• Kino
 • Mapa
 • Ogłoszenia
 • Forum
 • Komunikacja
 • Raport

Rusz się! Julia Łaszkiewicz ćwiczy z młodzieżą i pomaga hospicjum

Rafał Sumowski
27 września 2018 (artykuł sprzed 4 lat) 

Zobacz film reklamujący Molo Molo Challenge i wsparcie dla hospicjum.

Julia Łaszkiewicz zostawiła prestiżową posadę, a teraz realizuje swój plan dzielenia się dobrą energią. Gdynianka co sobotę o godz. 8 prowadzi zajęcia z nastolatkami przy wejściu nr 28 na plażę w Sopocie. "Molo Molo Challenge" to nie tylko ruch na świeżym powietrzu, ale i ważne rozmowy, rozwój pasji i akceptacji oraz charytatywne wsparcie dla Hospicjum Pomorze Dzieciom. To kolejna bohaterka cyklu Rusz się!. Poprzednio pisaliśmy o Annie Szubielskiej, a za dwa tygodnie zaprezentujemy Waldemara Dunajskiego, który prowadzi bezpłatne zajęcia tenisa stołowego w Sopocie.Przez ostatnie sześć lat Julia Łaszkiewicz była członkiem zarządu firmy deweloperskiej. Jednym z jej zadań była współpraca z menadżerami, dbanie o ich rozwój i motywację.

- Zależało mi na tym, aby inspirować ludzi od wewnątrz, aby sami wiedzieli, co jest dla nich dobre. Kiedy razem robiliśmy coś niemożliwego w pracy, uświadamialiśmy sobie, że nie ma rzeczy niemożliwych także w życiu. Doszłam do momentu, w którym uznałam, że chcę oddawać dobrą energię na zewnątrz i że są rzeczy ważniejsze niż biznes - mówi gdynianka.
Kilka miesięcy temu wpadła na pomysł, jak ukierunkować tę energię. Co sobotę o godz. 8 na plaży w Sopocie przy wejściu nr 28 zobacz na mapie Sopotu prowadzi zajęcia dla nastolatków. "Molo Molo Challenge" różnią się jednak od wielu innych zajęć ruchowych na świeżym powietrzu.

- To są kreatywne spotkania, na których spędzamy czas na świeżym powietrzu a wszelkie aktywności fizyczne przeplatamy rozmowami na ważne tematy. Ostatnio rozmawialiśmy o tym, jak ważne dla człowieka jest wsparcie innych osób. Zadania są różne: od zwykłej gimnastyki czy truchtu przez na przykład układanie się na plaży we wzór anioła czy układanie piramidy. Po każdych zajęciach wszyscy chętni kąpią się w morzu - wyjaśnia Julia.
 • Julia Łaszkiewicz z uczestnikami Molo Molo Challenge na sopockiej plaży.


Oprócz uwalniania kreatywności nastolatków i rozwijania ich pasji, nauki akceptacji wobec innych oraz prospołecznych postaw, ważnym celem zajęć jest wsparcie dla Hospicjum Pomorze Dzieciom.

- Udział w naszych spotkaniach jest bezpłatny, może przyjść na nie każdy chętny. Namawiamy jednak wszystkich uczestników, ich rodziców i przyjaciół, aby wspierali naszą inicjatywę i ustawili stałe miesięczne zlecenie przelewu bankowego w wysokości 8 zł na rzecz hospicjum. Chcemy razem zrobić coś dobrego nie tylko dla siebie, ale i dla innych. Praca z hospicjami to społecznie trudny temat. To wybrane przez nas pracuje nad zmianą postaw i dokładnie jest tym, nad czym ja chcę pracować z nastolatkami - wyjaśnia organizatorka Molo Molo Challenge.
Hospicjum może wesprzeć każdy chętny. Tytuł przelewu "Molo Molo Challenge: Zostań Aniołem dla dzieci z Hospicjum". Nr konta: 33 1090 1098 0000 0001 2428 2268.

Na godzinnych zajęciach mile widziani są także rodzice. Muszą jednak liczyć się z tym, że mogą czekać ich dość nietypowe wyzwania.

- Dzieciaki nie zawsze chętnie bawią się pod okiem rodziców. Dlatego często wymyślają im jakiś "challenge". Ostatnio wpadły na pomysł, aby rodzice wykopali ogromną dziurę. Kopali pół godziny, choć nie mieli najmniejszego pojęcia, jaki jest cel. Dzieci były zachwycone tym, że rodzice podjęli wyzwanie i że można ich poprosić o coś tak abstrakcyjnego. Myślę, że wszyscy znaleźli w tym głębszy sens - wyjaśnia Julia.

Opinie (5) 2 zablokowane

 • po co przelewać pieniądze na hospicjum przez jakąś fundację? lepiej to zrobic bezpośrednio.

  każda fundacja ma na utrzymaniu prezesów itd., większość kasy przejada.

  • 5 4

 • Fajna akcja

  Brawa dla wszystkich nastolatków, którzy w sobotę po tygodniu w szkole wstają rano by ćwiczyć nad morzem. Dla Pani Julii gratulacje, że dojrzała do tak poważnej decyzji. Biznes kobiety przerasta, to właśnie edukacyjne i opiekuńcze funkcje dają nam najlepsze pole do popisu.

  • 7 4

 • Podane konto jest bezpośrednim źródłem finansującym hospicjum

  • 7 1

 • Brawo Wy!

  • 2 0

 • pięknie

  Piękna inicjatywa - pochwalam. Oby tak dalej

  • 3 0

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Wydarzenia

Wydma Lubiatowska na przełaj i morsowanie (1 opinia)

spacer, rajd / wędrówka, morsowanie

IV i V Zlot Morsów | Topienie Marzanny

20 zł
zlot, morsowanie

Parkowe na Orientację Chełm Witosa

20 zł
zawody / wyścigi, zajęcia rekreacyjne, impreza na orientację

Forum

Najczęściej czytane