wiadomości

stat

Rolkarze przemknęli ulicami Letnicy

Zobacz początek maratonu na dystansie fitness

Ponad 600 rolkarzy wzięło udział w IX Maratonie Sierpniowym, który odbył się w Gdańsku w sobotnie popołudnie. Zawodnicy ścigali się na trzech dystansach: fitness (10,73 km), półmaratonu (21,23 km) i maratonu (42,23 km). Złote medale na wymienionych odcinkach zdobyli odpowiednio: Sławomir Chamura (0:22:30), Piotr Puszkarski (0:38:01) oraz Bartosz Chojnacki (1:10:03). Zwycięzca maratonu uzyskał jednocześnie tytuł mistrza Polski w długodystansowej jeździe szybkiej na rolkach.Czy jeździsz na rolkach?

tak, regularnie, gdy tylko pogoda na to pozwala 25%
tak, ale sporadycznie 29%
nie, dawno temu zarzuciłem tę formę aktywności 15%
nie, nie nauczyłem się jeździć na rolkach 31%
zakończona Łącznie głosów: 80
Maraton Sierpniowy im. Lecha Wałęsy to jedne z największych w całej Polsce zawodów dla rolkarzy. W ubiegłą sobotę odbyła się jego 9. edycja. Podobnie jak w latach ubiegłych, w imprezie wzięli udział miłośnicy jazdy na rolkach nie tylko z kraju, ale również z zagranicy: Ukrainy, Białorusi, Łotwy, Holandii i Francji.

W sobotnich zawodach wzięło udział ponad 600 osób, które ścigały się na trzech dystansach: fitness (10,7 km), półmaratonu (21,2 km) oraz maratonu (42,2 km).

Linia startowa wszystkich konkurencji znajdowała się na ul. Żaglowej, obok gmachu Amber Expo, skąd zawodnicy wyjeżdżali na ul. Marynarki Polskiej. W zależności od wybranego dystansu, rolkarze musieli przejechać odpowiednią liczbę pętli wzdłuż wspomnianej ulicy, której krańce wyznaczały ul. Narwicka i ul. Wyzwolenia.W ramach maratonu zostały rozegrane dodatkowo długodystansowe mistrzostwa Polski. Tegoroczna pula nagród wyniosła 12 tys. zł. Impreza miała mieć przede wszystkim charakter rodzinny, dlatego - tak jak i w ubiegłych latach - zorganizowano również specjalne zawody dla najmłodszych, które odbyły się na pobliskim parkingu przy Stadionie Energa Gdańsk.

Oto lista zwycięzców w poszczególnych kategoriach. Najszybszy na dystansie fitness okazał 34-letni Sławomir Chamura z Grodziska Mazowieckiego (0:22:30), na dystansie półmaratonu 32-letni Piotr Puszkarski ze Słomczyna (0:38:01), zaś na dystansie maratonu 25-letni Bartosz Chojnacki z Warszawy (1:10:03). Jak już wcześniej wspomniano, ostatni z wymienionych złotych medalistów uzyskał jednocześnie tytuł mistrza Polski w długodystansowej jeździe szybkiej na rolkach.

Opinie (56) ponad 10 zablokowanych

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.