wiadomości

stat

Przygotuj się do powrotu na rolki

Najnowszy artukuł na ten temat

Rolki trójkołowe - droższe, ale szybsze

Dodatnie temperatury powietrza w lutym sprzyjają coraz większej liczbie rolkarzy, którzy wracają na trójmiejskie ścieżki. Instruktor Przemysław Kępiński z Roll4All przypomina, jak ważne jest odpowiednie przygotowanie sprzętu. Podstawowego serwisu możemy dokonać sami lub oddać go specjalistom, którym zapłacimy góra kilkadziesiąt zł. Uważajmy też z intensywnością pierwszych przejazdów. - Techniki się nie zapomina, ale kondycję trzeba odbudować - podkreśla instruktor.

Czy w okresie zimowym robisz przerwę od jazdy na rolkach?

tak, ewentualnie zamieniam je na łyżwy lub jeżdżę pod dachem 57%
tak, choć wracam, gdy tylko warunki dają możliwość jazdy 30%
nie, chyba że aura kompletnie wyklucza jazdę 13%
zakończona Łącznie głosów: 137
Okres zimowy nie sprzyja rolkarzom, a śnieg i oblodzenie nie są jedynymi zagrożeniami o tej porze roku. Nawet w czasie bezśnieżnej zimy, asfaltowe chodniki pozostają mokre, a przez to śliskie. Ponadto piasek i sól służące podczas opadów śniegu przy odśnieżaniu, po stopnieniu śniegu pozostają na chodnikach, brudząc łożyska. Mimo tego, nie brak rolkarzy, którzy jeżdżą w czasie zimy licząc się z dodatkowymi przeciwnościami.

Natomiast ci, którzy czekali na przyjście wiosny, mają swój moment. W ostatnich dniach temperatura powietrza w Trójmieście wzrosła, a na ścieżkach pojawili się rolkarze. Ci, którzy wracają do jazdy po kilkutygodniowej lub kilkumiesięcznej przerwie, powinni pamiętać o tym, aby odpowiednio zadbać o sprzęt.

- Przed sezonem warto przeczyścić i przesmarować łożyska, sprawdzić koła i podokręcać wszystkie śruby. Sporo osób lubi samemu to zrobić, ale nie wszyscy mają czas, a panie nieszczególnie lubią smary. W końcu nie po to chodzą "na paznokcie", żeby potem czyścić łożyska. Wtedy można oddać rolki do serwisu. Czyszczenie łożysk w naszym serwisie przy specjalistycznym sklepie BladeVille to koszt około 30 zł - mówi Przemysław Kępiński ze szkółki Roll4All.

Sprawdź, gdzie w Trójmieście pojeździsz na rolkachJeśli chodzi o "czynnik ludzki", a więc naszą formę fizyczną, warto nie szaleć na pierwszych przejazdach po zimie. Intensywność powinna rosnąć stopniowo.

- Po przerwie zimowej największym problemem jest kondycja. To ona nie pozwala nam jeździć na maksa. Z jazdą na rolkach jest jak z przysłowiową jazdą na rowerze. Tego się nie zapomina, po pierwszych minutach na rolkach, umiejętności wracają - wyjaśnia instruktor.
Do jazdy na rolkach przy kilku stopniach Celsjusza na plusie, powinniśmy ubrać się podobnie jak do jazdy na rowerze czy biegania. Szczelnie zakryć ciało, ale nie przesadzać z grubością stroju i liczbą warstw, które zakładamy na siebie.

- Pamiętajmy jednak o kasku i ochraniaczach. Piasek, który pozostał po odśnieżaniu może być zdradliwy i możemy się na nim łatwo poślizgnąć - uczula Kępiński.

Opinie (17)

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

mail

Napisz do nas

Brałeś udział w ciekawej wyprawie lub zawodach, o których chciałbyś opowiedzieć naszym czytelnikom? Napisz do nas na aktywne@trojmiasto.pl