Short track. Mistrzostwa Europy i dwukrotnie mistrzostwa świata juniorów w Gdańsku

Po tegorocznych mistrzostwach Europy w short tracku, Gdańsk otrzymał prawo do organizacji imprezy także w 2023 roku. Natomiast w 2022 i 2024 roku hala Olivia będzie areną zmagań mistrzostw świata juniorów.
Po tegorocznych mistrzostwach Europy w short tracku, Gdańsk otrzymał prawo do organizacji imprezy także w 2023 roku. Natomiast w 2022 i 2024 roku hala Olivia będzie areną zmagań mistrzostw świata juniorów. mat. prasowe

Mistrzostwa Europy seniorów w short tracku w 2023 roku odbędą się w Gdańsku. Hala Olivia będzie też areną zmagań mistrzostw świata juniorów w 2022 i 2024 roku. - Widać, że skoro w każdym roku odbywać się będą duże zawody, to znaczy, że Gdańsk i my jako organizatorzy cieszymy się bardzo dużym szacunkiem ze strony Międzynarodowej Unii Łyżwiarskiej - mówi prezes Polskiego Związku Łyżwiarstwa Szybkiego Rafał Tataruch.Gdańsk staje się czołowym ośrodkiem short tracku w Europie. Zaledwie w styczniu hala Olivia gościła turniej mistrzostw Europy seniorów w łyżwiarstwie szybkim, który zostały przeprowadzone w bardzo ścisłym reżimie sanitarnym.

Teraz Międzynarodowa Unia Łyżwiarska przyznała miastu organizację tego samego czempionatu w 2023 roku. Impreza odbędzie się od 13 do 15 stycznia. Oprócz tego odbędą się tu mistrzostw świata juniorów w 2022 i 2024, co łącznie daje cztery wielkie imprezy na przestrzeni 4 lat.

- Można porównać Gdańsk do holenderskiego Dordrechtu, bo chyba tylko tam odbywa się podobna liczba najważniejszych imprez w short tracku. Widać, że skoro w każdym roku odbywać się będą duże zawody, to znaczy, że Gdańsk i my jako organizatorzy cieszymy się bardzo dużym szacunkiem ze strony Międzynarodowej Unii Łyżwiarskiej - mówi prezes Polskiego Związku Łyżwiarstwa Szybkiego Rafał Tataruch.

Natalia Maliszewska wicemistrzynią Europy. Short track w hali Olivia- Te mistrzostwa Europy to był czas sprawdzania tego, jak sobie dajemy radę z organizacją, czyli przygotowaniami i samym przeprowadzeniem imprezy, a warunki były bardzo trudne, bo przecież pandemia wtedy szalała. Zdaliśmy egzamin celująco, bo jak widać, dostajemy kolejne wielkie imprezy w Gdańsku. Widać, że delegatom ISU się bardzo podobało - dodał Tataruch.
Z kolejnych wielkich imprez w Gdańsku bardzo cieszy się Natalia Maliszewska, liderka polskiej kadry w short tracku. W styczniu w Gdańsku sięgnęła po srebrny medal na 500 metrów.

- Bardzo mnie to cieszy, bo tegoroczne mistrzostwa Europy w Gdańsku odbiły się bardzo pozytywnym echem. Cała organizacja, również techniczna strona przygotowania lodu, były na bardzo wysokim poziomie. To przyniosło nam kolejne imprezy - mówi Maliszewska.

Opinie (9) 1 zablokowana

 • Haha Gdańsk stolica Szortracka bo kto się jakimś hokejem przejmował. Gruby i Miasto Gdańsk dziękujemy.

  • 18 0

 • a to nie były ME w Short Tracku w tym roku??

  w artykule jest że łyzwiarstwo szybkie, short track w sumie też jest szybki. Zresztą niewazne.

  • 0 0

 • no i wielkie tłumy będą waliły na te "wielkie imprezy"
  nie ma to tamto.... ubaw po pachy

  • 16 0

 • Jaj z kibiców ciąg dalszy....

  • 18 1

 • Ok

  Bardzo dobrze!!@

  • 1 13

 • "Wielkie imprezy" (1)

  Buahahaha. Niszowe zawody, na które nie przychodzą widzowie. W tym samym czasie w hali zbudowanej dla potrzeb hokeja ta dyscyplina dogorywa. No ale wiadomo o co chodzi - utrzymanie hokejowej drużyny kosztuje i trzeba się napracować. Lepiej wziąć dotacje, Korol przyzna na "wielkie imprezy". :)))) Brawo Dulkiewicz!

  • 18 1

  • A po co mu widzowie?

   Publika to tylko kłopot, jeszcze by się czepiali o syf na połamanych krzesełkach czy stan toalet :D

   • 9 0

 • Gruby jak widać nie na darmo został kiedyś prezsem związku łyżwiarstwa szybkiego.

  Dotacje do "dyscypliny olimpijskiej" płyną szerokim strumieniem.

  A może byście przypomnieli bajeczki opowiadane przez niego i turnosia rok temu? Takie mieli plany hokejowe, "nowy projekt", ale "kontynuujący tradycje", kontrakty z zawodnikami na 5 lat, walka o medale, liga mistrzów...
  I jeszcze przed końcem pierwszego sezonu się zawinęli...

  • 13 0

 • To znaczy że zwyczajnie nikt inny nie chce organizować tej imprezy.

  A nie o zaufanie do organizatorów tu chodzi.

  • 15 0

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Wydarzenia

O-Trening dla dzieci i młodzieży Park Reagana #5
O-Trening dla dzieci i młodzieży Park...
zajęcia rekreacyjne, impreza na orientację, trening
paź 19
wtorek, g. 18:00
Gdańsk
Kompas Wikingów
Kompas Wikingów
zawody / wyścigi, rajd / wędrówka, impreza na orientację
paź 21-23
czwartek - sobota, g. 18:00
Gdynia - Karklskrona
Czwartkowa wycieczka piesza po pracy
Czwartkowa wycieczka piesza po pracy
zajęcia rekreacyjne, rajd / wędrówka
paź 21
czwartek, g. 17:30 - 20:30
Sopot Kamienny Potok

Forum