stat
Impreza już się odbyła

Rak Out

6 marca 2021 na stadionie Akademii Wychowania Fizycznego i Sportu w Gdańsku odbędzie się pierwsze wydarzenie sportowe trening Nordic Walking, rozpoczynające cykl spotkań Rak OUT, dedykowane pacjentom leczonym onkologicznie.

Spotkania będą miały na celu popularyzację aktywności fizycznej, aktywizację pacjentów z chorobami nowotworowymi, a także edukację onkologiczną. Trening Nordic Walking zostanie przeprowadzony przez wykwalifikowanego instruktora, który po rozgrzewce i instruktażu zabierze grupę do sąsiadującego z AWFiS Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego.

Chcemy, aby społeczeństwo dostrzegło pozytywny aspekt aktywności fizycznej i płynące z niej korzyści. Już nawet szybki marsz lub też około piętnastominutowy spacer jest prostym ćwiczeniem poprawiającym sprawność́ ogólną̨, samopoczucie czy jakość życia zwłaszcza osób z doświadczeniami związanymi z chorobą onkologiczną.

Spotkania, które będą organizowane cyklicznie, mają przybliżyć pacjentom i osobom je wspierającym różne formy ruchu, tak aby każdy mógł wybrać dla siebie tę formę aktywności, która sprawia mu najwięcej przyjemności i zadowolenia.

MIEJSCE SPOTKANIA

Przeczytaj także

Opinie

Walczymy z przemocą słowną

Kasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Twoja opinia

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

Wydarzenia

mail

Napisz do nas

Brałeś udział w ciekawej wyprawie lub zawodach, o których chciałbyś opowiedzieć naszym czytelnikom? Napisz do nas na aktywne@trojmiasto.pl

Najczęściej czytane