Rusz się! Spacery, marszobiegi, morsowanie z Jakubem Krzyżakiem

Jakub Krzyżak (drugi od lewej) od kilku lat organizuje bezpłatne zajęcia w Trójmieście. Oprócz morsowania, trener zaprasza na wspólne marszobiegu i spacery po lesie z psami ze schroniska.
Jakub Krzyżak (drugi od lewej) od kilku lat organizuje bezpłatne zajęcia w Trójmieście. Oprócz morsowania, trener zaprasza na wspólne marszobiegu i spacery po lesie z psami ze schroniska. fot. Konrad Sarnowski

Marszobiegi po Kępie Redłowskiej, morsowanie w Gdyni i w Sopocie oraz spacery po lesie z psami ze schroniska - takie m.in. propozycje na aktywne spędzenie czasu proponuje Jakub Krzyżak. To kolejny bohater cyklu "Rusz się!". Poprzednim była Anna Cegłowska, która namawiała was na zumbę. Za dwa tygodnie zaprezentujemy Annę Trąbkę, trenerkę personalną oraz dietetyczkę, prowadzącą na Polance Redłowskiej darmowe zajęcia "Wybieganko z Anką".GDZIE W TRÓJMIEŚCIE ZA DARMO UPRAWIAĆ SPORT NA CYKLICZNYCH ZAJĘCIACH: PRAWIE 40 PROPOZYCJI

Jakub Krzyżak należy do najbardziej cenionych trenerów personalnych w Trójmieście. W przeszłości z sukcesami profesjonalnie uprawiał kolarstwo górskie. W 2011 postanowił wykorzystać swoje doświadczenia w innym kierunku i rozpoczął działalność jako XTrainer.pl. Jednym z jego podopiecznych był m.in. muzyk Adam "Nergal" Darski, któremu Jakub pomógł stanąć na nogi i wrócić do formy po ostrej białaczce.

Od kilku lat Krzyżak organizuje masowe, bezpłatne treningi na świeżym powietrzu. Jednorazowo gromadzą nawet ponad 100 osób. Dziś takich zajęć jest w Trójmieście sporo, ale to on należał do prekursorów.

- Nie sądziłem, że tyle osób pójdzie tą drogą. Dziś w samym Trójmieście podobnych inicjatyw jest bardzo dużo. Wystarczy prześledzić dobrze media społecznościowe, aby zobaczyć, gdzie kto organizuje bezpłatne biegi albo treningi - przyznaje Kuba.
TUTAJ ZNAJDZIESZ AKTUALIZOWANE NA BIEŻĄCO WYDARZENIA ORGANIZOWANE PRZEZ JAKUBA KRZYŻAKA

Obecnie XTrainer zaprasza w soboty o 9 rano na marszobiegi po Kępie Redłowskiej. Uczestnicy zbierają się na parkingu przy restauracji Barracuda.

- To zajęcia dla nieco bardziej wytrawnych sportowców, bo ukształtowanie terenu sprawia, że trasa jest dość wymagająca. Często jest lepiej szybko iść niż biec, ale to i tak zajęcia bardzo wymagające kondycyjnie. W Trójmieście mamy do tego bezapelacyjnie najpiękniejsze miejsca. Nie zawsze będą to zajęcia cykliczne - to będzie zależało od tego, czy jestem aktualnie na miejscu. Wystarczy jednak śledzić konto XTrainer na Facebooku, by być na bieżąco - wyjaśnia Krzyżak.
BLISKO 40 PROPOZYCJI, GDZIE W TRÓJMIEŚCIE ZA DARMO UPRAWIAĆ SPORT NA CYKLICZNYCH ZAJĘCIACH

Jakub ma w zanadrzu także mniej wymagające zajęcia, w których udział może wziąć absolutnie każdy. Regularnie organizuje "Wytopy" (kalorii), czyli wspólne wyjścia na spacer z psami ze schroniska.

- To nic innego jak najprostsza aktywność, czyli spacer po lesie. Przy okazji robimy coś dobrego. Ostatnio zabraliśmy ze sobą aż 200 psów. Na kolejny "Wytop" zapraszam w niedzielę 3 grudnia o godz. 11 do Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt OTOZ Animals w Dąbrówce koło Wejherowa - zachęca Krzyżak.
Także 3 grudnia XTrainer rozpocznie cykliczne morsowanie "Cold Water". W każdą środę i niedzielę o godz. 20 uczestnicy zajęć będą spotykać się naprzemiennie w Sopocie i w Gdyni. Za każdym razem wieczorną kąpiel poprzedzi 15-minutowa rozgrzewka składająca się z krótkiego biegu i interwałowych ćwiczeń.

- W grudniu powinny być już temperatury, przy których możemy mówić o prawdziwym morsowaniu, a nie chłodnej kąpieli w październiku. W Sopocie spotykać się będziemy na końcu mola przy marinie. Jako jedyna grupa mamy tam oficjalne pozwolenie na kąpiele, które są przeznaczone dla mocno zaawansowanych morsów. Natomiast w Gdyni spotykać się będziemy na bulwarze Nadmorskim, przy restauracji Barracuda, a do wody wchodzić na końcu bulwaru, przy plaży. Morsowanie to aktywność dla każdego, kto jest generalnie zdrowy i nie ma poważniejszych problemów. Zapraszam wszystkich bez względu na wiek - zachęca Jakub Krzyżak.
W CYKLU "RUSZ SIĘ!" PRZEDSTAWIAMY ANIMATORÓW ORAZ ICH ZAJĘCIA, W KTÓRYCH MOŻNA BRAĆ UDZIAŁ CYKLICZNIE, NA OGÓŁ BEZPŁATNIE

Opinie (63) 6 zablokowanych

 • hmmm

  w towarzystwie takich mężczyzn to i ja też mogę morsować

  • 27 2

 • Przez sport

  do kalectwa

  • 8 21

 • Dajesz leniwa!

  • 7 0

 • Zgadzam się

  Masz rację jeśli napierasz po kilka godzin dziennie w gry komputerowe albo łykasz papkę z tv

  • 8 2

 • Ja też, ja też!

  W towarzystwie takich chłopaków. Mniam.

  • 8 0

 • Bardzo pozytywny facet

  tak trzymaj!

  • 25 2

 • Morsy i wielorybki średnio do siebie pasują :P

  • 6 0

 • Wole posiedzieć przed kompem

  I zarobić trochę hajsu zamiast uprawiać modo sport . Nie zapomnijcie cały ten event wrzucić na fb

  • 15 14

 • Miło

  Sama przyjemność popatrzeć na takich facetów :) Może któryś jest wolny?

  • 14 5

 • A to ciekawe, bo jakoś nie ma długowiecznych sportowców.

  • 1 3

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Wydarzenia

Biegowe GP Dzielnic Gdańska - etap 3
Biegowe GP Dzielnic Gdańska - etap 3
festyn, zajęcia rekreacyjne
wrz 19
niedziela, g. 8:00
Gdańsk
Bieg Drogą Dobra
Bieg Drogą Dobra
imprezy i akcje charytatywne, bieg
wrz 19
niedziela, g. 8:00 - 13:30
Bąkowo
#73 Samodzielny Harpuś Wrzeszcz Podleśna Polana
#73 Samodzielny Harpuś Wrzeszcz...
impreza na orientację, trening
wrz 19-26
g. 11:00
Gdańsk

Forum