• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

#RUNGDN przenosi się do lasów. Są jeszcze miejsca na liście startowej

Damian Konwent
22 maja 2023 (artykuł sprzed 1 roku) 
Opinie (56)
#RUNGDN przenosi się do Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego. #RUNGDN przenosi się do Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego.

Cykl biegów #RUNGDN przenosi się do lasów oliwskich. Po imprezie na Wyspie Sobieszewskiej, czas na drugą odsłonę, której trasa w sobotę, 27 maja, wytyczona będzie po ścieżkach Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego. Do wyboru jest bieg na 5 i 10 km oraz nordic walking na 5 km. Internetowe zapisy kończą się w czwartek, 25 maja, o godz. 15. Koszt to 39 zł.#RUNGDN. Zapisz sięJakie dystanse do biegania są twoimi ulubionymi?

#RUNGDN to kultowy już cykl zawodów biegowych, który organizowany jest przez Gdański Ośrodek Sportu. Składa się on z 4 imprez, w 4 różnych miejscach. Na ich podstawie klasyfikacja generalna wyłoni zwycięzcę.

Na pierwszy strzał poszła Wyspa Sobieszewska. Natomiast już w sobotę, 26 maja, zawody przeniosą się do Oliwy, a dokładnie do Doliny Czystej Wody. Areną zmagań będą zielone tereny i turystyczne ścieżki Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego. Kolejne biegi będą organizowane w Parku Oruńskim (7 października) i Górze Gradowej (28 października).

#RUNGDN na Wyspie Sobieszewskiej. Deszcz i śnieg nie popsuły zabawy #RUNGDN na Wyspie Sobieszewskiej. Deszcz i śnieg nie popsuły zabawy

- Na miłośników rywalizacji czeka zacięta walka o każdy metr trasy i każdą sekundę, natomiast na tych mniej nastawionych na ściganie się biegaczy - piękne widoki i możliwość aktywnego spędzenia sobotniego przedpołudnia na łonie natury. Impreza w Dolinie Czystej Wody ma wszystko, co potrzebne jest do przeprowadzenia świetnych zawodów biegowych: ciekawą, zróżnicowaną, sprawdzoną trasę oraz zwartą, dynamicznie zmieniającą się społeczność biegową z Gdańska i okolic, która jest wartością dodaną każdej edycji cyklu #RUNGDN - mówi Grzegorz Pawelec, główny specjalista ds. komunikacji Gdańskiego Ośrodka Sportu.
Startujący mają do wyboru 3 możliwości: bieg na 5 km, bieg na 10 km (od godz. 11:30) oraz marsz nordic walking na 5 km (od godz. 10).

Trasa #RUNGDN w Trójmiejskim Parku Krajobrazowym. Trasa #RUNGDN w Trójmiejskim Parku Krajobrazowym.


Internetowe zapisy zamykają się w czwartek, 25 maja, o godz. 15 i takiej możliwości na miejscu nie będzie. Koszt udziału wynosi 39 zł. Warto się jednak śpieszyć, bo szczególnie w przypadku biegu na 5 km, pozostały już ostatnie miejsca.

Na mecie na wszystkich uczestników czekać będzie pamiątkowy medal, a miejsca na podium nagradzane będą specjalnymi statuetkami. Trasa nie posiada atestu PZLA, a dystans został zmierzony urządzeniem GPS.

Wydarzenia

Opinie wybrane

Wszystkie opinie (56)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Wydarzenia

Popołudniowa wycieczka rowerowa po pracy, nad Jezioro Marchowo

30-50 zł
zajęcia rekreacyjne, rajd / wędrówka

Gdańsk z kajaka z przewodnikiem: przybij piątkę Sołdkowi

75-95 zł
spacer, zajęcia rekreacyjne, regaty

Co w miejskiej trawie piszczy?

warsztaty, spacer

Forum

Najczęściej czytane