wiadomości

stat

Przystanek Euro 2012

Piłkarze Szkoły Podstawowej nr 77 z Gdańska wygrali wojewódzki turniej Przystanek Euro 2012. Rozgrywki dla drużyn do lat 12 współorganizowali Miasto Gdańsk, MOSiR Gdańsk, PomorskieZPN i Urzęd Marszałkowski. Patronował rywalizacji Portal trojmiasto.pl.Finałowy turniej odbył się na stadion miejski MOSiR. 16 zespołów, wyłonionych we wcześniejszych eliminacjach podzielonych zostało na cztery grupy. W każdej drużynie mogło być 10 piłkarzy. Grano 2x10 minut. Zwycięzcy awansowali do półfinałów.

Pierwsza para pretendentów do meczu o pierwsze miejsce składała się z reprezentantów Trójmiasta. SP 77 Gdańsk pokonała drużynę z Gdyni 2:1. W drugim spotkaniu UKS "1" Tczew zwyciężył ZS Chmielno 2:0.

Wbrew oczekiwaniom mecze, które ustaliły kolejność na podium nie obfitowały w emocje. W "małym" finale Gdynia rozbiła Chmielno 4:0. Natomiast gdańszczanie przypieczętowali końcowy triumf sukcesem 3:0 nad tczewianami. Skład zwycięskiego zespołu wyglądał następująco Leleń Dawid, Łapot Filip, Kogutowski Marcel, Jastrzębski Kamil, Jadanowski Jacek, Hraisch Osman, Bielawski Adrian, Skrzecz Oktawian, Kamiński Jan, Kamiński Przemysław, Tomczyk Mateusz. Trener: Jędrzejczak Robert, Brendler Andrzej.

- Tuż po finale odbyła się dekoracja czołowych zespołów. Drużyny, które zajęły miejsca I-IV otrzymały puchary i nagrody rzeczowe w postaci markowego sprzętu sportowego (stroje piłkarskie, torby sportowe, plecaki i piłki) oraz kroniki sportu i zestawy upominków. Dodatkowo na szyjach zawodników z miejsc I-III zawisły medale złote, srebrne i brązowe. Pamiątkowe krążki otrzymał także czwarty zespół turnieju. Ponadto, każda z drużyn uczestniczących w turnieju otrzymała okolicznościowe koszulki. Ponadto uczestnicy turnieju wzięli udział w rejsie katamaranem. W ten sposób emocjom sportowym towarzyszyły również atrakcje turystyczne - podkreśla Grzegorz Pawelec z MOSiR Gdańsk.

Opinie (3)

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

mail

Napisz do nas

Brałeś udział w ciekawej wyprawie lub zawodach, o których chciałbyś opowiedzieć naszym czytelnikom? Napisz do nas na aktywne@trojmiasto.pl