• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

Skateparki w Trójmieście. Gdzie na deskorolkę, hulajnogę czy BMX?

dak.
25 kwietnia 2021 (artykuł sprzed 3 lat) 

Sobotni wieczór w skateparku pod Ergo Areną. Jeżdżą na deskorolce i hulajnodze

W Trójmieście jest przynajmniej kilka skateparków. Do najbardziej popularnych należą te pod Ergo Areną czy na skwerze Sue Ryder w Gdyni. Miłośnicy wykonywania ewolucji na deskorolkach, hulajnogach czy rowerach BMX mają do wyboru także inne, nieco mniejsze. Najczęściej można spotkać ich w ciągu dnia, ale także w późnych godzinach wieczornych. - Ostatnio było tak przyjemnie, że nawet nie zauważyliśmy, gdy na zegarku było już po północy - mówi Łukasz, skejter z Gdańska.Skateparki w Trójmieście. Sprawdź, gdzie można pojeździć na deskorolce, rolkach, hulajnodze czy rowerzeJak często korzystasz ze skateparków w Trójmieście?

Deskorolki, hulajnogi, rolki czy rowery BMX - to sprzęt, na którym najczęściej można zobaczyć młodzież w skateparkach. Tych nie brakuje i w Trójmieście, szczególnie gdy rozpogodziło się w ostatnich tygodniach.

Do tych największych i najbardziej obleganych z pewnością można zaliczyć ten gdyński przy skwerze Sue RyderMapka czy gdański przy Ergo ArenieMapka. Mimo że na obu jest sporo ramp, rurek i miejsca, gdzie można porobić różne ewolucje, to w pięknej, słonecznej aurze często trzeba ustawiać się w kolejce, by spróbować swoich sił.

- Na desce jeżdżę od kilku lat, więc zdążyłem się przyzwyczaić do tłumów w lecie w czasie weekendów czy popołudniowych godzin, gdy młodsi są po szkole. Frekwencja dodatkowo wzrosła, gdyż ostatnio modne stały się hulajnogi. To właśnie na nich najczęściej "śmigają" dzieciaki. Fajnie, że w Trójmieście mamy takie miejsca, gdzie na chwilę można się zresetować, choć nie miałbym nic przeciwko, gdyby przynajmniej jeszcze kilka podobnych było w Gdańsku, Sopocie czy Gdyni - mówi nam 24-letni Łukasz.

Fiszka jako modny środek transportu w mieście. Zobacz praktyczne rady dla nowicjuszyZobacz w akcji najlepszych skaterów w Polsce - materiał archiwalnyCo ciekawe, skateparki cieszą popularnością nie tylko w ciągu dnia. Przed nami coraz cieplejsze wieczory, więc miłośników podobnych aktywności można spotkać także po zmroku i to nawet przy... padającym deszczu.

- W poprzedni weekend czuć można było wiosnę, a przy panujących obostrzeniach próżno szukać ambitnych rozrywek, więc z "czwórką" kumpli postanowiliśmy udać się pod Ergo Arenę. Było tak przyjemnie, że nawet nie zauważyliśmy, gdy na zegarku było już po północy. Świetnie wykorzystana sobota, zwłaszcza, że wszystkie rampy mieliśmy właściwie dla siebie - wyznaje Piotrek, 27-latek z Gdańska.

Skatepark Śródmieście. Sprawdź, dlaczego miasto nie przewiduje pieniędzyWrażenie może robić także nowopowstały skatepark w OsowieMapka czy pod Estakadą KwiatkowskiegoMapka w Gdyni.

W Trójmieście można znaleźć też inne. Jednak wyposażone są w dużo mniejszą liczbę ramp czy specjalnych rurek, dlatego mogą być dobrym rozwiązaniem, np. dla początkujących. W Sopocie z takiego można skorzystać m.in. na BrodwinieMapka. W Gdyni znajdują się m.in. w Parku KilońskimMapka czy na PogórzuMapka. Natomiast w Gdańsku zlokalizowane są na ChełmieMapka, SuchaninieMapka czy Parku ReaganaMapka.

Są również dwa kryte. Pierwszy znajduje się na terenie Gdańsk ArenyMapka. Natomiast drugi - w galerii MetropoliaMapka.
dak.

Opinie wybrane

Wszystkie opinie (23)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najnowsze

Wydarzenia

31. Lato Teatralne: Warsztaty tańca izraelskiego

warsztaty, kurs tańca

Poniedziałkowa wędrówka po regionie: szmaragdowe Jezioro Głębokie

25-40 zł
spacer, zajęcia rekreacyjne, rajd / wędrówka

Popołudniowa wycieczka rowerowa po pracy, nad Jezioro Marchowo

30-50 zł
zajęcia rekreacyjne, rajd / wędrówka

Forum

Najczęściej czytane