• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

Skatepark Multipark Morena już otwarty

Aleksandra Nietopiel
26 marca 2023, godz. 12:00 
Opinie (113)
  • Skatepark w Multiparku Morena jest oblegany o każdej porze.
  • Skatepark w Multiparku Morena cieszy się zainteresowaniem także po zmroku, choć na stałe oświetlenie trzeba poczekać. Brakuje jeszcze przyłącza.
  • Z obiektu korzystają osoby o różnym stopniu zaawansowania w jeździe na deskorolkach i innym sprzęcie.
  • Skatepark w Multiparku Morena był testowany przez użytkowników jeszcze przed oficjalnym otwarciem. Obiekt wzbudza duże zainteresowanie i małych i dużych.
  • Skatepark w Multiparku Morena był testowany przez użytkowników jeszcze przed oficjalnym otwarciem. Obiekt wzbudza duże zainteresowanie i małych i dużych.

Zdjęto ogrodzenia i odpalono ledy, choć akurat oświetlenie rozbłysło jedynie na otwarciu. Nowy skatepark przy ul. Morenowe WzgórzeMapka w Gdańsku po oficjalnym otwarciu tętni życiem. Obiekt jest wisienką na torcie rekreacyjnego projektu Multipark MorenaMapka, który powstawał w kilku etapach w ramach Budżetu Obywatelskiego.Czy miałe(a)ś okazję być w Multiparku Morena?

Skatepark był ostatnim elementem dopełniającym Multipark Morena i musiał trochę poczekać na realizację. Wykonawcę inwestycji wyłoniono dopiero po trzecim przetargu. Na szczęście same prace przy budowie - do projektu Filipa Madaja we współpracy z firmą Idea Projekt Karol Pikiel - przeprowadzono sprawnie i oddano do użytku w terminie. Korzystać z niego mogą użytkownicy deskorolek, hulajnóg czy bmx-ów.

Przebieg prac przy budowie obiektu można prześledzić na filmie autorstwa creativeMOODS.

Beton bez wody i światło bez cieniaObiekt wykonano z gładkiego betonu, a oświetlenie, które będzie rozjaśniać to miejsce po zmroku, zostało tak zaprojektowane, by nie rzucać cienia. Wyprofilowane przeszkody umożliwiają jazdę na rolkach, deskorolkach, hulajnogach czy rowerach bmx. Wśród przeszkód są m.in. tzw. quarter pipe, grindbox, funbox czy piramida. Mimo stosunkowo niewielkich rozmiarów skateparku, jego elementy pozwolą na korzystanie zarówno początkującym, jak i bardziej zaawansowanym użytkownikom.

Skatepark w Multiparku Morena już gotowyJak zaznacza wykonawca, to ciekawy projekt w skali całego miasta.

- Jest to miejsce zarówno dla początkujących, jak i zaawansowanych użytkowników. Mały, ale zwarty obiekt posiada wiele ciekawych elementów, położony jest w bardzo ładnej, zielonej okolicy - mówi Katarzyna Kołtonowska z firmy Deskshop.
Na terenie, na którym powstał skatepark zrobiono skosy, by woda mogła swobodnie spływać nie zalegając na obiekcie.

Skatepark remedium na "smartfonozę"

O tym, że była potrzeba stworzenia skateparku, świadczy duże zainteresowanie obiektem. Użytkownicy testowali go jeszcze przed oficjalnym otwarciem. Poza tym każde miejsce, które skutecznie odciąga młodych od komputerów i telefonów jest dziś w cenie.

- Mamy nadzieję, że ta inwestycja będzie początkiem wysypu kolejnych skateparków, co skutecznie oderwie młodych ludzi od "smartfonozy" - zaznaczają wnioskodawcy projektu, którzy walczyli o powstanie Multiparku Morena i skateparku.

Kłopoty z przyłączem i możliwości oświetleniaMimo gotowej infrastruktury, na oświetlenie skateparku jeszcze chwilę trzeba poczekać. Brakuje przyłącza, które ma postawić Energa. Lampy wprawdzie oświetlały obiekt podczas oficjalnego otwarcia, ale prąd zapewnił agregat.

Bieżące informacje o tym co dzieje się w Multiparku Morena i w skateparku można znaleźć na Facebooku.

Opinie wybrane

Wszystkie opinie (113)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Wydarzenia

Bieg Katolicy na Ulicy

40 zł
bieg

Kajakiem przez elektrownie wodne rzeki Raduni (1 opinia)

zajęcia rekreacyjne, rajd / wędrówka

Główne Miasto Gdańsk, spacer z Walkative

spacer

Forum

Najczęściej czytane