• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

Rajdowe Samochodowe Mistrzostwa Polski

Już niebawem, w dniach 27-29 maja, odbędzie się 12. Rajd Gdańsk Castrol Inter Cars w ramach 2 rundy Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski 2016, 2 rundy Pucharu Szutrowego oraz 2 rundy Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Pomorza.


Najwyższa rajdowa "liga" w kraju wraca w rejon Kaszub na najbardziej atrakcyjne dla kibiców i wymagające dla zawodników drogi szutrowe. Tegoroczna edycja w niewielkim stopniu przypominać będzie tą z ubiegłego roku. W myśl nowego regulaminu RSMP, rajd przybrał bardziej kompaktową, dwudniową formę, a odcinki specjalne o nawierzchni asfaltowej ponownie powracają na tradycyjne kaszubskie szutry. Rywalizacja toczyć się będzie na 11 odcinkach specjalnych o łącznej długości 122,9 km położonych w rejonie Szemudu, Luzina, Kartuz i Przodkowa.

Bazą zawodów będą Międzynarodowe Targi Gdańskie z Centrum Wystawienniczo-Kongresowym AmberExpo, gdzie ulokowane zostaną: Biuro Rajdu, Punkt Kibica, Park Serwisowy. W piątek 27 maja o godz. 17:00 odbędzie się ceremonia otwarcia 12. Rajdu Gdańsk Castrol Inter Cars oraz uroczysty start na Targu Węglowym w Gdańsku.

W sobotę o godzinie 10:00 zawodnicy udadzą się do serca Kaszub, by dwukrotnie pokonać pętlę trzech odcinków specjalnych w okolicach Szemudu. O godz. 18-tej nastąpi uroczyste zakończenie rajdu na rampie przy AmberExpo dla załóg biorących udział w Pucharze Szutrowym oraz RSMPo.

W niedzielę o godzinie 08:30 załogi wystartują z AmberExpo do drugiego dnia RSMP. Podczas dwóch pętli pokonają odcinki specjalne w oklicach Szemudu, dookoła jeziora Otalżyno oraz odcinek w okolicach Kartuz i Przodkowa. Wieńczący rywalizację w Mistrzostwach Polski, tzw. Power Stage wzorowany na mistrzostwach świata o nazwie BESOS odbędzie się w rejonie bazy rajdu w Gdańsku o godzinie 15:35. W odcinku tym czołowe trzy załogi nagradzane są dodatkowymi punktami w klasyfikacji generalnej sezonu M. Polski.Do udziału w rajdzie w RSMP zgłosiło się ok. 40 załóg, eliminacja Szuter Cup zgłoszenia w trakcie. Wszyscy czołowi zawodnicy wystartują Fordami Fiesta, tyle że w specyfikacji R5.

Centrum prasowe, również zlokalizowane na terenie AmberExpo, otwarte będzie w następujących godzinach: 16:00-21:00 (piątek) 8.00-20.00 (sobota i niedziela).

Informacje szczegółowe dotyczące rajdu na stronie www.rajd-kaszub.pl
Informacja na temat zamknięcie ruchu drogowego podczas rajdu

Strefy kibica na trasie Rajdu Gdańsk Castrol Inter Cars. Tam będzie się działo!

Z inicjatywy Rajdomani - Promotora Castrol Inter Cars Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski, od drugiej rundy cyklu przy trasach odcinków specjalnych pojawią się dedykowane wszystkim fanom motorsportu strefy kibica, które mają za zadanie łączyć kibiców oraz zapewnić bezpieczeństwo w trakcie widowiska. Przygotowaniem stref kibica zajmuje się zespół Rally Viewer

Start odcinków specjalnych ze strefami kibica:
Oes REXPERT - sobota 28.05.2016 r. godz. 10.55 i 14.35
Oes Radius - niedziela 29.05.2016 r. godz. 10.30 i 14.10

Na szutrowym Rajdzie Gdańsk Castrol Inter Cars zaplanowano dwie strefy kibica z różnymi atrakcjami. Kibice mogą w nich obejrzeć odcinek "REXPERT", który startuje w sobotę o godz. 10.55 oraz 14.35, a także odcinek "Radius" w niedzielę o 10.30 i 14.10.

Sobotnia strefa kibica znajduje się przy punkcie widokowym na odcinku specjalnym "REXPERT". Zlokalizowana w miejscowości Łebno. Rozpoczynający odcinek jest bardzo wymagający dla kierowców. Zmienna nawierzchnia na tym odcinku jest bardzo zdradliwa. Część trasy pokrywają ostre kamienie. Kierowcy będą musieli uważać na miejscami bardzo grząski szuter. I właśnie przy tym odcinku specjalnym znajduje się punkt widokowy wraz ze strefą kibica. Tam kibice będą mieli gdzie zaparkować swój samochód, dostępne są dla nich wszelkie media i także będą mogli coś zjeść oraz skorzystać z infrastruktury dla nich udostępnionej.

Organizatorzy przygotowali tam liczne atrakcje, więc nikt nie będzie się nudził ale i tak głównym widowiskiem jest sam rajd - "Bardzo duża widoczność i możliwość penetracji przestrzeni dostępnej dla kibiców. Kierowcy będą tutaj rozpędzać swoje auta do maksymalnej prędkości i w otwartym terenie walczyć z kilkoma bardzo długimi szykanami" - mówi organizator.

Niedzielna strefa kibica znajduje się przy odcinku specjalnym "Radius" w miejscowości Masłowo. To najdłuższy i chyba najciekawszy odcinek specjalny tego rajdu. Zmienna nawierzchnia, sekcje leśne, sporo podbić i ukrytych szczytów.

W punkcie widokowym na strefie kibica widzowie zaobserwują rozpędzonych kierowców na asfaltowej części trasy , która gwałtownie skręca w jej część szutrową. Dalej kierowcy pokonają kilka długich zakrętów, gdzie pomiędzy nimi jest ukryte niebezpieczne podbicie. Szykuje się niesamowite widowisko!

Zadbano też o noclegi i atrakcje poza rajdem - Nad jeziorem Białym w Ucisku znajduje się też pole namiotowe przygotowane dla Kibiców, w którym wieczorem (sobota) odbędzie się Rally Party.
Do obu punktów widokowych dojazd jest bardzo prosty. Dodatkowo, ułatwi to aplikacja Rally Viewer z funkcją GPS, którą można przeglądać w wersji webowej: https://app.rallyviewer.com/ lub ściągnąć ze sklepu Google Play: https://play.google.com/store/apps/details?id=pl.rallyviewer.race

Przeczytaj także

Opinie

Wydarzenia

mail

Napisz do nas

Brałeś udział w ciekawej wyprawie lub zawodach, o których chciałbyś opowiedzieć naszym czytelnikom? Napisz do nas na aktywne@trojmiasto.pl