wiadomości

stat

Trwają zapisy na triathlony MTB w Gdańsku i w Kartuzach

Okres przygotowawczy do zawodów triathlonowych trwa w najlepsze. Powoli można także planować pierwsze starty w nowym sezonie, który - jak zwykle - nadejdzie w mgnieniu oka. Trwają zapisy na zawody triathlonowe, w których część rowerowa pokonywana będzie na rowerach górskich - Triathlon Gdańsk AWFiS oraz Triathlon Kartuzy MTB. Wpisowe za start indywidualny wynosi obecnie 160 złotych, a dystanse są idealne dla początkujących i debiutantów.

Czy w tym roku zamierzasz wystartować w triathlonie?

tak, to będzie mój kolejny sezon startów 31%
tak, po raz pierwszy 16%
jeszcze nie wiem 12%
nie 41%
zakończona Łącznie głosów: 94

Triathlon to sport dla każdego. Z pewnością mogą tak powiedzieć ci, którzy debiut w tej atrakcyjnej dyscyplinie mają już za sobą. Zawody organizowane na krótkich dystansach to świetna okazja dla wszystkich początkujących sportowców, chcących zmierzyć się z pływaniem, jazdą na rowerze i bieganiem, następującymi po sobie.

Triathlon Gdańsk AWFiS1 maja 2020 roku w Gdańsku na terenie AWFiS po raz kolejny odbędzie się kameralny, atrakcyjny triathlon przygotowany przez Sportevo i Fundację Silni Ciałem Niezłomni Duchem. Od standardowych triathlonów różnić się będzie częścią pływacką, która w tej imprezie będzie pokonywana na krytej pływalni. Do przepłynięcia będzie 600 metrów, czyli 24 długości basenu. Następnie uczestnicy wsiądą na rowery, aby zmierzyć się z 15-kilometrową trasą wytyczoną w Trójmiejskim Parku Krajobrazowym. Na koniec czeka ich 3 km biegu na stadionie kampusu, na bieżni lekkoatletycznej. Bezpośrednia bliskość kibiców w tej ostatniej części zawodów z pewnością doda uczestnikom sił.

Można wystartować indywidualnie lub w sztafecie, także firmowej. Odbędą się także zawody aquathlonowe dla dzieci, w których do pokonania będzie 200 metrów pływania oraz 1 kilometr biegu.

Relacja z zeszłorocznej imprezyTriathlon na gdańskiej AWFiS otwiera sezon startów triathlonowych.
Triathlon na gdańskiej AWFiS otwiera sezon startów triathlonowych. Wojciech Zwierzyński

Triathlon Kartuzy MTBNieco ponad miesiąc później, bo 14 czerwca 2020 roku, zorganizowany zostanie triathlon w Kartuzach. Część rowerowa również będzie odbywać się na rowerach górskich, jednak tym razem uczestnicy popłyną już w wodzie otwartej, a konkretnie w jeziorze Brodno Wielkie. 450-metrowa część pływacka poprzedzi rowerowy dystans 20 km, a na koniec do przebiegnięcia będzie 5 km z finiszem na szczycie Złotej Góry.

Miłośnicy nieco dłuższych dystansów będą mogli zmierzyć się z rywalizacją na 1/4 Ironmana, czyli 950 m pływania, 45 km na rowerze i 10 km biegu. Można wystartować indywidualnie lub w sztafetach. Odbędzie się także duathlon na dystansach 5 km biegu, 20 km na rowerze i 2,5 km biegu. Również najmłodsi znajdą coś dla siebie.

Triathlon Krynica MorskaPo raz kolejny odbędą się także zawody w Krynicy Morskiej. To wyjątkowe miejsce zaprasza triathlonistów do rywalizacji na dystansach 1/8 i 1/4 Ironmana do wyboru. W przeciwieństwie do wcześniejszych imprez Sportevo, w tej część rowerowa będzie pokonywana po asfalcie. Warto zatem przygotować rowery szosowe i triathlonowe. Pływanie w Zalewie Wiślanym, jazda w kierunku miejscowości Piaski i bieg zaraz przy Zatoce Gdańskiej dostarczą uczestnikom niezapomnianych emocji. Więcej informacji i zapisy już wkrótce.

Zapisy na imprezy organizowane przez Sportevo odbywają się na stronie organizatora.

Opinie (22) 2 zablokowane

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

mail

Napisz do nas

Brałeś udział w ciekawej wyprawie lub zawodach, o których chciałbyś opowiedzieć naszym czytelnikom? Napisz do nas na aktywne@trojmiasto.pl