wiadomości

Ruszył sezon na kajaki. Gdzie popływamy i za ile?

Do czasu aż ustabilizuje się pogoda, preferowane są spływy w zorganizowanych grupach kilkuosobowych. Również z uwagi na pandemię.
Do czasu aż ustabilizuje się pogoda, preferowane są spływy w zorganizowanych grupach kilkuosobowych. Również z uwagi na pandemię. fot. czytelnik Trojmiasto.pl

Sezon na kajaki wystartował, więc taka forma aktywności może być dobrym pomysłem na zagospodarowanie majówki. Z uwagi na niestabilną pogodę oraz pandemię preferowane są jednak spływy dla grup zorganizowanych, za które zapłacimy od 55 zł za osobę. W grę wchodzą również wyjazdy kilkudniowe. Można też wynajmować kajaki na godziny, wówczas ceny zaczynają się od 30 zł.Kajaki. Sprawdź, gdzie popływasz w Trójmieście i okolicachCzy pływałe(a)ś już kajakiem w tym sezonie?

tak, to świetna zabawa 16%
tak, ale poczekam jeszcze na lepszą pogodę 7%
nie, ale zamierzam 69%
nie, wolę inne aktywności 8%
zakończona Łącznie głosów: 439
Pogoda w kwietniu nie rozpieszcza, ale to nie powód do przesuwania inauguracji sezonu kajakarskiego. Sezon wystartował, a trójmiejskie wypożyczalnie sprzętu wodnego czekają na miłośników wiosłowania. Warunki atmosferyczne są jednak wciąż niestabilne, dlatego przed pierwszą wizytą zawsze warto wcześniej omówić szczegóły.

- W poprzednich latach majówka była czasem, gdy sezon kajakarski ruszał na dobre. Już teraz jesteśmy otwarci w godz. 10-17, więc zapraszamy chętnych. Warto jednak zadzwonić wcześniej, bo widzimy, że obecnie pogoda potrafi zmienić się kilkukrotnie w ciągu jednego dnia - mówi Stanisław Sikora z wypożyczalni Kajakiem po Gdańsku.

Spływ kajakowy RaduniąI właśnie z tego powodu w najbliższym czasie preferowane są wynajmy grupowe. Co ciekawe, w ten sposób można zaplanować nawet całą majówkę, która w tym roku przypada głównie w weekend. Swoją przygodę można rozpocząć już po pracy w piątek i zakończyć w niedzielę lub w poniedziałek. W Trójmieście i okolicach znajduje się wiele rzek, np. Motława, Radunia, Łeba, Reda, Piaśnica czy Czarna Woda.

- Możliwe są, jak najbardziej, wypady kilkudniowe z noclegiem w naturze. Można również wybrać się w kilkugodzinną podróż, jeśli ktoś ma ochotę na jednodniowy wariant. Wynajem dwuosobowego kajaka za jeden dzień zaczyna się od 70 zł. Cena jest uzależniona od wybranego odcinka rzeki, dlatego wcześniej należy kontaktować się telefonicznie - wyjaśnia Jakub Dąbrowski z grupy Kajaki 3miasto.

Pokonał 1 tys. km Wisłą. Zobacz trasę, jaką pokonał Szymon Machnowski do GdańskaGrupowe spływy 1 maja organizuje także Grupa Rekreacyjna 3miasto. Do wyboru są dwie trasy: Piaśnicą z wypoczynkiem na plaży dla początkujących (od godz. 15:30) oraz meandrami Redy dla bardziej zaawansowanych (od godz. 8:15). Ceny wahają się od 55 do 85 zł. Zgłoszenia można wysyłać pod adres e-mail: gr3miasto@gmail.com.

Spływ Piaśnicą do morzaDla tych, którzy nie mają do dyspozycji całego dnia lub po prostu chcą popływać rekreacyjnie, istnieje też możliwość wynajmu jednego kajaka w krótszym czasie.

- Nasza ogólnodostępna wypożyczania działa i czeka na interesantów. Cena wynajmu jednoosobowego kajaka waha się od 25 zł za godzinę do 60 zł za cały dzień. Natomiast za dwu- i trzyosobowy kajak zapłacimy od 30 do 70 zł. Warto wcześniej umówić się telefonicznie - mówi Przemysław SiudemKlubu Wodnego Żabi Kruk.

Maseczki chronią przed koronawirusem czy mandatami? Poznaj zdanie ekspertów i lekarzyDziałalność wypożyczalni w najbliższych tygodniach będzie coraz bogatsza w oferty, ale warto też pamiętać o reżimie sanitarnym. Na szczęście ryzyko zakażenia się koronawirusem jest tu znacznie mniejsze niż w zamkniętych i zatłoczonych obiektach.

- Kajaki są dobrą odskocznią od pandemii. Wiąże się to z wyjściem na świeże powietrze, gdzie zasady bezpieczeństwa są spełniane siłą rzeczy, bo kajaki pływają w odległościach. Z każdym rokiem zainteresowanie pływaniem wzrasta. Jedni pływają dla przyjemności, drudzy chcą oderwać się od rzeczywistości, nie chcąc tracić na to całego dnia - uważa Jakub Dobrowolski, który w tej branży pracuje już od około 20 lat.

Opinie wybrane


wszystkie opinie (23)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najnowsze

więcej artykułów »

Wydarzenia

mail

Napisz do nas

Brałeś udział w ciekawej wyprawie lub zawodach, o których chciałbyś opowiedzieć naszym czytelnikom? Napisz do nas na aktywne@trojmiasto.pl