• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Impreza już się odbyła
Aktualna edycja
#RUNGDN Hevelianum
PATRONAT

RUNGDN - Oliwa

Druga w tym sezonie impreza cyklu #RUNGDN odbędzie się w Dolinie Czystej Wody, a areną zmagań będą zielone tereny i turystyczne ścieżki Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego. Na starcie nie powinno zabraknąć nie tylko czołowych biegaczy pierwszej imprezy cyklu, którzy świetnie poradzili sobie na Wyspie Sobieszewskiej, ale i tych, którzy zamierzają zamieszać w klasyfikacji generalnej, ponieważ w niej liczą się trzy najlepsze wyniki z czterech imprez. Oprócz biegu na 5 kilometrów można wybrać też dłuższe, 10-kilometrowe wyzwanie, po raz kolejny na starcie staną również zawodnicy nordic walking.

Na miłośników rywalizacji czeka zacięta walka o każdy metr trasy i każdą sekundę, natomiast na tych mniej nastawionych na ściganie się biegaczy - piękne widoki i możliwość aktywnego spędzenia sobotniego przedpołudnia na łonie natury. Do Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego po raz kolejny zapraszamy także sympatyków dynamicznego spaceru z kijami. Podczas zawodów na Wyspie Sobieszewskiej wyróżniali się nie tylko liczebnością, ale też zaangażowaniem i pasją podczas pokonywania trasy, dlatego ich rywalizacja ponownie znajduje się w programie imprezy.

Termin: sobota, 27 maja 2023, godzina: nordic walking 10:00, biegi 11:30
Miejsce: Dolina Czystej Wody
Zapisy: https://elektronicznezapisy.pl/event/7745.html

Impreza w Dolinie Czystej Wody ma wszystko, co potrzebne jest do przeprowadzenia świetnych zawodów biegowych: ciekawą, zróżnicowaną, sprawdzoną trasę oraz zwartą, dynamicznie zmieniającą się społeczność biegową z Gdańska i okolic, która jest wartością dodaną każdej edycji cyklu #RUNGDN. Stałych bywalców nie trzeba więc do uczestnictwa dodatkowo namawiać, natomiast dla nowych osób jest to idealna okazja, żeby wziąć udział i przekonać się samemu!

Przypominamy o gromadzeniu punktów do klasyfikacji ogólnej cyklu biegów #RUNGDN na dystansie 5 kilometrów. Szanse na czołowe miejsca w rankingu będą więc mieli nie tylko najszybsi, ale i najwytrwalsi, regularnie startujący biegacze, ponieważ do "generalki" liczą się wyniki osiągnięte w trzech z czterech startów. Na swojego rodzaju cykl Grand Prix składają się zawody, które już dziś warto wpisać sobie do kalendarza startów:
#RUNGDN Sobieszewo - 25 lutego 2023 - Wyspa Sobieszewska, godz. 11:00 (odbył się)
#RUNGDN Oliwa - 27 maja 2023 - Polana przy Drodze Marnych Mostów, godz. 11:00
#RUNGDN Orunia - 07 października 2023 - Park Oruński, godz. 11:00
#RUNGDN Hevelianum - 28 października 2023 - Góra Gradowa, godz. 11:00

Na mecie na wszystkich uczestników czekać będzie pamiątkowy medal, a miejsca na podium nagradzane będą specjalnymi statuetkami. Trasa nie posiada atestu PZLA, a dystans został zmierzony urządzeniem GPS.

Organizator: Gdański Ośrodek Sportu
Patronat: Nadleśnictwo Gdańsk
Patronat medialny: trojmiasto.pl

Informacja o biletach

  • Bilet normalny
    39 zł
Opłata startowa: bieg 5/10 km, nordic walking 39 PLN, nordic walking do 18 roku życia – za darmo

Opinie

Wydarzenia

mail

Napisz do nas

Brałeś udział w ciekawej wyprawie lub zawodach, o których chciałbyś opowiedzieć naszym czytelnikom? Napisz do nas na aktywne@trojmiasto.pl