wiadomości

stat

Ruszyły zapisy do sierpniowego Marszu Śledzia

Najnowszy artukuł na ten temat

Śledzie w sobotę pomaszerują przez zatokę

Zobacz relację z ubiegłorocznego Marszu Śledzia.


Chciałbyś przejść przez Zatokę Pucką? 22 sierpnia będzie to możliwe.Lubisz ekstremalne rozrywki?

tak, im bardziej ekstremalna, tym lepiej 25%
tak, ale mam swoją granicę, której nie przekraczam 43%
raczej nie, bardzo rzadko wychodzę ze swojej "strefy komfortu" 18%
nie, to zdecydowanie nie dla mnie 14%
zakończona Łącznie głosów: 72
Ze względów bezpieczeństwa przez Zatokę Pucką z Kuźnicy do Rewy przespaceruje się 100 osób. Chętnych jak zwykle będzie co najmniej dziesięciokrotnie więcej, więc konieczne będzie losowanie.

- Liczba uczestników ograniczona została po konsultacjach z Urzędem Morskim. Pozwala też na zorganizowanie marszu bezpiecznie - tłumaczy organizator i "Pierwszy Śledź RP" Radosław Tyślewicz.

Tutaj możesz zapisać się na Marsz Śledzia w 2015 roku.

10 ostatnich miejsc zostanie przydzielonych tym, którzy w dniu startu stawią się na plaży. "W dniu startu" to oczywiście określenie teoretyczne, bo w poprzednich latach niektórzy zapaleńcy czekali już od poprzedzającego wymarsz wieczora.

Marsz Śledzia odbywa się od 2002 roku. Początkowo w akcji brali udział zaledwie czterej ratownicy WOPR, namówieni przez Radosława Tyślewicza. Pomysł szybko spodobał się jednak większej liczbie osób, a przeciwko marszowi protestować zaczęli ekolodzy. W ramach riposty podczas kolejnego przemarszu zebrano więc kilka worków śmieci, bynajmniej nie pozostawionych przez jego uczestników. Ostatecznie stanęło na wyznaczeniu konkretnej trasy i ograniczeniu liczby uczestników do 100.

Przemarsz przez zatokę możliwy jest dzięki 10-kilometrowemu odcinkowi płycizn pomiędzy Kuźnicą a Rewą. W zależności od stanu wody, śmiałkowie idą zanurzeni po kostki, albo nawet po pas czy po pachy. 800-metrowy odcinek sztucznej przecinki, umożliwiającej żeglugę, należy przepłynąć, ale zazwyczaj ten fragment uczestnicy pokonują ciągnięci na linach przez motorówki.

Zapisy potrwają do końca maja. Marsz odbędzie się 22 sierpnia.

Marsz Śledzia w 2013 roku.

Opinie (30) 2 zablokowane

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

mail

Napisz do nas

Brałeś udział w ciekawej wyprawie lub zawodach, o których chciałbyś opowiedzieć naszym czytelnikom? Napisz do nas na aktywne@trojmiasto.pl