wiadomości

Sami sfinansowali "rolkowisko" w Hali Olivia

Specjalna mata do rolek będzie ułożona w Hali Olivia do końca lipca.
Specjalna mata do rolek będzie ułożona w Hali Olivia do końca lipca. fot. Przemysław Piask

Zaangażowanie entuzjastów hokeja na lodzie i rodziców dzieci trenujących w gdyńskim klubie HUKS Niedźwiadki spowodowało, że w hali Olivia powstało sezonowe profesjonalne "rolkowisko" - jedne z najlepszych w naszym kraju.Zarówno rodzice młodych adeptów gdyńskiego klubu hokejowego, jak i osoby powiązane z tym środowiskiem już nie raz pokazywali, że wspólnie dla dobra dzieci mogą wiele zdziałać. Tak stało się i tym razem - kilkanaście osób sfinansowało wartą kilkadziesiąt tysięcy złotych specjalną matę do hokeja na rolkach, która do końca lipca br. ułożona jest w Hali Olivia zobacz na mapie Gdańska.

Czytaj także: Grali w hokeja na zamarzniętym jeziorze

- Pomysł pojawił się w zeszłym roku, chcieliśmy, aby dzieci w okresie letnim miały również gdzie trenować. Niestety warunki postawione przez gdyńskich urzędników spowodowały, że zrezygnowaliśmy z pomysłu zakupu i ułożenia maty w "balonie" przy ul. Bema 33 zobacz na mapie Gdyni w Gdyni - mówi Albert Kuźmicz.
Od zeszłego sezonu Huks Niedźwiadki Gdynia współpracuje z gdańskim klubem hokejowym GKS Stoczniowiec. Dzięki współpracy, w tym roku udało się ułożyć specjalną matę w Hali Olivia.

- Znaleźliśmy w internecie używaną matę z Austrii (koszt nowej przewyższał nasze możliwości). Na początku czerwca dotarł do nas transport palet i od razu zabraliśmy się do pracy - mówi Albert Kuźmicz.
Rodzice, dzieci i trenerzy - wszyscy wspólnie przez dwa dni układali w "dużej hali" blisko 1800 m kw. maty do hokeja na rolkach. Efekt? Profesjonalne "rolkowisko" - jedne z najlepszych w Polsce. W Hali Olivia trenują teraz głównie gdyńskie Niedźwiadki, ale obiekt wynajmują także drużyny amatorskie na treningi na rolkach.

Układanie maty trwało dwa dni.
Układanie maty trwało dwa dni. fot. Albert Kuźmicz
Co ciekawe "rolkowisko" można także wynająć prywatnie np. na urodziny - koszt to 200 zł / godzina lub 300 zł / dwie godziny. Ponadto trener Niedźwiadków Bartek Wróbel organizuje do końca lipca w Hali Olivia zajęcia z nauki jazdy na rolkach - w poniedziałek godz. 19 oraz w piątek godz. 18, koszt zajęć to 20 zł. Więcej informacji na Facebooku.

Opinie (24) 2 zablokowane

Dodaj opinię
Walczymy z przemocą słownąKasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Dodaj opinię

Odpowiedz

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

mail

Napisz do nas

Brałeś udział w ciekawej wyprawie lub zawodach, o których chciałbyś opowiedzieć naszym czytelnikom? Napisz do nas na aktywne@trojmiasto.pl