wiadomości

Przystadionowy hotel Olimp zostanie rozebrany

Hotel Olimp od dłuższego czasu był pusty. Kiedyś zdarzało się, że służył jako miejsce pobytu dla przyjeżdżających do Gdyni drużyn.
Hotel Olimp od dłuższego czasu był pusty. Kiedyś zdarzało się, że służył jako miejsce pobytu dla przyjeżdżających do Gdyni drużyn. fot. Joanna Kurkowska/Trojmiasto.pl

Budynek po dawnym hotelu Olimp, który znajduje się przy Stadionie Miejskim w Gdyni, zostanie rozebrany. To konieczność, bo obiekt, który od dwóch lat nie przyjmuje gości, niszczeje.Wymiana murawy na boisku treningowym ma potrwać pięć tygodni
Wymiana murawy na boisku treningowym ma potrwać pięć tygodni fot. Joanna Kurkowska/Trojmiasto.pl

Czy zamiast hotelu Olimp powinien stanąć nowy budynek?

tak, przydałaby się restauracja lub nowy pub dla kibiców, ewentualnie nowy sklep 56%
tak, ale raczej dedykowany piłkarzom 13%
nie, zamiast tego powinien być powiększony parking 31%
zakończona Łącznie głosów: 583
Obiekt znajduje się przy ul. Olimpijskiej zobacz na mapie Gdyni. Kiedy zdecydowano o budowie nowego stadionu, wiadomym było, że jego dni są policzone. Zwłaszcza, że nie pasował do rozwijającej się w okolicy infrastruktury sportowej. Stosowne decyzje zapadły na początku roku.

- Hotel jest w tym miejscu niepotrzebny, a chcemy porządkować teren, który ma być sportową wizytówką miasta. W budynku działa jeszcze przez kilka dni restauracja, której właściciele dzierżawą lokal na parterze. Wiedzieli jednak o naszych planach od dawna, dlatego po prostu zakończą działalność - wyjaśnia Marek Łucyk, dyrektor Gdyńskiego Sportu i Rekreacji.

W budynku znajdowały się 44 miejsca noclegowe w 22 pokojach hotelowych. Można było mieszkać w pokojach jedno-, dwu- lub trzyosobowych z pełnym węzłem sanitarnym. Oprócz wciąż działającej restauracji, która mieści sześćdziesiąt osób, w budynku można było skorzystać z sali konferencyjnej dla czterdziestu osób.

Olimp od dłuższego czasu jest nieczynny, a najbardziej oblegany był w ostatnim czasie podczas meczów Arki Gdynia, kiedy kibice korzystali z restauracyjnego menu.

- Sprzęt, którym dysponował hotel, zostanie przekazany ośrodkom pomocy społecznej. Nie planujemy żadnej nowej inwestycji w tym miejscu, zostanie pusty plac, dzięki któremu będzie więcej przestrzeni - dodaje Łucyk.

To niejedyne zmiany, które szykują się przy ul. Olimpijskiej. Oprócz rozbiórki hotelu, niebawem wymieniona zostanie także sztuczna murawa na bocznym boisku treningowym zobacz na mapie Gdyni. Na razie nie są znane koszty inwestycji. Pewnym jest, że połowę dołoży ministerstwo sportu. Niewykluczone, że w przyszłości przebudowany zostanie także budynek, gdzie urzęduje GOSiR oraz gdyńskie kluby: koszykarska Riviera i piłkarskie Arka oraz Bałtyk oraz sekcja rugby gdyńskiej Arki.

- Patrząc na projekt przyszłorocznego budżetu, raczej nie będzie to możliwe, ale w przyszłości wydaje się być nieuniknione - wyjaśnia Łucyk.

Opinie (102) 6 zablokowanych

Dodaj opinię
Walczymy z przemocą słownąKasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Dodaj opinię

Odpowiedz

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

mail

Napisz do nas

Brałeś udział w ciekawej wyprawie lub zawodach, o których chciałbyś opowiedzieć naszym czytelnikom? Napisz do nas na aktywne@trojmiasto.pl