wiadomości

Skywayrun. Nocny bieg po lotnisku przesunięty na 2021 rok

Ubiegłoroczna edycja Skywayrun zgromadziła blisko 4 tys. biegaczy.
Ubiegłoroczna edycja Skywayrun zgromadziła blisko 4 tys. biegaczy. fot. Maciej Czarniak / trojmiasto.pl

Nocny bieg Skywayrun został przełożony na 19 czerwca 2021 roku. Trzecia odsłona biegu na 5 km po pasie startowym Portu Lotniczego Gdańsk miała pierwotnie odbyć się w nocy z 20 na 21 czerwca o godz. 1. Wszystkie wniesione opłaty startowe zostaną przeniesione na nowy termin.Skywayrun to ogólnopolski cykl biegów, które odbywają się w niedostępnych na co dzień miejscach - na płytach lotnisk. Zawody zawsze odbywają się pod osłoną nocy, a na czas ich trwania ruch samolotów jest całkowicie wstrzymany.

Tegoroczna edycja biegu po drodze startowej gdańskiego lotniska Skywayrun Gdańsk Airport to kolejna z imprez dla aktywnych, która w tym roku nie odbędzie się. Organizatorzy zdecydowali o przesunięciu nocnej odsłony na 19 czerwca 2021 roku.

Nocny bieg po lotnisku w Rębiechowie - Relacja z biegu Skywayrun 2019- Z ostrożności, ale też w trosce o zdrowie uczestników, zdecydowaliśmy się przełożyć bieg za rok, na termin, który naszym zdaniem może być bezpieczny. Równocześnie bardzo liczymy, że ci, którzy chcieli pobiec z nami w tym roku, będą z nami także za rok - powiedziała Iwona Tomczyńska, kierownik działu analiz ekonomicznych i marketingu Portu Lotniczego Gdańsk.

Skywayrun 2019Wszystkie opłaty startowe na bieg w 2020 roku, które zostały wniesione, zostaną przeniesione na nowy termin. Organizatorzy proponują uczestnikom: udział w biegu w nowym terminie 19/20 czerwca 2021 roku, bezpłatne przepisanie pakietu na innego uczestnika lub przeniesienie go na wirtualne wydarzenie biegowe, które odbędzie się w tym samym terminie jak planowany był tegoroczny bieg. Wkrótce mamy poznać szczegóły techniczne tych rozwiązań.

- Organizacja wydarzeń w takich miejscach jak porty lotnicze jest ogromnym logistycznym procesem trwającym wiele miesięcy. Wspólnie z portami lotniczymi podjęliśmy decyzję o przeniesieniu biegów w Gdańsku i Rzeszowie na rok 2021. Uważamy, że w aktualnej sytuacji jest to jedyna i najlepsza decyzja. Przenoszenie terminów biegów na tegoroczną jesień nie gwarantuje, że będą się one mogły odbyć - powiedział Krzysztof Wiśniewski, organizator cyklu biegów Skywayrun.

Przepisz pakiet startowy na mistrzostwa świata w półmaratonie Gdynia 2020Przypomnijmy, że jeszcze wcześniej został przesunięty majowy Runmageddon. Nowa edycja odbędzie się 12-13 września br. Jeśli z powodu siły wyższej, w tym niemożności zorganizowania imprezy z powodu koronawirusa, impreza nie będzie mogła odbyć się w zaplanowanym terminie, uczestnik otrzyma voucher do wykorzystania na dowolnym innym wydarzeniu w 2020 lub 2021 roku.

Runmageddon 2019Bieg Europejski w Gdyni przesuniętyPrzez pandemię odwołano również Mistrzostwa świata w półmaratonie, Bieg Europejski. Jeden z biegów Grand Prix Gdyni pierwotnie zaplanowany był na 10 maja, ale odbędzie się 29 listopada br. Sport Evolution, czyli organizator imprezy, apelował, by nie odbierać pieniędzy za wpisowe, a przepisywać je na kolejne wydarzenia.

Apel organizatora imprez sportowychZaraz po ogłoszeniu pierwszych obostrzeń informowaliśmy, że w tym roku nie odbędzie się 6. Maraton Gdański, Bieg Sopockiej Wiosny na "5", City Trail z Nationale-Nederlanden.

Odwołane imprezy i zajęcia dla aktywnych oraz zamknięte obiekty

Opinie (15)

Dodaj opinię
Walczymy z przemocą słownąKasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

mail

Napisz do nas

Brałeś udział w ciekawej wyprawie lub zawodach, o których chciałbyś opowiedzieć naszym czytelnikom? Napisz do nas na aktywne@trojmiasto.pl