• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

Ścianki wspinaczkowe w szczycie sezonu. Spora frekwencja mimo podwyżek cen

Damian Konwent
25 października 2022, godz. 18:00 
  • Gdański Murall to jeden z częściej odwiedzanych punktów ze wspinaczką.
  • Gdański Murall to jeden z częściej odwiedzanych punktów ze wspinaczką.

Ścianki wspinaczkowe przeżywają właśnie szczyt sezonu. Te w Trójmieście nie narzekają na brak frekwencji, choć w porównaniu z ubiegłym rokiem, ceny wzrosły od 2 do 10 zł. Jednak są też wyjątki, gdzie utrzymują się te same. Jednorazowe wejście na ogół kosztuje od 12 do 37 zł.Ściany wspinaczkowe w Trójmieście. Sprawdź katalogCzy próbowałe(a)ś kiedyś wspinaczki?

Podwyżki nie ominęły również miejsc, w których możemy trenować wspinaczkę. Co prawda są wyjątki, gdzie ceny się utrzymują, ale w większości przypadków wzrosły o 2, 5 czy nawet 10 zł. Mimo to ściany spinaczkowe cieszą się dużym zainteresowaniem.

- Ceny minimalnie wzrosły, ale w żaden sposób nie odbiło się to na frekwencji. Tak naprawdę mamy szczyt sezonu. Co roku zaczyna się we wrześniu/październiku i trwa do marca. W tym okresie odwiedza nas najwięcej ludzi. Dlaczego tak się dzieje? Odpowiedź jest prosta. Skończył się outdoorowy sezon wspinaczkowy i nie każdy zamierza czekać do jego otwarcia. Jednak są też tacy, którzy ćwiczą okazjonalnie. Wiadomo, że ci odwiedzą nas częściej, gdy na dworze robi się zimniej i trzeba szukać zajęć pod dachem - wyjaśnia Katarzyna Łapińska z gdańskiego MuralluMapka.

Ślizgawki w Trójmieście też droższe. Przez wysokie ceny mediów nie wszystkie mogą wystartowaćWspinaczkę warto trenować chociażby ze względu na prawidłowy rozwój. Regularne wspinanie się wzmacnia bowiem mięśnie głębokie, poprawia stabilizację kręgosłupa i stawów. Jednak aby wybrać odpowiednią, warto wcześniej wiedzieć, czym się różnią.

Wspinaczka odbywa się przy pomocy sprzętu, czyli liny, a także jest bardziej techniczna i wytrzymałościowa. Natomiast bouldering polega na budowaniu siły i nie wymaga sprzętu pomocniczego.

Pływalnie i baseny częściowo droższe. Sprawdź, ile zapłaciszŚciany wspinaczkoweMożliwości wspinaczkowe oferuje m.in. Adventure Park KolibkiMapka. Mamy tu do dyspozycji ściankę o wysokości 15 metrów. Za 10 minut zabawy zapłacimy tu 40 zł. Do wiosny można z niej korzystać codziennie od godz. 9 do zmierzchu.

Wybrać można się też do Alfy CentrumMapka, na poziomie drugim. Ścianka o wysokości 12 m i powierzchni 220 m kw. umożliwia wspinanie dołem w różnych formacjach i przewieszeniu. Czynna jest codziennie w godz. 10-20/21, w zależności do dnia tygodnia. Całodzienny wstęp kosztuje 12 zł (przed godz. 16) lub 14 zł (po 16). Natomiast w weekendy cena wzrasta do 16 zł. Można podjąć się również jednej próby, za co zapłacimy 7-12 zł w zależności od rodzaju wyzwania. Na miejscu można wypożyczyć też uprząż w cenie 2 zł. To tutaj trenuje m.in. Akademicki Klub Wspinaczkowy.

Bilard w Trójmieście też drożej. Sprawdź, gdzie grać i za ile?Ponadto w Gdańsku znajduje się również ElewatorMapka. Bilet normalny, od poniedziałku do piątku, kosztuje tu 24-32 zł, a ulgowy - 21-27 zł. W weekendy koszt wynosi 27-32 zł. Za wypożyczenie uprzęży i woreczka z magnezją zapłacimy 8 zł, a buty wspinaczkowe - 12 zł.

Zobacz, jak wygląda bouldering. Materiał archiwalny.


BoulderownieEntuzjaści tej aktywności chętnie wybierają gdański MurrallMapka. Do dyspozycji mamy tu 1000 m kw. powierzchni wspinaczkowej i ponad 7 tys. chwytów, których układ jest zmieniany, by tworzyć nowe ścieżki o różnych poziomach trudności. Otwarty jest codziennie w godz. 8-23. Bilet jednodniowy kosztuje 37 zł. Są też wejściówki rodzinne (3+), wówczas cena wynosi 30 zł od osoby. Natomiast 15 zł zapłacisz, jeśli posiadasz kartę benefitową. Są też karnety. Pakiet czterech wejść kosztuje 129 zł (ważny przez 90 dni), a open - 169 zł (ważny 30 dni). Dodatkowo można wypożyczyć buty wspinaczkowe za 10 zł.

Za darmo treningi i zajęcia dla aktywnych przez cały tydzień w Trójmieście. SprawdźWybór może paść też na GrimpadoMapka. Jednorazowe wejście to koszt od 17 do 25 zł. Z kolei za karnet obejmujący 10 wejść kosztuje 200 zł, a miesięczny - 120 zł. Wypożyczenie butów wynosi 5 zł.

TriblokMapka w Gdyni nie jest może widoczny z zewnątrz z ulicy, ale w środku oferuje sporo możliwości. Za pojedyncze wejście zapłacimy tu 20 zł. Ponadto można nabyć karnet na 10 wejść, wówczas cena wyniesie 150. Natomiast 30-dniowy abonament kosztuje 99 zł. Wypożyczenie butów - 5 zł.

Miejsca

Opinie wybrane

Wszystkie opinie (20)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Wydarzenia

Bezpłatny Tydzień dla Zdrowia

konsultacje, dni otwarte, trening

Sensoplastyka

zajęcia rekreacyjne

Zajęcia ogólnorozwojowe

zajęcia rekreacyjne

Forum

Najczęściej czytane