wiadomości

stat

Przespaceruj się po rekord

W sobotę w Sopocie można przekonać się, jak duże znaczenie dla zdrowia ma 30-minutowy spacer.
W sobotę w Sopocie można przekonać się, jak duże znaczenie dla zdrowia ma 30-minutowy spacer. mat. prasowe

W sobotę odbędzie się próba pobicia rekordu Polski na największy spacer w wielu lokalizacjach jednocześnie. Trwać będzie on 30 minut, a jedną z 10 lokalizacji jest Sopot. Chętni spotykają się placu Mancowym zobacz na mapie Sopotu. Start przewidziano na godz. 12, a udział w imprezie jest bezpłatny.Organizatorzy zapraszają wszystkich chętnych: dzieci, młodzież i dorosłych na 30-minutowy spacer sopockimi alejkami wzdłuż brzegu morza oraz na warsztaty edukacyjne. Te odbędą się w godz. 10:30-11:45, a tematy, które zostaną poruszone, to nordic walking, konsultacje dla kobiet w ciąży, konsultacje zdrowy kręgosłup oraz warsztaty ze zdrowego stylu życia, pomiary tkanki tłuszczowej oraz pokaz ratownictwa.

W ramach akcji Spacer po Zdrowie w dziesięciu polskich miastach odbędzie się oficjalna próba ustanowienia nowego rekordu Polski na największy spacer zorganizowany w wielu lokalizacjach jednocześnie. Spacer odbędzie się jednocześnie w Chrzanowie, Ciechocinku, Kraśniku, Malborku, Oświęcimiu, Sandomierzu, Skierniewicach, Sopocie, Świerklańcu i Żyrardowie. 

Celem ustanowienia rekordu jest aktywizacja polskiego społeczeństwa oraz zaprzyjaźnienie z aktywnością fizyczną osób w różnym wieku, niezależnie od występujących u nich chorób przewlekłych. Organizatorzy wydarzenia chcą pokazać, że już 30 minut marszu dziennie daje wiele korzyści dla naszego zdrowia.

Planowy przebieg wydarzenia, w każdym z miast:
10:00-11:00 - rejestracja i odbiór pakietów startowych
11:00-11:45 - warsztaty
11:45 - rozgrzewka, 15 minut
12:00-12:30 - bicie Rekordu Polski we wspólnym spacerze w wielu lokalizacjach jednocześnie - 30 minut
12:30-12:45 - relaks, wyciszenie
13:00-13:30 - zakończenie

 
Projekt Spacer po Zdrowie - Zaproś swojego Lekarza finansowany jest w ramach Narodowego Programu Zdrowia na lata 2016-2020.

Opinie (15) 1 zablokowana

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

mail

Napisz do nas

Brałeś udział w ciekawej wyprawie lub zawodach, o których chciałbyś opowiedzieć naszym czytelnikom? Napisz do nas na aktywne@trojmiasto.pl