• Kino
 • Mapa
 • Ogłoszenia
 • Forum
 • Komunikacja
 • Raport

Ścianki wspinaczkowe w Trójmieście

Rafał Sumowski
26 października 2019 (artykuł sprzed 3 lat) 
Wspinaczkę pod dachem można uprawiać na dwa sposoby. Na wysokich ściankach z zabezpieczeniem oraz na niskich formacjach, tzw. boulderach. Wspinaczkę pod dachem można uprawiać na dwa sposoby. Na wysokich ściankach z zabezpieczeniem oraz na niskich formacjach, tzw. boulderach.

Ścianki wspinaczkowe w Trójmieście czekają zarówno na bardziej doświadczonych, jak i początkujących fanów wspinaczki. Można pokonywać większe wysokości z liną, jak i sprawdzić się na niskich ściankach, w których poruszamy się głównie w poprzek, czyli boulderowniach. Jednorazowy wstęp do zazwyczaj koszt od 15 do 35 zł.

Czy próbowałeś kiedyś wspinaczki?

Wspinaczka to jedna z najszybciej rozwijających się dyscyplin sportu, w Tokio zadebiutuje w przyszłym roku na igrzyskach olimpijskich. Jest bardzo wszechstronna, rozwija całe ciało a także pomaga oswajać lęk. Wspinaczka na wysokich ścianach z liną i bouldering na niskich ściankach bez zabezpieczeń ewoluowały osobno, ale znakomicie się uzupełniają.

W Polsce dominują ścianki do wspinaczki z liną, bardziej technicznej i wytrzymałościowej. Nastawionych bardziej na budowanie siły boulderów wciąż jest stosunkowo mało. W Trójmieście nie brakuje jednak lokalizacji, w których można sprawdzić się zarówno na jednych, jak i na drugich.

Zacznij wspinaczkę od boulderingu

Ścianki wspinaczkoweKultowym obiektem wśród miłośników wspinaczki z liną jest Elewator przy ul. Droszyńskiego 15 H zobacz na mapie Gdańska. Do dyspozycji jest przede wszystkim ścianka o wysokości 19 metrów, jedna z najwyższych w Polsce. Wspinać się można jednak nie tylko w przewieszeniu. 320 m. kw. powierzchni to także boulderownia. Jednorazowy wstęp bez limitu czasowego to - w zależności od dnia - koszt 15 lub 23 zł (13 lub 20 zł dla uczniów i studentów do 26. roku życia). Obowiązują zniżki rodzinne, a koszt miesięcznego karnetu to 120 zł. Na miejscu można wypożyczyć uprząż, buty czy woreczek z magnezją. Szczegółowy cennik tutaj.

W Gdańsku ścianka działa także w Alfa Centrum przy ul. Kołobrzeskiej 41 C zobacz na mapie Gdańska. Ścianka o wysokości 12 m i powierzchni 220 m kw. umożliwia wspinanie dołem w różnych formacjach i przewieszeniu.

Ścianka wspinaczkowa dostępna jest w  hali sportowej Centrum Sportu Politechniki Gdańskiej przy Al. Zwycięstwa 12 zobacz na mapie Gdańska. Ścianka wyposażona również w boulder ma wymiary 22 na 10 metrów i bardzo zróżnicowaną geometrię, która pozwala na ułożenie tras o różnym stopniu trudności. Na ścianie jest około 2000 chwytów. Wciąż nie można wynająć samej ścianki, choć takie rozwiązanie niebawem ma znaleźć się w ofercie. Na razie pozostaje jednak możliwość wynajmu całej hali, co wiąże się z kosztem 170 zł za godzinę zegarową. Rezerwacji można dokonywać pod numerem 58 347-14-06.

Nieco odmienną formę wspinaczki oferuje Fun Climb w Gdańsku, który mieści się w Biurowcu Alchemia przy ul. Grunwaldzkiej 411 zobacz na mapie Gdańska. Obiekt oferuje zabawę na nietypowej ścianie, na której znajduje się 19 wertykalnych przeszkód dla dzieci, młodzieży, a także dorosłych. Pojedynczy wstęp na godzinę do 34 zł przy płatności w recepcji i 29 zł przy płatności online. Przeszkody specjalne: Skok Tarzana i Spacer po palach to dodatkowy koszt 5 zł za próbę. Sesja na wyłączność dla 15 osób to koszt 360 zł. Cały cennik dostępny jest w tym miejscu.

W Sopocie wspinać się można na wolnym powietrzu na Stadionie Leśnym przy ul. Wybickiego zobacz na mapie Sopotu. To konstrukcja w kształcie łuku, zaprojektowana dla przeprowadzania zawodów we wspinaczce sportowej. Obiekt ma 14 metrów wysokości i około 150 m kw. powierzchni. Drogi są w większości przewieszone i wymagają dużych umiejętności - jest to obiekt dla doświadczonych i samodzielnych wspinaczy, nie ma na nim obsługi instruktora. Wspinaczka wymaga posiadania własnego sprzętu asekuracyjnego, w tym liny. Jednorazowy wstęp to koszt 15 zł. Wspinaczka na ścianie wymaga zgłoszenia wszystkich wspinających się osób i wniesienia opłaty za wstęp przez internet, a następnie odbioru karty wstępu w recepcji Sopockiego Klubu Lekkoatletycznego.

