Impreza już się odbyła

Seniorada - aktywni na lata

SENIORADA to coroczny projekt akcyjny realizowany od 2007 roku przez stowarzyszenie ESPAR 50+ wspólnie ze studentami warszawskiej AWF, Uniwersytetu Rzeszowskiego, gdańskiego AWFiS, Politechniki Opolskiej.

29 czerwca - 31 sierpnia 2020, godz. 10:00

Kniewo,
bilety 9 zł
ulgowy 6 zł
Projekt to wyraz działania pokolenia młodszego na rzecz pokolenia starszego. Przygotowujemy program Seniorady by zachęcić do wspólnej aktywności osoby młodsze ze starszymi. Staramy się zainspirować grupy (seniorów, rodzin) do wspólnego, aktywnego spędzania czasu wolnego.

W 2011 roku piknik stał się wydarzeniem ogólnopolskim. Do Warszawy dołączyły Szamotuły, Rzeszów oraz Opole, a w 2012 roku także Kozienice. Na przełomie maja i czerwca przez 4 godziny wspólnie spędzamy czas. Każda lokalizacja ma do zaoferowania coś innego coś wyjątkowego z założeniem łączenia pokoleń poprzez rekreację.

Od 2012 wraz ze studentami, w ramach programu Seniorady, przygotowujemy zestawy 10 prostych ćwiczeń pod hasłem: 10 minut dla zdrowia. Wiele osób starszych na pytanie: czy Pan/Pani uprawia jakąkolwiek aktywność fizyczną w czasie wolnym? odpowiada: oczywiście codziennie rano jak tylko wstanę. Zestaw ćwiczeń 10 minut dla zdrowia to podpowiedź, jakie ćwiczenia wykonywać, w jakim celu i w jaki sposób.

W 2016 roku ukazał się zestaw ćwiczeń: "10 minut dla zdrowia w plenerze"

Projekt dofinansowany ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki, Miasta Stołecznego Warszawa, Urzędu Miasta Rzeszowa.

Opinie

Dodaj opinię
Walczymy z przemocą słownąKasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

zamknij

Wydarzenia

mail

Napisz do nas

Brałeś udział w ciekawej wyprawie lub zawodach, o których chciałbyś opowiedzieć naszym czytelnikom? Napisz do nas na aktywne@trojmiasto.pl