stat
Impreza już się odbyła

Rowerem wzdłuż meandrów rzeki Łyny

W sobotę 29 maja Grupa Rekreacyjna 3miasto zaprasza na całodzienną, turystyczną wycieczkę rowerową, której trasa przemierza wzdłuż najdłuższej warmińsko-mazurskiej rzeki Łyny. Podążając wzdłuż meandrów górnego jej odcinka na naszej trasie zobaczymy kilka przepięknych jezior rynnowych. Na półmetku dotrzemy do przełomu rzeki, w którym płynie ona głębokimi wąwozami i w znacznie szybszym nurcie. Przy okazji zobaczymy także objęty rezerwatem przyrody Las Warmiński. , Na zakończenie naszej przygody udamy się ścieżką edukacyjną przez rezerwat przyrody Źródła Rzeki Łyny. Przemierzając ten niezwykle malowniczy obszar skoncentrujemy się wyłącznie na ciekawostkach przyrodniczych. Po drodze zapoznamy się także z lokalną architekturą wsi, zobaczymy stare, drewniane domy, zabytki hydrotechniczne i sakralne. Stawać będziemy średnio co 15-20 km, a w połowie trasy zrobimy dłuższy postój, na jakąś przekąskę, może coś na ciepło. Wszystko zależy od chęci i możliwości. Nasza 70 km trasa zatoczy pętlę z okolic miejscowości Łyny.

cze 22

wtorek, godz. 17:30 - 21:30

Rzeka Radunia, Straszyn-Pruszcz Gdański
bilety 65 - 80 zł
1. Do kogo skierowana jest nasza wycieczka?

Nasza propozycja skierowana jest do osób dorosłych w różnym wieku, które preferują aktywny wypoczynek na dwóch kółkach z krótkimi i dłuższymi przerwami to na podziwianie ciekawostek krajoznawczych, to na uzupełnienie kalorii. Nasza wycieczka ma na celu przede wszystkim turystykę, dlatego też nie zamierzamy pędzić, niczym na jakimś treningu. Tempo jazdy dopasujemy do większości uczestników, a tym, którym będzie za wolno, dorzucimy kilka cegieł do sakwy

2. Rodzaje dróg, jaki rower wybrać ?

Poruszać się będziemy z dala od wzmożonego ruchu drogowego. W towarzystwie samochodów przejedziemy tylko przez miejscowości, sporadycznie więc wyjedziemy na drogi asfaltowe. Lasy Warmińskie, licznie jeziora, przemierzymy głównie utwardzonymi duktami i leśnymi drogami pożarowymi, którymi wiodą też lokalne szlaki rowerowe. Na taki wariant dróg najlepiej wybrać rower crossowy, gravel lub górski o węższych oponach.

3. Dystans do pokonania: ok. 70 km

4. Czas trwania wycieczki od godz. 10:00 do 18:00 (wraz z postojami)

Średnio co 15-20 km zrobimy przerwę. Dłuższą na regenerację sił planujemy na półmetku. Jeśli będzie potrzeba zatrzymania się na uzupełnienie zapasów w sklepie, z pewnością taką zrobimy. Na naszej trasie nie ma jednak za wiele cywilizacji !

Łyna to najdłuższa i najpiękniejsza rzeka Warmii i Mazur. Zobaczymy ją w górnym odcinku i przełomie, gdzie nabiera trochę tempa odwiedzimy dwa rezerwaty przyrody, odetchniemy świeżym powietrzem.
Łyna to najdłuższa i najpiękniejsza rzeka Warmii i Mazur. Zobaczymy ją w górnym odcinku i przełomie, gdzie nabiera trochę tempa odwiedzimy dwa rezerwaty przyrody, odetchniemy świeżym powietrzem. źródło: mazury.travel.pl


5. Miejsce i godzina zbiórki:

- O godz. 10:00 spotykamy się na parkingu nieopodal Rezerwatu Źródlisk Rzeki Łyny
>>> Zobacz na mapie lokalizację miejsca zbiórki 
Z Trójmiasta, dojazd zajmuje ok. 2 godzin 

6. Dojazd własny lub wspólny:

Jeśli nie masz własnego transportu, bądź go masz, a nie chcesz wozić ze sobą powietrza, zgłoś ten fakt organizatorowi mailowo. Zdecydowanie raźniej podróżować z kimś, niż samemu.

