• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

Rolkowisko 2023

1 lipca 2023 zaczynamy siódmą edycję darmowych, wakacyjnych Rolkowisk w ERGO ARENIE. Latem 2023 płyta główna ERGO ARENY oddana będzie do dyspozycji rolkarzy przez dwa lipcowe weekendy (1-2.07 i 8-9.07) oraz pierwszy weekend i dwie kolejne niedziele sierpnia (5.08, 6.08, 13.08, 20.08) w godz. 16:00-19:00. Tradycyjnie już, ostatnia odsłona połączona zostanie z zawodami, a godziny jazdy zostaną odpowiednio wydłużone.

- ERGO ARENA sprawdza się idealnie jako miejsce przyjazne rolkarzom ze względu na ogromną powierzchnię, doskonałą nawierzchnię i lokalizację - jeździmy w samym centrum Trójmiasta, do którego w wygodny sposób trafić można również na rolkach - mówi Adam Rozenberg, instruktor jazdy na rolkach, który zajęcia podczas wakacyjnych Rolkowisk w ERGO ARENIE prowadzi nieprzerwanie od 2017 roku.

- Cieszymy się, że obiekt służy mieszkańcom, świadczy o tym również ogromna popularność wakacyjnych Rolkowisk. Ten cykl to dobra okazja do sportowej integracji dla zaprawionych rolkarzy i tych, którzy dopiero zaczynają przygodę ze sportami wrotkarskimi, płyta główna hali czeka - zachęca Magdalena Sekuła, Prezes Zarządu Spółki Hala-Gdańsk Sopot, operatora ERGO ARENY, organizatora cyklu.

Wzorem ubiegłych lat na wszystkich chętnych podczas Rolkowisk w ERGO ARENIE czekać będzie 5 specjalnie wyznaczonych stref:
- strefa nauki jazdy - nauka od podstaw prowadzona przez instruktora i szkółki wrotkarskie,
- strefa freestyle slalom - nauka jazdy między kubeczkami dla początkujących i zaawansowanych rolkarzy, pod nadzorem instruktora,
- strefa nauki jazdy agresiv/urban - strefa dla średniozaawansowanych rolkarzy, którzy będą chcieli podnieść swoje umiejętności, zajęcia będą prowadzone na podstawowych przeszkodach (poręcz, hopka, podest), pod nadzorem instruktora,
- strefa jazdy szybkiej i rekreacyjnej - na obwodzie płyty głównej zostanie utworzony tor po którym rolkarze będą jeździć w kółko w jednym kierunku (rotacyjnie), w tej strefie jazda odbywa się bez instruktora w rytmie muzyki,
- strefa hokeja na rolkach - powstanie plac otoczony bandami do unihokeja, dodatkowo odgrodzony płotkami, będą się na nim odbywać zajęcia dla dzieci z instruktorem, do dyspozycji dzieci będą kije hokejowe.

Wypożyczenie rolek i kasku z ochraniaczami możliwe będzie po uprzedniej rezerwacji telefonicznej lub mailowej (z przynajmniej jednodniowym wyprzedzeniem) pod numerem telefonu +48 535 003 363 lub adresem e-mail: roll4all@roll4all.pl.

Partnerami strategicznymi Rolkowisk w ERGO ARENIE są Miasto Gdańsk, Miasto Sopot oraz ERGO Hestia.

Patronami medialnymi cyklu są Dziennik Bałtycki, portal Trojmiasto.pl oraz Radio ESKA.
Więcej informacji oraz regulamin imprezy znaleźć można na stronie www.ergoarena.pl.

Opinie

mail

Napisz do nas

Brałeś udział w ciekawej wyprawie lub zawodach, o których chciałbyś opowiedzieć naszym czytelnikom? Napisz do nas na aktywne@trojmiasto.pl

Najczęściej czytane