wiadomości

stat

Skywayrun Gdańsk Airport 2020. Zapisy do biegu po lotnisku

Liczba uczestników Skywayrun rośnie z każdym rokiem. W pierwszej edycji po pasie lotniska pobiegło 2 tys. osób. W czerwcu organizatorzy szykują się na przyjęcie 5 tys. biegaczy.
Liczba uczestników Skywayrun rośnie z każdym rokiem. W pierwszej edycji po pasie lotniska pobiegło 2 tys. osób. W czerwcu organizatorzy szykują się na przyjęcie 5 tys. biegaczy. fot. Wojciech Figurski / Port Lotniczy Gdańsk

Ruszyły zapisy do tegorocznej edycji Skywayrun Gdańsk Airport. Trzecia odsłona biegu na 5 km po pasie startowym Portu Lotniczego Gdańsk odbędzie się w nocy z 20 na 21 czerwca o godz. 1. Organizatorzy przygotowali 5 tys. miejsc, ale lista startowa zapełnia się błyskawicznie. Do 7 kwietnia wpisowe wynosi 63 zł.Skywayrun 2020 - zapisySkywayrun to ogólnopolski cykl biegów, które odbywają się w niedostępnych na co dzień miejscach - na płytach lotnisk. Zawody zawsze odbywają się pod osłoną nocy, a na czas ich trwania ruch samolotów jest całkowicie wstrzymany. 21 czerwca odbędzie się trzecia edycja, na którą ruszyły już zapisy. Organizatorzy przygotowali 5 tys. miejsc, ale lista startowa zapełnia się błyskawicznie.

Skywayrun 2020 - regulamin imprezyDo 7 kwietnia wpisowe wynosi 63 zł. Jeśli zostaną wolne miejsca, po tym terminie będzie trzeba zapłacić 73 zł (do 7 maja) lub 83 zł (od 8 maja do 21 maja). W pakiecie dla każdego uczestnika będzie pamiątkowa koszulka techniczna, plecak oraz numer startowy z chipem do pomiaru czasu. Po ukończonym biegu na mecie każdy biegacz otrzyma pamiątkowy medal. Będzie też mnóstwo bardzo atrakcyjnych nagród. 

Przypomnijmy, że pierwsza gdańska edycja biegu odbyła się w czerwcu 2018 roku. Na starcie stanęło około 2 tys. osób. Rok później frekwencja była dwa razy większa.

Skywayrun Gdańsk Airport 2019. Materiał archiwalny.Nocny bieg na lotnisku w Rębiechowie. Relacja Skywayrun 2019Skywayrun 2020 wyznaczony został na noc z 20 na 21 czerwca. Na liście startowej będzie 5 tys. miejsc. Początek imprezy o godz. 1. Do pokonania 5 km Portu Lotniczego Gdańsk im. Lecha Wałęsy.

Bieg Skywayrun Gdańsk Airport 2020, podobnie jak w latach minionych, organizują Port Lotniczy Gdańsk i Monster Event. Firma współtworzy już 16. bieg po lotnisku. Wcześniej zawody były w Gdańsku, a także w Rzeszowie i Wrocławiu oraz na lotniskach wojskowych w Mińsku Mazowieckim i w bazie NATO w podpoznańskich Krzesinach.

Skywayrun 2018. Materiał archiwalny.

Opinie (51) ponad 10 zablokowanych

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

mail

Napisz do nas

Brałeś udział w ciekawej wyprawie lub zawodach, o których chciałbyś opowiedzieć naszym czytelnikom? Napisz do nas na aktywne@trojmiasto.pl