• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

Rodzinna Impreza na Orientację pt. Harpuś

W niedzielę 11 maja, odbędzie się druga runda imprezy na orientację pod nazwą "Harpuś". Mogą wziąć w niej udział wszyscy zainteresowani, nawet całe rodziny. Baza zawodów znajdować się będzie na boisku przy ulicy Kaliskiej, w północnej części lasu na gdańskim Ujeścisku. Dodatkową atrakcją jest wieża widokowa na Kozaczej Górze.

"Harpuś" jest sportowo-rekreacyjną imprezą na orientację. Dla wszystkich ma charakter otwarty, mile widziani są rodzice z dziećmi. Zadaniem uczestników jest odnalezienie w jak najkrótszym czasie wyznaczonej liczny punktów kontrolnych, które będą zaznaczone na mapie. Droga do punktów, a także kolejność ich odnajdowania jest dowolna.
Celem imprezy jest zachęcanie wszystkich mieszkańców Gdańska i okolic do aktywnego spędzania czasu oraz do uprawiania sportu. Zawody na orientacje mają również doskonalić umiejętności korzystania z mapy i kompasu, oraz dać uczestnikom możliwość wymiany doświadczeń. Oprócz tego pokazują ciekawe miejsca do spędzania wolnego czasu w różnych dzielnicach Gdańska.

Zawodnicy będą przyjmowani od godziny 12.45 do 13.45. Każda z czterech tras startowych (Rodzinna, Dzieci, Młodzież i Otwarta) ma jednak limit zgłoszeń, dlatego zachęcamy do zapisów elektronicznych.

Możliwość uczestnictwa w rajdzie na orientację "Harpuś" mają wszystkie osoby pełnoletnie oraz niepełnoletnie na trasie "Dzieci" i "Młodzież" posiadające pisemną zgodę rodzica lub opiekuna i osoby niepełnoletnie na "Trasie Rodzinnej" pod opieką rodzica lub opiekuna. Organizatorzy imprezy dopuszczają możliwość udziału w rajdzie zespołów dwuosobowych dla uczestników, którzy dopiero rozpoczynają swoją przygodę z mapą. Należy to jednak zgłosić w biurze imprezy.

Program imprezy:

12.45 - 13.45 - praca biura imprezy,
14.00 - minuta "0" wszystkich kategorii, limit czasu przebywania na trasie 90 minut,
ok. 17.00 - podsumowanie imprezy, wręczenie medali, dyplomów i upominków,
ok. 18.00 - zamknięcie bazy imprezy.

Każdy uczestnik otrzyma mapę z trasą biegu oraz poczęstunek.
Organizatorzy gwarantują również opiekę medyczną. Na najlepszych czekają medale i dyplomy. Dodatkową atrakcją, która znajdować się będzie na terenie bazy, będzie strzelnica biatlonowa.

"Harpuś" na gdańskim Ujeścisku będzie już drugą rundą imprezy.
Pierwsza odbyła się 26 kwietnia na gdańskich Stogach.

Organizatorzy imprezy:

Pomorski Klub Orientacji Harpagan
Rada Dzielnicy Ujeścisko-Łostowice,
Spółdzielnia Mieszkaniowa Ujeścisko,
ZKPiG nr 17 w Gdańsku Oliwie
ZKPiG nr 4 w Gdańsku Zakoniczynie.

Przeczytaj także

Informacja o biletach

Zgłoszenia:

Przyjmowane są do piątku, 9 maja za pomocą formularza elektronicznego
Dzięki takiej formie zgłoszenia udział w imprezie będzie bezpłatny.
Natomiast jeśli ktoś zdecyduje się zapisać w dniu zawodów, w biurze imprezy,
będzie musiał uiścić opłatę w wysokości 2 zł.

Opinie

Wydarzenia

mail

Napisz do nas

Brałeś udział w ciekawej wyprawie lub zawodach, o których chciałbyś opowiedzieć naszym czytelnikom? Napisz do nas na aktywne@trojmiasto.pl

Najczęściej czytane