Ruszyła procedura darmowego przepisywania pakietów startowych na mistrzostwa świata w półmaratonie 2020 w Gdyni, które zostały przełożone na 17 października. Można to zrobić do końca sierpnia, a ci, którzy nie mogą wystartować, a nie chcą skorzystać z tej opcji, mogą ubiegać się o zwrot tej części wpisowego wpłaconej na poczet usług dodatkowych.Mistrzostwa świata w półmaratonie (IAAF World Half Marathon Championships) pierwotnie miały odbyć się w dniach 27-29 marca. W Gdyni stawić się mieli najlepsi biegacze długodystansowi na świecie, a wraz z nimi także tysiące amatorów.

Wszystkie miejsca zostały już zarezerwowane, ale 6 marca zapadała decyzja o odwołaniu imprezy ze względu na pandemię koronawirusa. Największa impreza biegowa w historii Polski została przeniesiona na 17 października.

Mistrzostwa świata w półmaratonie odwołaneZdając sobie jednak sprawę, że nie każdej osobie może odpowiadać nowa data rywalizacji, organizatorzy umożliwili uczestnikom przepisanie wykupionego pakietu startowego na innego zawodnika. Ci, którzy nie mogą wystartować w nowym terminie, mogą skorzystać z procedury, która właśnie ruszyła.

- Cała procedura jest bardzo prosta i odbywa się przez portal www.SlotMarket.pl. Zawodnik, który jest zainteresowany sprzedaniem swojego pakietu, po znalezieniu kupca wybiera opcję "transfer" i podaje adres e-mailowy nabywcy. W kolejnych krokach kupujący otrzymuje wiadomość z linkiem umożliwiającym rejestrację na zawody. Co ważne, nie ingerujemy w wysokość kwoty odsprzedania pakietu, jest to wyłącznie sprawa między sprzedającym a kupującym - informuje Michał Drelich, dyrektor World Athletics Half Marathon Championships Gdynia 2020.
By ułatwić komunikację między osobami, które chcą sprzedać swoje pakiety startowe, a potencjalnymi nabywcami, organizatorzy utworzyli specjalną giełdę na jednym z popularnych portali społecznościowych. Będzie to miejsce z ogłoszeniami o sprzedaży pakietów oraz informacjami od osób zainteresowanych zakupem. Cała procedura przepisania pakietu jest bezpłatna, a taka opcja będzie dostępna aż do końca sierpnia 2020 roku.

Apel organizatorów imprez sportowych: Nie odbierajcie pieniędzy za wpisoweCi, którzy nie planują startu w październikowych zawodach, ani nie chcą przepisywać pakietu, mogą uzyskać zwrot środków wpłaconych na poczet usług dodatkowych (np. grawerowanie medalu, pasta party).

W tym celu na adres biuro@gdyniapolmaraton.pl należy wysłać e-maila, w tytule wiadomości wpisując "Zwrot za wykupienie usługi". W treści wiadomości trzeba zamieścić informację, za jakie usługi zawodnik chce uzyskać zwrot.

Szczegółowe informacje dotyczące całej procedury przepisania pakietu startowego oraz wszystkich możliwych opcji rezygnacji z usług dodatkowych można znaleźć na oficjalnej stronie zawodów.

Opinie (35) 9 zablokowanych

Dodaj opinię
Walczymy z przemocą słownąKasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

mail

Napisz do nas

Brałeś udział w ciekawej wyprawie lub zawodach, o których chciałbyś opowiedzieć naszym czytelnikom? Napisz do nas na aktywne@trojmiasto.pl