wiadomości

stat

Short track dla najmłodszych. Wyższa szkoła jazdy szybkiej na lodzie

Klub Sportowy Stoczniowiec

Wyższa szkoła jazdy szybkiej to nowa inicjatywa GKS Stoczniowiec. Sekcja prowadzona przez reprezentanta kraju Rafała Grycnera szuka wśród najmłodszych talentów do uprawiania short tracku, czyli łyżwiarstwa szybkiego na torze krótkim. Zajęcia dla dzieci w wieku ok. siedmiu lat odbywają się cztery razy w tygodniu w małej hali "Olivia", a miesięczny koszt to 60 zł. - Często dzieci zaczynają w tej dyscyplinie zbyt późno, aby osiągnąć coś wielkiego. Chcemy wyłapać jak najwięcej talentów, nad którymi będę czuwał i wdrażał je poprzez trening i zabawę - wyjaśnia Grycner.Sport Talent. Adam Muchlado zamienił łyżwy figurowe na short trackŁyżwiarstwo szybkie na torze krótkim to jedna z najmłodszych wyczynowych dyscyplin sportów zimowych. Powstała w Stanach Zjednoczonych i Kanadzie, zadebiutowała na igrzyskach olimpijskich w 1988 roku w Calgary jako dyscyplina pokazowa. W 1992 roku w Albertville była już pełnoprawną dyscypliną olimpijską. Rywalizacja odbywa się na dystansach od 500 do 3 tys. metrów.

W Trójmieście sekcję short tracku posiada GKS Stoczniowiec, który ostatnio pozyskał reprezentantki Polski. Te mają stanowić inspirację dla młodszych zawodników szkolonych w klubie. Zajęcia w hali "Olivia" cztery razy w tygodniu prowadzą trenerzy Agnieszka BagińskaMichał Kłosiński. Miesięczna składka dla członków sekcji wynosi 60 zł. Szczegółowe informacje na temat zajęć udzielane są pod numerami telefonu 500 467 438 i 661 047 642.

Oprócz prowadzonej wcześniej sekcji klub otworzył właśnie Wyższą Szkołę Jazdy Szybkiej. Jej celem jest nabór najmłodszych adeptów, w wieku ok. siedmiu lat. To znakomita okazja do rozpoczęcia przygody z lodowymi dyscyplinami sportu. Koordynatorem projektu jest były reprezentant Polski w short tracku, Rafał Grycner.

- Szukamy młodszych dzieci, nawet takich, które jeszcze nie potrafią jeździć na łyżwach, choć zawsze lepiej, jeśli wcześniej miały z nimi kontakt. Problem z tym sportem jest taki, że dzieci zaczynają zbyt późno, aby osiągnąć coś wielkiego. Chcemy wyłapać jak najwięcej talentów, nad którymi będę czuwał i wdrażał je poprzez trening i zabawę. Zajęcia pozwolą dzieciom uzupełnić indywidualne potrzeby ruchowe, aktywnie spędzić czas, a także nabrać wyjątkowych umiejętności jazdy na łyżwach czy rolkach. Patrzymy szerzej na proces kształcenia najmłodszych. Bez gruntownej podbudowy poruszania się po lodzie, a do tego dobrze technicznie, nie będzie dobrego zawodnika. Najlepsi trafią później do sekcji - wyjaśnia szkoleniowiec.

Wyższa szkoła jazdy szybkiej - bieżące informacjeTreningi odbywają się cztery razy w tygodniu, od piątku do czwartku od godz. 17:30 do 19 w małej hali "Olivia". Każde z nich poprzedza trwająca ok. 30 minut rozgrzewka. Miesięczny koszt to 60 zł. Sprzęt udostępniany jest na miejscu.

- Najmłodsze dzieci zaczynają treningi na łyżwach hokejowych, aby nauczyć się balansu. Później zmieniają je na dłuższe łyżwy. Wiadomo, że najlepiej zainwestować we własne. To już opcja dla dzieci, które zdecydują się na regularne treningi, bo najtańszy zestaw płóz i butów zaczyna się od 1,5 tys. zł - mówi Grycner.

Sport Talent. Julia Krutysza. Fascynująca prędkość na łyżwachTak walczono w mistrzostwach Polski w short tracku na 1,5 tys. metrów podczas zawodów w Gdańsku w marcu 2016 roku

Opinie (11)

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

mail

Napisz do nas

Brałeś udział w ciekawej wyprawie lub zawodach, o których chciałbyś opowiedzieć naszym czytelnikom? Napisz do nas na aktywne@trojmiasto.pl