Wzór :

"Nie mam transportu", chcę się zabrać z.... miasto / dzielnica /imię, nazwisko, telefon
"Mogę kogoś zabrać", ilość osób, ilość miejsc na rowery, skąd jedziesz, telefon do kontaktu

7. Należy pamiętać o:

- Sprawnym rowerze,
- Odpowiednich narzędziach do naprawy roweru w razie awarii,
- Przynajmniej jednej zapasowej dętce (o właściwym rozmiarze),
- Odpowiedniej odzieży adekwatnej do pogody, także na zmianę,
- Kask nie jest obowiązkowy, ale warto go mieć, szczególnie jadąc w grupie
- Prowiancie na drogę i napojach (nie wszędzie są sklepy)
- A przede wszystkim dobrym humorze, bo marud nie zabieramy
    
Ps. Kręcimy niezależnie od pogody

8. Zasady obowiązujące podczas wycieczek rowerowych

Grupę prowadzi jeden lub dwóch  przewodników w zależności od ilości uczestników i warunków terenowych. Prowadzący, to osoby z dużym doświadczeniem rowerowym i turystycznym. Ze względów bezpieczeństwa nie należy wyprzedzać przewodnika, ani też jechać za zamykającym grupę, gdyż tylko oni znają trasę wycieczki. Do Przewodnika należy decyzja, kiedy i gdzie są organizowane postoje (kwestie do uzgodnienia z grupą Uczestników). Każdy Uczestnik jest zobowiązany do przestrzegania przepisów ruchu drogowego. Prędkość jazdy będzie dostosowana do możliwości kondycyjnych i umiejętności jazdy uczestników. Przewodnik prowadzi grupę z w miarę stałą prędkością umożliwiającą komfortową i atrakcyjną jazdę całej grupie. Podczas jazdy rowerem zabronione jest spożywanie alkoholu. Każdy Uczestnik jest zobowiązany do zachowania należytego bezpieczeństwa podczas jazdy, przynajmniej 2 metrów. Na długich i trudnych podjazdach każdy jedzie swoim tempem. Jeśli któryś z Uczestników zostaje w tyle, pozostali Uczestnicy czekają na ostatniego, aż ten dojedzie do grupy, po czym wspólnie ruszają w dalszą drogę. Jeśli chcesz odłączyć się od grupy, aby mieć więcej swobody, udostępnimy Ci ślad gpx trasy, wtedy jednak poruszasz się już na własną odpowiedzialność.

Jak na większości naszych wycieczek, przemierzamy obszary z dala od cywilizacji. Tak będzie też i tym razem. Dołącz do naszego aktywnego grona nie tylko w weekendy. Oprócz wycieczek rowerowych organizujemy także ciekawe wędrówki i spływy kajakowe.
Jak na większości naszych wycieczek, przemierzamy obszary z dala od cywilizacji. Tak będzie też i tym razem. Dołącz do naszego aktywnego grona nie tylko w weekendy. Oprócz wycieczek rowerowych organizujemy także ciekawe wędrówki i spływy kajakowe. fot. Krzysztof Kochanowicz / GR3miasto


9. Świadczenia:

- Opieka nad uczestnikami podczas trwania wycieczki
- Pomoc w naprawie roweru,  w razie awarii
- Apteczka pierwszej pomocy
- Pamiątkowe zdjęcia do 2-3 dni po wydarzeniu

10. Opłata za udział w wycieczce:

- 30 zł za osobę lub 50 zł od pary/małżeństwa płatne przelewem do czwartku, 27 maja 2021 r.
UWAGA: W zgłoszeniach od piątku, 28 maja, płatność na miejscu zbiórki w kwocie: 40 zł / os.
W cenę nie wliczono: dojazdu na wycieczkę, wydatków własnych

Zwroty wpisowego w przypadku rezygnacji:

-do 3 dni przed wędrówką zwracamy wpisowe pomniejszone o 10 zł/os. opłaty manipulacyjnej
-poniżej 3 dni do wędrówki opłata wpisowego nie podlega zwrotowi.

Liczba uczestników ograniczona do 25 osób

>>> Regulamin wycieczek rowerowych z GR3miasto

11.  Zgłoś swój udział organizatorowi podając:

- imię, nazwisko, nr telefonu, mailowo na adres: gr3miasto@gmail.com
+ Ślady gpx wycieczek podawane są tylko zarejestrowanym uczestnikom

Organizator:

Krzysztof Kochanowicz
Grupa Rekreacyjna 3miasto
Mail: gr3miasto@gmail.com
tel. +48 502 778 115

>>> Masz obawy?
Przejrzyj nasze relacje z poprzednich wypadów

Opinie

Walczymy z przemocą słowną

Kasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Twoja opinia

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

Informacje

Reklama

Wydarzenia

mail

Napisz do nas

Brałeś udział w ciekawej wyprawie lub zawodach, o których chciałbyś opowiedzieć naszym czytelnikom? Napisz do nas na aktywne@trojmiasto.pl