wiadomości

stat

Słodkie bieganie w parkrun Gdynia

Tak w Gdyni świętowano zakończenie trzeciego sezonu biegania w parkrun.
Tak w Gdyni świętowano zakończenie trzeciego sezonu biegania w parkrun. mat. prasowe

Jeśli ktoś w ciągu ostatnich dni nie znalazł okazji do startu, to pretensje może mieć tylko do siebie. Najwięcej uczestników przyciągnęły imprezy: Gdańsk Biega oraz półmaraton, ale trójmiejski parkrun także nie narzekał na brak chętnych. Mimo chłodu, wystartowało około 250 zawodniczek i zawodników. W Gdyni dodatkowo nagrodzono najlepszych w trzecim sezonie tego cyklu nie tylko za wyniki, ale także w kontekście wolontariatu.GDAŃSK BIEGA - 4,5 TYSIĄCA UCZESTNIKÓW

Jerzy Krzak z koszulką techniczną za udział w 100 biegach.
Jerzy Krzak z koszulką techniczną za udział w 100 biegach. mat. prasowe
W kolejnej edycji parkrun uczestnikom przyszło biegać w temperaturze zaledwie kilku stopni Celsjusza. Jednak nikt nie narzekał. Humory dopisywały zwłaszcza w Gdyni, gdzie czekały słodkie atrakcje.

- W Gdyni świętowaliśmy z okazji zakończenia trzeciego sezonu parkrun. Po minięciu mety na każdego uczestnika czekał słodki poczęstunek oraz koszulki techniczne za ukończenie 10 i 50 biegów. Uczestnicy z największą liczbą uzyskanych punktów w klasyfikacji generalnej za miejsca I-III otrzymali nagrody od organizatorów i sponsorów imprezy. Przyznano również nagrodę najlepszemu juniorowi oraz najlepszemu wolontariuszowi - informuje przedstawiciel Stowarzyszenia Parkrun Polska, Maciej Gach.

Do pokonania był tradycyjny dystans 5 kilometrów. Wśród pań w Gdyni najszybsza była Laura Stolarczyk z SKLA Sopot, która
przebiegła dystans w  czasie 21:11. Kolejne miejsca zajęły: Daria Szewczyk (21:56) i Emila Domańska 22:21.

Natomiast wśród mężczyzn z dużą przewagą triumfował Paweł Miziarski z Runedy (17:23). Drugi na mecie Tomasz Bogusz stracił do triumfatora dokładnie 80 sekund. Trzeci był Mateusz Chorabik (19:11).

PÓŁMARATON GDAŃSK: BLISKO 2 TYSIĄCE STARTUJĄCYCH

Z uwagi na Dzień Wszystkich Świętych parkrun w pierwszy weekend listopada nie odbędzie się.
Z uwagi na Dzień Wszystkich Świętych parkrun w pierwszy weekend listopada nie odbędzie się. mat. prasowe
W Gdańsku odbyła się już 142. edycja parkrun. Po raz pierwszy na listę triumfatorów wpisał się Michał Zawalich, który finiszował z czasem 17:49. Na ostatnich metrach Piotr Pietrzak z Akademii Biegania stracił dwie sekundy. Za tym duetem w znacznej już odległości do 3. miejsca dobiegł Tomasz Bagrowski (Radość Biegania - 19:11).

Wśród pań kolejny laur przypadł w udziale Elżbiecie Tuwalskiej (21:21). Jednak nie mniejsze słowa uznania należą się drugiej na mecie Hannie Sypniewskiej, która 5 km pokonała dokładnie w 24 minuty. Miejmy nadzieję, że nie będzie miała nam za złe, jeśli zdradzimy, że osiąga tak dobre wyniki w wieku... 60 lat. Trzecia finiszowała Kamila Dorawa (26:45).

Kolejny uczestnik parkrun Gdańsk otrzymał koszulkę za start numer 100. Tym razem trafiła ona do Jerzego Krzaka z TKKF Gdańsk.

- W najbliższy weekend z uwagi na Dzień Wszystkich Świętych biegi parkrun nie odbędą się. Zapraszamy w drugi listopadowy weekend - podkreśla Maciej Gach

Klasyfikacja generalna Parkrun Gdańsk
Panie

1. Ania Gruźlewska - 3411 pkt
2. Elżbieta Tuwalska - 3195
3. Agnieszka Turska - 3138

Panowie
1. Tomasz Bagrowski - 3723
2. Arkadiusz Kalinowski - 3702
3. Tomasz Jankowiak - 3199

Klasyfikacja generalna Parkrun Gdynia
Panie

1. Aleksandra Beczek - 200
2. Angelika Judka - 196
3. Sybilla Stolarczyk - 195

Panowie:
1. Jakub Feedorowicz - 200
2. Jan Pepliński - 200
3. Krzysztof Cichowski - 200

Opinie (7)

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.