wiadomości

stat

Sezon narciarski nie dla Łysej Góry. Gdzie jeździć?

Tak wyglądał stok na Łysej Górze we wtorek.
Tak wyglądał stok na Łysej Górze we wtorek. fot. Łysa Góra

Fani jazdy na nartach nie skorzystają w tym sezonie z wyciągu na Łysej Górze. Wcześniejsze warunki atmosferyczne oraz obecna prognoza pogody sprawiły, że jedyne, co mogą zrobić na trójmiejskim stoku, to zaprosić na grudzień. Dalej działają pozostałe wyciągi na Pomorzu, które mają znacznie bardziej sprzyjającą aurę.- Staraliśmy się sztucznie naśnieżać, ale do tego, żeby warstwa białego puchu się utrzymała, zabrakło dosłownie dwóch dni. Niestety, wszystko spłynęło, a my postanowiliśmy się zwinąć i czekać na kolejną zimę - mówi Adam Dobrowolski z Łysej Góry.

- Taka sytuacja zdarzyła się nam po raz pierwszy. Rozmawiałem jednak z zaprzyjaźnionymi góralami i na południu Polski także nie ruszyło wiele wyciągów. Albo brakowało naśnieżania, albo po prostu wszystko spływało - dodaje.

Oczywiście jeśli spadnie śnieg, będzie można korzystać z góry, ale we własnym zakresie. Pogoda, której doświadczamy obecnej zimy najbardziej odbiła się właśnie na trójmiejskim stoku dla narciarzy. Głównym czynnikiem były i są temperatury. Oczywiście na Łysej Górze byli gotowi do sztucznego naśnieżania, do którego sprzęt został w zeszłym roku zmodernizowany. Nie przynosiło to jednak oczekiwanego efektu, gdyż biały puch zamieniał się w wodę. A armatki zużywają jej 50 ton na godzinę.

Dlatego też aby pojeździć na Pomorzu na nartach, trzeba wybrać się poza Trójmiasto. Tam co prawda także spotkamy się czasem ze spływającym śniegiem, ale obecnie działają niemal wszystkie wyciągi.

Od 20 do 70 cm śniegu znajdziemy w Ośrodku Narciarskim Koszałkowo Wieżyca . Tam warunki określane są jako bardzo dobre. Na narty i snowboard możemy wybrać się w godzinach 9-22, a w weekendy od godz. 8. Ceny za wjazd to koszt od złotówki do 2 zł, natomiast karnetów od 50 do 80 zł. W sobotę odbędą się tam zawody otwarte dla każdego O Puchar Wieżycy (godz. 8-12). Startowe wynosi 30 zł. Na tym stoku narciarskim przygotowują się na to, że sezon będzie trwał jeszcze w marcu.

Ośrodek Narciarski Trzepowo także jest czynny niemal w 100 procentach. Wyłączony jest jedynie snowtubing 2. Grubość śniegu wynosi 15-45 cm. Stok jest dośnieżony i zratrakowany, otwarty od poniedziałku do piątku w godz. 10-22, a w weekendy od godz. 9. Cena jednego przejazdu waha się w granicach 1,2-2 zł. Karnety to koszt od 40 do 70 zł.

Bardzo dobre warunki znajdziemy na Wyciągu Narciarskim Amalka. Stok otwarty jest w godz. 10-22. Za 11 wjazdów zapłacimy 15 zł. Karnety to koszt 50-90 zł.

Pokrywę śnieżną 20-40 cm znajdziemy na Wyciągu narciarskim Wieżyca-Kotlinka. Warunki określane są tam jako bardzo dobre. Za wjazd zapłacimy 1,5-2 zł, a za karnety 50-75 zł. Stok czynny jest w godz. 9-22 w dni powszednie, a w weekendy od godz. 8. Zaleca się dojazd przez Szymbark.

Centrum Sportu i Rekreacji Zielona Brama w Przywidzu zaprasza na narty w godz. 9-22. Tam mamy od 15 do 35 cm śniegu. Otwarte są wyciągi nr 1 i 2. Temperatura we wtorek przekracza 0, a warunki do jazdy są dobre. Za wjazd zapłacimy od 1,5 do 2,4 zł.

Wyciąg Narciarski Paczoskowo ma bardzo dobre warunki do jazdy. Pokrywa śnieżna wynosi 20-60 cm. Wyciąg jest czynny w godz. 10-22. 10 wjazdów to koszt od 10 do 20 zł, natomiast karnety 40-60 zł.

Opinie (23) 3 zablokowane

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

mail

Napisz do nas

Brałeś udział w ciekawej wyprawie lub zawodach, o których chciałbyś opowiedzieć naszym czytelnikom? Napisz do nas na aktywne@trojmiasto.pl