wiadomości

stat

Rolkarze opanowali Ergo Arenę


Po raz drugi w te wakacje miłośnicy rolek opanowali Ergo Arenę zobacz na mapie Gdańska. Na trzy godziny do dyspozycji kilkuset rolkarzy oddano płytę główną o powierzchni 4000 metrów kwadratowych, którą podzielono na pięć stref jazdy. W każdej z nich pomocą służyli instruktorzy.Imprezę zapowiedzieliśmy w oddzielnym artykule oraz w kalendarzu wydarzeń.

Nie jest tajemnicą, że w Trójmieście miejsc do uprawiania tej popularnej aktywności fizycznej nie ma zbyt dużo. Dlatego też zarządzający Ergo Areną zrobili ukłon w kierunku wszystkich rolkarzy i w okresie wakacyjnym zapraszają ich do hali. To tutaj w każdą niedzielę, aż do 20 sierpnia, będą mogli oddawać się przyjemności jazdy po równej jak stół płycie.

- Świetnie się bawiłem. Wyszalałem się na całego. Trzeba przyznać, że ktoś wpadł na doskonały pomysł stworzenia miejsca do jazdy na rolkach w takiej hali. Nigdy nie miałem okazji jeździć po tak równej powierzchni. Jest idealnie i na pewno będę odwiedzał Ergo Arenę do końca sierpnia - zdradza Paweł, uczestnik rolkowiska.
Każdy rolkarz w Ergo Arenie - niezależnie od poziomu zaawansowania - znajdzie coś dla siebie, bo organizatorzy rolkowiska podzielili płytę główną na pięć stref: naukę jazdy (instruktorzy prezentują podstawy jazdy na rolkach), hokej na rolkach (plac otoczony bandami do unihokeja, 2-godzinne zajęcia dla dzieci), naukę jazdy agresiv/urban (strefa dla rolkarzy chcących podnieść swoje umiejętności), jazdę szybką i rekreacyjną (na obwodzie płyty głównej zostanie utworzony tor po którym rolkarze będą jeździć w kółko w jednym kierunku), a także freestyle (strefa jazdy rekreacyjnej).

Ze stref można korzystać przez pierwsze dwie godziny. Ostatnie 60 minut to czas na swobodną jazdę, korzystanie z przeszkód oraz kubeczków.

- Rolkarze nie mają łatwego życia, bo odpowiednich miejsc do jazdy jest jak na lekarstwo. Dlatego informacja o organizacji rolkowiska w Ergo Arenie bardzo mnie ucieszyła. Jestem tu drugi raz i jest naprawdę bardzo przyjemnie. Nawierzchnia jest bardzo dobra, a miejsca wystarczająco dużo - dodaje Agnieszka, uczestniczka.
Kolejne rolkowisko będzie czynne w niedzielę, 23 lipca, w godz. od 16 do 19. Wstęp jest oczywiście bezpłatny.
Dodaj zdjęcie do artykułu

Opinie (24)

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

Klikając "wyślij", akceptujesz regulamin dodawania opinii.
zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie niezwiązane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

- jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.