• Kino
 • Mapa
 • Ogłoszenia
 • Forum
 • Komunikacja
 • Raport
Skopiowano

Siatkówka plażowa w Trójmieście. Gdzie są boiska? Ile kosztuje sprzęt?

Damian Konwent
29 czerwca 2021 (artykuł sprzed 1 roku) 
Opinie (7)
Siatkówka plażowa w Trójmieście to jedna z najczęściej wybieranych aktywności podczas lata. Boiska przy molo w Brzeźnie są czynne przez cały rok. Siatkówka plażowa w Trójmieście to jedna z najczęściej wybieranych aktywności podczas lata. Boiska przy molo w Brzeźnie są czynne przez cały rok.

W siatkówkę plażową można zagrać na blisko 40 boiskach w Trójmieście. Korzystanie z nich jest darmowe. Część z nich wyposażona jest w siatki i linie. Są również takie, na których musimy mieć własny sprzęt. Prezentujemy poradnik, w którym podajemy ich ceny oraz miejsca do gry.Czy grasz w siatkówkę plażową?

Siatkówka plażowa - ile kosztuje sprzęt?Na trójmiejskich plażach jest blisko 40 boisk do siatkówki. Te najczęściej oblegane są w najtłoczniejszych miejscach, czyli koło molo w Sopocie, Brzeźnie czy w śródmieściu Gdyni. To właśnie tu rozgrywane są również różnego rodzaju turnieje, dlatego przed pójściem warto sprawdzić, czy takowy akurat nie jest rozgrywany. Oczywiście można do nich również dołączać po wcześniejszych zapisach.

Turnieje i zajęcia na plaży. SprawdźKorzystanie z trójmiejskich boisk jest darmowe. Większość z nich jest wyposażona w siatki oraz linie, ale są również takie, na których musimy mieć własny sprzęt. Siatkę można kupić już od 100 zł, ale koszt tych bardziej profesjonalnych sięga nawet 500 zł. Za linie zapłacimy od 50 do 200 zł. Można pokusić się również o antenki, ale wtedy musimy doliczyć koszt do 50 zł. Natomiast ceny piłek zaczynają się od 50 zł i sięgają nawet 400 zł. Wszystko to można nabyć w profesjonalnych kompletach, za które zapłacimy od 1000 zł w górę.

GdańskW Gdańsku na całej długości plaży od Świbna do Jelitkowa jest aż 21 boisk. Boiska do siatkówki plażowej zlokalizowane są: przy wejściu na plażę nr 26 na StogachMapka, nr 52Mapka, 51Mapka42 w BrzeźnieMapka, przy molo, gdzie można grać również po zmroku dzięki oświetleniu, oraz nr 66Mapka72 w JelitkowieMapka.

- W tym roku nie ma możliwości wypożyczania sprzętu, gdyż nie jesteśmy w stanie dezynfekować siatek i linii. Boiska są udostępnione, ale sprzęt należy mieć swój - tłumaczy Grzegorz Pawelec, starszy specjalista ds. komunikacji w Gdańskim Ośrodku Sportu.

Kąpieliska oficjalnie otwierane. Sprawdź, dokąd na strzeżone plaże w TrójmieścieBoiska przy molo w Brzeźnie są oświetlone w nocy. Dzięki temu można z nich korzystać przez 24 godziny w ciągu doby. Boiska przy molo w Brzeźnie są oświetlone w nocy. Dzięki temu można z nich korzystać przez 24 godziny w ciągu doby.

Dwa boiska znajdują się ponadto na terenie Gdańskiego Zespołu Schronisk i Sportu SzkolnegoMapka. Aby skorzystać z boiska należy skontaktować się z recepcją pod numerem tel. 58 520 68 51 i zarezerwować dogodny termin. Do bezpłatne dyspozycji są codziennie między godz. 9 a 22.

Na terenie gdańskiego schroniska znajdują się dwa boiska do siatkówki plażowej. Na terenie gdańskiego schroniska znajdują się dwa boiska do siatkówki plażowej.

GdyniaZ kolei w Gdyni do dyspozycji jest dziewięć boisk na plaży przy bulwarze NadmorskimMapka. Sześć rozstawionych jest po prawej, a trzy po lewej stronie kawiarni Contrast.

- Z uwagi na pandemię COVID-19 zmuszeni zostaliśmy do rezygnacji z tradycyjnej wypożyczalni sprzętu organizowanej przez GCS. Jeśli zatem mamy ochotę na siatkówkę plażową, to musimy mieć ze sobą własne: siatkę, linie oraz piłkę - mówi Paweł Brutel, zastępca dyrektora Gdyńskiego Centrum Sportu.

Pierwsze kąpieliska zamknięte przez sanepid. Sprawdź, gdzie są siniceW Gdyni przy bulwarze mamy dziewięć ogólnodostępnych boisk do siatkówki plażowej. W Gdyni przy bulwarze mamy dziewięć ogólnodostępnych boisk do siatkówki plażowej.

SopotW Sopocie mamy osiem ogólnodostępnych boisk. Cztery znajdują się przy wejściu na plażę nr 23Mapka, przy molo. Cztery kolejne umiejscowione są przy wejściu na plażę nr 12Mapka, przy restauracji Bulaj.

- Siatki zawieszone są tylko na boiskach przy molo, ale linie trzeba już mieć własne. Praktykowaliśmy i takie rozwiązanie, ale niestety co niektórzy sobie je przywłaszczali. Co ciekawe, siatka na jednym z placów do gry będzie ponadto przez cały rok, ponieważ ludzie chcą grać także w trakcie zimy. Natomiast przy restauracji Bulaj trzeba mieć już własny sprzęt - mówi Józef Kamiński, zastępca dyrektora Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Sopocie.
Cztery boiska do siatkówki plażowej w Sopocie umiejscowione są przy wejściu na plażę nr 23. Cztery boiska do siatkówki plażowej w Sopocie umiejscowione są przy wejściu na plażę nr 23.

Opinie (7) 1 zablokowana

 • Boiska do siatkowki plazowej

  sa w lesie kolo Koleczkowa

  • 0 0

 • Kiedy w końcu będzie w Gdyni uporządkowane plażowanie? (1)

  Plaże powinny być płatne! Ustawić równo leżaki jak w cywilizowanym kurorcie i kasować hajs za plażowanie. To samo wstęp na molo w Orłowie. Wejście powinno być biletowane i płatne.

  • 1 8

  • Dokładnie tak!

   Ale w obecnym systemie jest za darmo, bo rządzi lewactwo i tylko wyciągają rękę daj, daj, daj...

   • 1 4

 • aha

  i na co komu takie siatki? tylko to szpeci plaze. Wiecej sinic lepiej do wody wpuszcie. Ladna zielona plaza, turysci sobie pamiatkowe zdjecia zrobia i pieniadze zostawia

  • 0 8

 • Po co dezynfekować siatki? (1)

  • 5 0

  • Po to, by ktoś na tym zarobił. Tak jak na całym tym wymyślonym covidzie.

   • 0 1

 • Proszę o sprostowanie informacji o oświetlonych boiskach przy molo w brzeźnie. Nie ma tam żadnego oświetlenia, jedynie lampy świecące na molo, które nie oświetlają w odpowiedni sposób boisk po zmroku.

  • 1 0

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Wydarzenia

Spływ Piaśnicą do morza, na zachód słońca

zajęcia rekreacyjne, rajd / wędrówka

Rowerowy czwartek, popołudniem po pracy

zajęcia rekreacyjne, rajd / wędrówka

Turniej siatkówki plażowej Ziaja Cup 2022

turniej

Forum