stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

Race for the Cure by OmeaLife

Konkurs zakończył się Sprawdź zwycięzców

29 września 2019r. Fundacja OmeaLife organizuje w Gdańsku międzynarodowy bieg Race for the Cure, który jest symbolem walki z rakiem piersi na całym świecie. Bieg niesie za sobą idee zwiększenia świadomości profilaktyki raka piersi, budowanie solidarności z chorymi i ich rodzinami oraz ma na celu zgromadzenie funduszy na działalność fundacji.

Relacja z imprezy

Wydarzenie odbywa się w tym samym dniu w 16 miastach w Europie. Na całym świecie Race for the Cure ma jeden wspólny wizerunek. Osoby dotknięte rakiem piersi biegną w różowych koszulkach, celebrując życie. Pozostali uczestnicy wyrażają gest solidarności w walce z rakiem piersi zakładając koszulki białe.

Pakiet startowy jest bardzo bogaty, a sam cel biegu szczytny. Wpisowe wynosi 40 PLN. W biegu mogą wziąć udział kobiety, mężczyźni a także dzieci (ukończone 10 lat) tworząc drużynę lub biegnąc indywidualnie. Istnieją 3 możliwości uczestnictwa: Bieg - 5 km, Nordic Walking - 3 km oraz Bieg Wirtualny.

ZapisyRace for the Cure to największe na świecie, najbardziej udane wydarzenie edukacyjne
i charytatywne poświęcone rakowi piersi. Pierwszy taki bieg miał miejsce w Dallas w 1983r. Jego organizatorką była Nancy G. Brinker, założycielka organizacji Susan G. Komen, której siostra zmarła na raka piersi. Chciała w ten sposób uczcić jej pamięć oraz zapewniać wsparcie innym. Bieg okazał się sukcesem i obecnie na całym świecie odbywa się ich corocznie ponad 150, jednocząc około miliona uczestników. Dzięki działaniom fundacji OmeaLife Polska znalazła się w grupie Think Pink Europe, która zrzesza organizacje walczące z rakiem piersi m. in. organizując bieg Race for the Cure.
Fundacja wybrała miasto Gdańsk, ponieważ jest symbolem solidarności, tutaj również ma swoją siedzibę. Partnerami wydarzenia są Miasto Gdańsk, Hevelianum, Gdański Ośrodek Sportu, Uniwersyteckie Centrum Kliniczne oraz studio filmowe Luminaris.

Więcej szczegółów na: www.thinkpinkpoland.pl

Przeczytaj także

Opinie 1 zablokowana

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Wydarzenia

mail

Napisz do nas

Brałeś udział w ciekawej wyprawie lub zawodach, o których chciałbyś opowiedzieć naszym czytelnikom? Napisz do nas na aktywne@trojmiasto.pl