• Kino
 • Mapa
 • Ogłoszenia
 • Forum
 • Komunikacja
 • Raport

Rusz się! Piotr Bruski i warsztaty rolkarskie na Stadionie Energa Gdańsk

Rafał Sumowski
12 marca 2020 (artykuł sprzed 3 lat) 
 • Piotr Bruski do jazdy na rolkach wrócił po latach przerwy. Dziś pomaga w prowadzeniu zajęć i przygotowuje się do kursu instuktorskiego.

Cotygodniowe warsztaty rolkarskie wracają na Stadion Energa Gdańsk. Od kwietnia bezpłatne zajęcia odbywać się będą co sobotę o godz. 11. - To przyjemne treningi w formie zabawy, gdzie uczymy się prawidłowej pozycji, hamowania i wszystkiego, co potrzebne, aby czuć się na rolkach bezpiecznie - mówi Piotr Bruski, który najpierw był jednym z uczestników zajęć, a teraz pomaga przy ich organizacji. W ramach cyklu Rusz się! poprzednio pisaliśmy o Karolinie Libelt i zajęciach Pilates. 26 marca zaprezentujemy Magdalenę Michiej-Tołstyko i zajęcia tańca.Sprawdź wszystkich bohaterów cykluWarsztaty rolkarskie w Letnicy to wspólna inicjatywa szkółki rolkarskiej Roll4All i Stadionu Energa Gdańsk. Tegoroczna edycja ruszy w pierwszą sobotę kwietnia. Zajęcia odbywać się będą co tydzień o godz. 11. Potrwają około godziny, podczas której będzie można szlifować dotychczasowe umiejętności jazdy na rolkach lub uczyć się jej od podstaw.

- Chcemy zachęcić ludzi do jazdy na rolkach. To przyjemne treningi w formie zabawy, gdzie uczymy się prawidłowej pozycji, hamowania i wszystkiego, co potrzebne, aby czuć się na rolkach bezpiecznie. Dookoła stadionu jest równy asfalt, a w pobliżu Skate Arena, z której bierzemy pchełki i słupki potrzebne do ćwiczeń. Bardzo fajnie, że stadion nie służy jedynie piłce nożnej, ale wspiera różne inicjatywy prosportowe - mówi Piotr Bruski.

Rolki przed sezonem - kupić czy naprawić?Podczas dotychczasowych edycji warsztatów, uczestniczyli w nich zarówno bardziej jak i mniej zaawansowani rolkarze, doświadczeni i początkujący, w wieku od siedmiu do nawet 50 lat. W zależności od pogody, na zajęcia przychodziło od kilku do nawet 50 osób. Burski był jedną z nich. Teraz pomaga w ich organizacji instruktorom: Przemysławowi Kępińskiemu, Paulinie CywnarAndrzejowi Stępce, a przy okazji sam szykuje się do majowego kursu organizowanego przez Polski Związek Sportów Wrotkarskich.

- Pochodzę z Koszalina, ale od 2006 roku mieszkam w Gdańsku. Pierwsze rolki kupiłem w 1996 roku, miałem wtedy 17 lat. To były czasy, gdy nie mieliśmy skateparków, sprzętu, ani nawet dobrego asfaltu. Na rolkach jeździłem w liceum, później nastąpiła dłuższa przerwa - studia i praca wzięły górę nad pasją. Ta wróciła na skutek spontanicznej decyzji - zobaczyłem rolki w sklepie na promocji, stare oddałem koledze i razem "wkręciliśmy" się w trójmiejskie środowisko - opowiada Bruski.
Obecnie Piotr pracuje w sklepie rolkarskim i pomaga przy warsztatach. Jego zdaniem jazda na rolkach to nie tylko znakomita forma aktywności fizycznej, ale i możliwość poznania świetnych ludzi.

- To sport, który uprawiany rekreacyjnie i przy dobrej technice jest mało kontuzjogenny. Pracuje dużo mięśni, nie obciążają się stawy. Technika jest ważniejsza od kondycji i można szlifować ją cały czas. W dodatku to świetna frajda i czas leci szybko. Bardzo ważne jest jednak to, że środowisko rolkarzy to po prostu fajni ludzie. Ten sport ma coś w sobie, że wybierają go często sympatyczne osoby. Wielu rolkarzy w Trójmieście dobrze się zna, spotykamy się na różnych większych imprezach - mówi Piotr.

Rolki trójkołowe - droższe, ale szybszeJeśli obawiacie się, że nauka jazdy na rolkach jest za trudna lub w waszym przypadku jest na nią za późno, niepotrzebnie.

- Najważniejsze to nauczyć się radzenia z takim trudnościami jak przeszkody na drodze, czyli wszelkie patyczki, krawężniki, większe kamyki czy studzienki. Jeśli ktoś jeździ na łyżwach lub nartach, na rolkach nauczy się w moment. Jeśli ktoś jest typem sportowca komputerowego, potrwa to dłużej, ale podstawy można opanować w zaledwie trzy godziny zajęć z instruktorem - kończy Bruski.
W CYKLU "RUSZ SIĘ!" PRZEDSTAWIAMY ANIMATORÓW ORAZ ICH ZAJĘCIA, W KTÓRYCH MOŻNA BRAĆ UDZIAŁ CYKLICZNIE, NA OGÓŁ BEZPŁATNIE

Miejsca

Opinie (8)

 • Rolki

  Świetna inicjatywa ! Super że ktoś z własnej inicjatywy robi coś dla drugiej osoby , w tych czasach to trudne .A przy okazji mogę się dowiedzieć czy moje kółka w rolkach jeszcze się nadają do jazdy . Pozdrawiam z Gdańska wszystkich fanów rolek .

  • 5 4

 • Ja też lubie i umiem rolować
  Elo

  • 3 2

 • Może na razie jazdy indywidualne, a spotkanie na przykład za miesiąc?

  Skoro i tak poszło, może rolujmy zakażenia, żeby nie przeciążyć szpitali?

  • 5 2

 • Z jednej strony odwołują imprezy sportowe, treningi

  a z drugiej Trójmiasto.pl jak gdyby nigdy nic namawia do kolejnych spotkań.

  • 7 1

 • 1 kwietnia to chyba pryma aprylic mamy koronowirusa wszelkie imporezy sie dowołuje!!

  • 6 0

 • Poradzi ktoś? (1)

  Czy dla początkujących, dojrzałych osób jest najpierw jakaś konsultacja odnośnie zakupu odpowiedniego sprzętu? Skoro nigdy się nie jeździło to człowiek nawet nie wie jakie rolki ma kupić....

  • 0 0

  • Początki

   Jest wiele poradników w sieci co i jak i dla kogo. Dużo czynników wpływa na podjęcie decyzji. Dobry sprzęt nie jest tani. Zaczynając przygodę z tym sportem nie wiemy, czy spodoba się nam ta forma rekreacji. Na początek proponuję wybrać sprzęt z nieco niższej półki, w miarę nabywania umiejętności i zdecydowaniu jaki rodzaj jazdy chcemy uprawiać wówczas zainwwestować w bardziej kierunkowy, profesjonalny.

   • 0 0

 • Czy zajęcia się odbywają?

  Czy ktoś może wie, czy zajęcia się odbywają? A może zostały zawieszone z uwagi na COVID 19? Chętnie bym dołączyła :)

  • 0 0

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Wydarzenia

Popołudniowy spływ kajakowy górną Radunią

70 - 90 zł
zajęcia rekreacyjne, rajd / wędrówka

Yoga Flow - Odkryj Harmonię w Ruchu

joga

Spacer po Sopocie z Walkative

spacer

Forum

Najczęściej czytane