• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

Ścianki wspinaczkowe w Trójmieście. Gdzie i za ile?

Damian Konwent
6 października 2021 (artykuł sprzed 1 roku) 
W Trójmieście nie brakuje ścianek wspinaczkowych. Odnajdą się ci, którzy dopiero zaczynają przygodę, ale i bardziej doświadczeni fani tej aktywności. W Trójmieście nie brakuje ścianek wspinaczkowych. Odnajdą się ci, którzy dopiero zaczynają przygodę, ale i bardziej doświadczeni fani tej aktywności.

Ścianki wspinaczkowe w Trójmieście przeznaczone są zarówno dla doświadczonych, jak i początkujących miłośników wspinaczki. Te wysokie można pokonywać z liną i specjalnym sprzętem. Są też niższe, na których poruszamy się w poprzek, czyli boulderownie. Za jednorazowy wstęp zapłacimy od 7 do 35 zł.Ścianki wspinaczkowe w Trójmieście. Sprawdź wszystkie ofertyCzy próbowałe(a)ś wspinaczki?

Wspinaczka to dyscyplina, która rozwija się z każdym rokiem. Dopiero co zadebiutowała na Igrzyskach Olimpijskich w Tokio, Polka Aleksandra Mirosław pobiła wówczas rekord we wspinaniu się na czas. Jesień z pewnością będzie odpowiednią porą, by sprawdzić kilka miejscówek w naszym regionie i przetestować swoje umiejętności.

- Ciężko jednoznacznie odpowiedzieć, czy wyczyn naszej reprezentantki przełożył się na zainteresowanie wspinaczką. Na pewno wzmożony ruch zaczyna się o tej porze roku, gdy z zewnątrz przenosimy się do środka. W tygodniu zazwyczaj gościmy grupy zorganizowane i lekcje z instruktorami, a w weekendy tzw. "niedzielnych" wspinaczkowiczów. Co ciekawe, część z nich po rozpoczęciu swojej przygody łapie bakcyla, co powoduje, że przychodzą częściej. Po pewnym czasie decydują się na kolejne wyzwania, jakimi są prawdziwe skałki. To pokazuje, jak interesującą aktywnością jest wspinaczka - mówi nam Jacek Pyszka, instruktor wspinaczki w Elewator w Gdańsku.

Gdzie trenować zapasy w Trójmieście?Wyróżnia się dwa rodzaje tej aktywności. Wspinaczka odbywa się przy pomocy liny, jest bardziej techniczna i wytrzymałościowa. Natomiast bouldering polega na budowaniu siły i nie wymaga sprzętu pomocniczego. W Trójmieście nie brakuje jednak lokalizacji, w których można sprawdzić się zarówno na jednych, jak i na drugich.

Ścianki wspinaczkoweI to właśnie gdański Elewator jest dobrze znanym miłośnikom wspinaczki obiektem. Do dyspozycji mamy tu najwyższą w Gdańsku i jedną z najwyższych w Polsce ścianek o wysokości 19 metrów. Wspinać się można jednak nie tylko w przewieszeniu. 320 m kw. powierzchni to także boulderownia. Jednorazowy wstęp bez limitu czasowego to - w zależności od dnia - koszt od 18 do 28 zł. Obowiązują zniżki rodzinne, a koszt karnetu to 80 lub 130 zł. Na miejscu można wypożyczyć uprząż, buty czy woreczek z magnezją.

Dokąd na bilard w Trójmieście?Takie atrakcje możliwe są również w Alfie Centrum. Ścianka o wysokości 12 m i powierzchni 220 m kw. umożliwia wspinanie dołem w różnych formacjach i przewieszeniu. Czynna jest codziennie w godz. 10-21. Całodzienny wstęp kosztuje 12-16 zł. Można podjąć się również jednej próby, za co zapłacimy 7-12 zł w zależności od rodzaju wyzwania. Dostępne są również karnety, których koszt to 90-100 zł.

Dokąd na strzelnice w Trójmieście?W Trójmieście znajdziemy ścianki wspinaczkowe o różnej wysokości i poziomie zaawansowania. W Trójmieście znajdziemy ścianki wspinaczkowe o różnej wysokości i poziomie zaawansowania.
Natomiast w Sopocie wspinać się można pod gołym niebem na Stadionie Leśnym. To konstrukcja w kształcie łuku, zaprojektowana dla przeprowadzania zawodów we wspinaczce sportowej. Obiekt ma 14 metrów wysokości i około 150 m kw. powierzchni. Drogi są w większości przewieszone i wymagają dużych umiejętności - jest to obiekt dla doświadczonych i samodzielnych wspinaczy, nie ma na nim obsługi instruktora. Wspinaczka wymaga posiadania własnego sprzętu asekuracyjnego, w tym liny. Jednorazowy wstęp to koszt 20 zł. Wspinaczka na ścianie wymaga zgłoszenia wszystkich wspinających się osób i wniesienia opłaty za wstęp przez internet, a następnie odbioru karty wstępu w recepcji Sopockiego Klubu Lekkoatletycznego.

Atrakcje wysokościowe mamy do dyspozycji także w gdyńskim Adventure Park Kolibki. Na miejscu jest ściana wspinaczkowa o wysokości 15 metrów. 10-minutowa zabawa kosztuje tu 30 zł.

BoulderownieGdyński Triblok to kolejny dobrze znany miłośnikom wspinaczki punkt na mapie Trójmiasta. Odnajdą się tu zarówno osoby doświadczone, jak i początkujące. Największa z dostępnych tam ścianek ma powierzchnię ok. 100 m kw. Za pojedyncze wejście na nieograniczony czas zapłacimy tu: 20 i 15 zł. Ponadto można nabyć karnet na 10 wejść, wówczas cena wyniesie 150 lub 120 zł. Natomiast 30-dniowy abonament kosztuje 99 lub 79 zł.

Skateparki w Trójmieście. Dokąd na deskorolkę, hulajnogę czy BMX?W Gdańsku można odwiedzić boulderownię Grimpado. Jednorazowe wejście to koszt od 17 do 25 zł. Z kolei karnet uprawniający nas do 10 wejść kosztuje 200 zł, a miesięczny - 120 zł.

Swoje umiejętności można przetestować również w Murallu. Do dyspozycji mamy tu 1000 m kw. powierzchni wspinaczkowej i ponad 7000 chwytów, których układ jest zmieniany, by tworzyć nowe ścieżki o różnych poziomach trudności. Pojedyncze wejście kosztuje 35 zł. Cena biletu rodzinnego (rodzic i dziecko) to dodatkowe 25 zł. Z kolei za karnet na 4 wejścia zapłacimy 119 zł, a miesięczny - 169 zł.

Zobacz, jak wygląda bouldering. Materiał archiwalny.

Miejsca

Opinie wybrane

Wszystkie opinie (19)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Wydarzenia

Spacery wtorkowe z przewodnikiem (1 opinia)

wykład / prezentacja, spacer

Zumba & Fitness

180 zł
zajęcia rekreacyjne, trening

Stocznia malucha

10 zł
warsztaty, zajęcia rekreacyjne

Forum

Najczęściej czytane