BoulderownieGdyński Triblok przy ul. Partyzantów 34 zobacz na mapie Gdyni od lat przyciąga miłośników wspinaczki. To bardzo wszechstronny obiekt, w którym odnajdą się zarówno osoby doświadczone, jak i początkujące. Największa z dostępnych tam ścianek posiada powierzchnię ok. 100 m. kw. Pojedyncze wejście na nieograniczony czas to koszt 17 zł i 12 zł dla uczniów i studentów. Karnet na 10 wejść kosztuje odpowiednio 140 i 100 zł, a za 30-dniowy abonament zapłacimy 100 lub 80 zł. Więcej informacji w tym miejscu.

W Gdańsku przy ul. Piastowskiej 70 zobacz na mapie Gdańska mieści się kameralna boulderowania Grimpado. W ofercie ma wprawdzie zajęcia dla początkujących, ale słynie z naprawdę zaawansowanych i wymagających baldów. Jednorazowe wejście to koszt od 12 do 20 zł. Miesięczny karnet kosztuje 100 zł, zaś abonament na 10 wejść ważny przez trzy miesiące - 150 zł. Szczegółowa oferta dostępna jest tutaj.

Murall, czyli wcześniejszy Blokfit, mieści się przy ul. Słowackiego 1A zobacz na mapie Gdańska. Gdański obiekt posiada aż 1000 m. kw. powierzchni wspinaczkowej i ponad 7000 chwytów, których układ jest zmieniany, by tworzyć nowe ścieżki o różnych poziomach trudności. Pojedyncze wejście to koszt 29 zł. Za karnet na osiem wejść, ważny 90 dni, zapłacimy 199 zł. Natomiast karnet ważny 30 dni bez limitu wejść, to koszt 149 zł. Obowiązują ponadto zniżki dla dzieci, rodzin i uczniów. Szczegółowy cennik tutaj.

Bouldering, czyli bezpieczna wspinaczka dla każdego. Materiał archiwalny.

Miejsca

Opinie (14) 1 zablokowana

 • Polecam spróbować, najlepiej w jakiś dzień otwarty podczas wprowadzających zajęć z instruktorem.

  Sama wspinaczka świetnie rzeźbi ciało, optymalna ogólnorozwojówka przy dwóch/trzech wyjściach w tygodniu. Jak się człowiek wkręci to początkowy zestaw (buty i woreczek z magnezją) kosztuje poniżej 300 zł. Do tego dowolny t-shirt i szorty/spodnie turystyczne, których nam nie szkoda.

  Bulderownie to miejsca wolne od instagramerek, selfie sticków i wymalowanych dziewczyn wpatrzonych w telefony, które wybierają modne siłownie. Jak dla mnie idealne miejsce na aktywne spędzanie późnego wieczoru, zwłaszcza zimą.

  • 48 0

 • to prawda, bardzo rozwijająca dyscyplina i bez pajacowania

  • 17 0

 • Też kiedyś łoiłem.
  Koniec lat 90tych.
  Wiadukty przy słowackiego, które rozwalono jak budowano pkm.

  • 16 0

 • Spoko sprawa, ale wolałbym więcej obiektów w Gdańsku typu basen.

  Południe Gdańska totalnie olane przez władze miasta, za to budujemy baseny na starej Orunii czy Stogach gdzie klienci dojeżdżają autami z innych dzielnic

  • 16 4

 • Ja trochę później zacząłem.

  Osowskie wiadukty, Stary Wiadukt i oczywiście Rutki. Potem Alfa, a teraz to gdzie mnie poniesie. Pewnie się gdzieś spotkaliśmy kolego ;]

  • 1 0

 • Cicho siedź. Mieszkaj na południu, płać podatki i nic więcej nie wymagaj.

  Dałeś już zarobić deweloperowi. A to jest Gdańsk. Władza ma inne, ważniejsze zadania, niż poprawianie jakości życia mieszkańców.

  • 6 2

 • Tez kiedyś łoiłem. Początek lat 90-tych. Murki, a czasem Kobylańska albo Podlesice :)

  • 1 0

 • sądząc po rejestracjach samochodów

  w tamtych rejonach nie mieszkają podatnicy i wyborcy z Gdańska, tylko jacyś NGI albo NBA

  • 3 0

 • Zapomniałeś o jednej rzeczy

  Uprzęż oczywiście przy tych większych obiektach typu elewator. Zgodzę się z tym że przychodzą tam normalni ludzie bez telefonu w reku

  • 2 0

 • Za 2zl mozesz wypożyczyć

  • 1 0

1

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Wydarzenia

Qigong Falun Dafa w Gdyni w COP

spotkanie, zajęcia rekreacyjne

Zajęcia Zumbini

50 zł
zajęcia rekreacyjne

Spacery wtorkowe z przewodnikiem (1 opinia)

wykład / prezentacja, spacer

Forum

Najczęściej czytane