• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

Skywayrun Gdańsk Airport

W nocy 18/19 czerwca 2022 roku odbędzie się kolejna edycja biegu z cyklu SKYWAYRUN.
W Porcie Lotniczym Gdańsk im. Lecha Wałęsy już po raz trzeci odbędą się zawody, gdzie w nocnym biegu na dystansie 5KM weźmie udział 3800 uczestników.

Podczas poprzednich edycji biegu na gdańskim lotnisku w biegu wzięło udział łącznie 6 000 biegaczy.

Bieg SKYWAYRUN Gdańsk Airport 2022 będzie 16-tym biegiem po pasie startowym lotniska organizowanym przez SKYWAYRUN. Wcześniejsze biegi przeprowadzano w Rzeszowie, Wrocławiu, właśnie w Gdańsku oraz na lotniskach wojskowych w Mińsku Mazowieckim i w Bazie NATO Poznań /Krzesiny podczas edycji militarnych biegu, a tak było podczas poprzednich edycji biegu w Porcie Lotniczym Gdańsk:
https://www.youtube.com/watch?v=pvw6lWy6MbM
https://www.youtube.com/watch?v=u3wpJpJDMPo

Bieg SKYWAYRUN odbywa się w nocy - start jest zaplanowany na godzinę 01:00 - z uwagi na to, że bieg odbywa się na działającym lotnisku, jego rozpoczęcie nastąpi po ostatnim lądowaniu samolotu.

Dystans do przebiegnięcia to 5KM, a trasa będzie poprowadzona pasem startowym oraz drogami kołowania. Na czas biegu będzie włączone pełne oświetlenie pasa startowego, takie samo jakiego używa się przy lądowaniu samolotów. Przed startem zawodnicy będą musieli przejść odprawę i kontrolę bezpieczeństwa, tak jakby wsiadali na pokład samolotu. Udział w biegu SKYWAYRUN jest jedyną okazją, aby móc pobiec po niedostępnym na co dzień pasie startowym, dlatego jest to niezwykłe przeżycie dla każdego biegacza.
Każdy uczestnik w pakiecie startowym otrzyma koszulkę techniczną, pamiątkowy workoplecak, numer z chipem do pomiaru czasu, a po ukończonym biegu medal na mecie.

Biuro Zawodów znajdować się będzie na terenie Portu Lotniczego Gdańsk przy ul. Juliusza Słowackiego 200 w Gdańsku i będzie czynne w dniach:
• 16.06.2022 r. (czwartek) w godz. 15:00 - 20:00
• 17.06.2022 r. (piątek) w godz. 15:00 - 20:00
• 18.06.2022 r. (sobota) w godz. 12:00 -19:00

WAŻNE: Bezpośrednio przed biegiem pakiety nie będę wydawane. W sobotę 18 czerwca biuro zawodów
będzie czynne do godziny 19:00.

Tak jak w poprzednich latach nie zabraknie dodatkowych atrakcji zorganizowanych w strefie ogólnej w terminalu gdańskiego lotniska. Organizatorzy, sponsorzy i partnerzy zadbają o wysoki poziom wydarzenia.

Start atrakcji zaplanowany jest na 18 czerwca od godz. 21:00, a sam bieg będzie z pasa startowego transmitowany dla kibiców na telebim ustawiony w terminalu oraz on-line na www.gdansk.pl

Uczestnicy oprócz doskonałego humoru muszą zabrać ze sobą dokument tożsamości ze zdjęciem - ten sam, na podstawie którego dokonali zapisu na bieg.

W biegu mogą wziąć udział osoby, które ukończyły 15 lat, należy jednak pamiętać, że osoba niepełnoletnia aby odebrać pakiet, musi mieć ze sobą zgodę na udział w biegu podpisaną przez rodzica lub opiekuna prawnego. Taką zgodę można pobrać ze strony www.skywayrun.pl Zachęcamy także do zapoznania się umieszczonym na stronie www regulaminem biegu.

O SKYWAYRUN Ogólnopolski cykl biegów po pasach startowych lotnisk SKYWAYRUN jest połączeniem pasji do biegania i doświadczenia organizacyjnego. Wychodzi naprzeciw rosnącym wymaganiom środowiska biegaczy, szukającego biegów niebanalnych, przełamujących schematy i oferujących nowe wyzwania i przeżycia.
Pierwszy bieg z cyklu odbył się w nocy 18/19 kwietnia 2015 roku na terenie Portu Lotniczego Rzeszów-Jasionka. Wzięło w nim udział 776 biegaczy.

Regulamin

Informacja o biletach

  • Bilet normalny
    63 zł

Opinie

Wydarzenia

mail

Napisz do nas

Brałeś udział w ciekawej wyprawie lub zawodach, o których chciałbyś opowiedzieć naszym czytelnikom? Napisz do nas na aktywne@trojmiasto.pl