• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

Rekord Guinnessa - 24h gry w Palanta

Już 19 czerwca 2021 roku Polskie Stowarzyszenie Palantowe Klub Trójmiasto podejmie wyjątkowe wyzwanie - próbę ustanowienia Rekordu Guinnessa w najdłuższym maratonie gry w Palanta! Trójmiejscy palanciści i palancistki nieprzerwanie przez 24 godziny rozegrają najdłuższy na świecie mecz w Palanta, osiągając cel, który dotychczas wydawał się niemożliwy.

PSPal Trójmiasto to drużyna dwukrotnych Mistrzów Polski w tej dyscyplinie (2019, 2020 r). Klub skupia zawodniczki i zawodników, dla których palant, to coś więcej niż sport i czas wspólnej rekreacji, dlatego też pomysł na propagowanie tej dyscypliny w tak spektakularny sposób.

Palant, to ciekawa gra sportowa o silnych związkach z polską tożsamością kulturową, dlatego też jesteśmy przekonani, że warto ja kontynuować. Ten zasłużony, polski sport tradycyjny, to źródło dobrej okazji dla promowania w społeczeństwie aktywności fizycznej poprzez dobrą zabawę. Gra w Palanta pozwala kształcić nawyki czynnego wypoczynku oraz stanowi świetne źródło integracji środowisk lokalnych.

Potencjał tkwiący w rekordach, to idealna okazja dla przywrócenia świetności Palanta, a przede wszystkim do wyróżnienia tej tradycyjnej polskiej aktywności na skalę światową, dlatego też trzymajcie kciuki za Trójmiejskich Palancistów i Palancistki, którzy stają przed szansą zapisania się na kartach Księgi Rekordów Guinness

Zgodnie z wymogami regulaminu Guinness World Records gra będzie odbywać się z podziałem na dwie drużyny - każda licząca po maksymalnie 20. osób (8. grających, 12. rezerwowych). Dodatkowo do obsługi wydarzenia zaangażowanych będzie około 10.-15. osób (poza graczami), jako sędziowie, świadkowie, serwis techniczny itd.

Osoby chętne do udziału w nim proszone są o przesłanie swojego zgłoszenia.

Wszystkich sympatyków gry w palanta zapraszamy do kibicowania i trzymania za nas kciuków.

Opinie

Wydarzenia

mail

Napisz do nas

Brałeś udział w ciekawej wyprawie lub zawodach, o których chciałbyś opowiedzieć naszym czytelnikom? Napisz do nas na aktywne@trojmiasto.pl