Rosa pierwszą Polką z setką startów w parkrun

30 listopada 2014 (artykuł sprzed 9 lat)
W ten weekend na trójmiejskich trasach parkrun pojawiło się prawie 300 biegaczy, którym niestraszny był mroźny poranek. W ten weekend na trójmiejskich trasach parkrun pojawiło się prawie 300 biegaczy, którym niestraszny był mroźny poranek.

Mimo mroźnego poranka, blisko 300 uczestników wystartowało w kolejnych biegach parkrun w Gdańsku i Gdyni. W Nadmorskim Parku Reagana najszybsi byli Łukasz Stachowiak i Małgorzata Tuwalska, a na Bulwarze Nadmorskim zwyciężyli Adam Głogowski i Olga Łotocka. Weekend należał jednak do Bogusławy Rosy, która biegnąc w Gdańsku pokonała trasę zawodów parkrun po raz setny jako pierwsza kobieta w Polsce.

Bogusława Rosa jako pierwsza z kobiet uczestniczącym w polskiej edycji zawodów parkun, ukończyła setkę biegów. Bogusława Rosa jako pierwsza z kobiet uczestniczącym w polskiej edycji zawodów parkun, ukończyła setkę biegów.
Wśród licznych biegaczy, do Trójmiasta zawitali również gości z Wielkiej Brytanii oraz innych miast Polski. W Gdańsku na 5-kilometrowym odcinku wygrał Łukasz Stachowiak z wynikiem 17:21. Drugie miejsce z 15-sekundową stratą do zwycięzcy, zajął Pablo Lope Garcia. Na najniższym stopniu podium znalazł się Tomasz Bagrowski (Radość Biegania), który przebiegł trasę w 17:45.

Tradycyjnie najszybsze wśród kobiet w gdańskim biegu były siostry Tuwalskie - Małgorzata osiągnęła czas 20:30, a Elżbieta przekroczyła linię mety 5 sekund później. Trzecie miejsce uzyskała Katarzyna Józefiak z nowym rekordem życiowym - 21:05.

Po biegu uczestnicy gratulowali Bogusławie Rosie, która ukończyła swój setny parkrun jako pierwsza kobieta w historii parkrun Polska, ukończyła 100 biegów.

SPRAWDŹ PEŁNE WYNIKI 146. PARKRUN GDAŃSK

Na Bulwarze Nadmorskim zwyciężył drugi raz z rzędu i to z bardzo dużą przewagą nad pozostałymi zawodnikami Adam Głogowski, który uzyskał czas
16 minut i 40 sekund. Dla wielokrotnego medalisty mistrzostw Polski w triathlonie był to dopiero drugi start, więc zachował stuprocentową skuteczność. Pozostałe pozycje na podium zajęli Konrad Zalewski z czasem 18:57 oraz Krzysztof Zblewski z nową życiówką 18:58.

DEBIUTANT NAJLEPSZY W PARKRUN GDYNIA

Wśród pań nowe rekordy życiowe wybiegały także dwie pierwsze na mecie: Olga Łotocka (21:51) i Angelika Judka (23:15). Za nimi finiszowała Barbara Włoch-Wiszniowska z czasem 24:05.

ZOBACZ PEŁNE WYNIKI 152. PARKRUN GDYNIA

W najbliższy weekend odbędą się Mikołajkowe biegi parkrun. W Gdańsku w ramach akcji "Szlachetna Paczka" dla jednej z rodzin, a w Gdyni dla Domu Hospicyjnego dla Dzieci "Bursztynowa Przystań" będą zbierane rzeczy, słodycze oraz upominki.

W biegach parkrun może wystartować każdy. Wystarczy raz zarejestrować się na parkrun.pl i przyjść na bieg z wydrukowanym kodem. Biegi odbywają się w każdą sobotę o godzinie 9, w 13 miastach Polski i 400 lokalizacjach na całym świecie (Australia, Dania, Irlandia, Nowa Zelandia, Republika Południowej Afryki, Rosja, USA, Wielka Brytania). W Trójmieście ich gospodarzami są Gdańsk i Gdynia.