• Kino
 • Mapa
 • Ogłoszenia
 • Forum
 • Komunikacja
 • Raport
stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

Sopocka Majówka (16 opinii)

 • czwartek - sobota, 1 - 3 maja 2014
 • Lokalizacja
  Sopot
  Organizator: BART
 • Bilety
  wstęp wolny

Majowe smaki Sopotu to piknik z przyjaciółmi na Placu Przyjaciół, gimnastyka i Fire Show na wodzie. To spotkania z kulturą i sztuką, sportowe emocje, koncerty, wspólne śpiewanie patriotycznych pieśni. Każdy znajdzie coś dla siebie, wystarczy zaplanować sobie ten czas w Sopocie i ... zasmakować się w nim.

Pogodę zamówiliśmy, program na 3 pierwsze dni maja przygotowaliśmy, już tylko z niecierpliwością odliczamy dni do rozpoczęcia sopockiej majówki. W tym roku wyjątkowej: apetycznej, pełnej smaków, kolorów, dobrej muzyki z bogatym programem zarówno dla ducha, jak i dla ciała. Każdy dzień będzie miał inny charakter, swój motyw przewodni.

Smakowity czwartek, 1 maja

By nabrać sił przed sportowymi, artystycznymi i patriotycznymi wydarzeniami, majówkę zaczynamy wspólnym biesiadowaniem. Tego dnia od godziny 13:00 Plac Przyjaciół Sopotu zmieni się w wielką restaurację na świeżym powietrzu, z barwnymi kocami, wypchanymi jedzeniem koszami, miejscem gdzie odbędzie się smakowita uczta.
Zabierz koc, jedzenie, przyjaciół i dobry humor. I biesiaduj z nami.

A wieczorem w Teatrze na Plaży "Comsa Comsi....w SZAFIE" - premierowy, projekt zakładający mariaż trzech sztuk: teatru, poezji oraz kina. Projekt składa się ze spektaklu teatralnego oraz części poetyckiej Piotra Wiesława Rudzkiego (poemat "W Szafie") z domieszką kina (etiuda R. Polańskiego - Dwóch ludzi z szafą). Autorem koncepcji, scenariusza i tekstów jest Beata Szreder, która obok Dariusza Siastacza i Tobiasza Cytrowskiego, również w nim zagra. Nie zapomnij odebrać darmowego zaproszenia w Klubie Atelier. Dla tych, co nie zdążą lub zatracą się w jedzeniu - powtórka 2 maja również o godzinie 18:00.

Sportowy piątek, 2 maja

Po czwartkowym ucztowaniu czas by spalić nagromadzone kalorie. Każdy, nawet wybredny znajdzie coś dla siebie. Na plaży przy molu od godziny 11:00 turniej siatkówki plażowej, turniej piłki nożnej plażowej, turniej unihokeja dla uczniów Szkół Podstawowych i Gimnazjum. Przypominamy, że zapisy zaczynają się na godzinę przed rozpoczęciem turnieju.

O godzinie 12:15 na molo rozpoczynamy marsz Nordic Walking, po sopockiej plaży, zaś na Polu Mancowym już od godziny 11:00 Zdrowi i Aktywni zaproszą nas na gimnastykę zdrowotną, relaksujące Tai Chi, ćwiczenia body art., czy energetyczną Zumbę.

Z podobną tematyką ćwiczeń będą mogli się zmierzyć ci, którzy o godzinie 12:00 przyjdą na boisko Domu Pomocy Społecznej, na ulicy Mickiewicza.

Nie zapominamy o najmłodszych, dla których już od godziny 12:00 w Parku Północnym przygotowaliśmy grę terenową, połączoną ze zdobywaniem sprawności.

Po sportowych emocjach warto zarezerwować sobie popołudnie i wieczór, by spożyć wysoce kulturalny "Podwieczorek Fauna". Zapraszamy nad morskie oko w okolicach Opery Leśnej, bo tam czeka na Was: Muzyka na żywo "water Music" - kwartet smyczkowy i śpiewaczka Lena Gruszczyńska (mezzosopran) o godzinie 15.00; pierwszy performance "Jezioro Łabędzie" około godziny 17:00; drugi performance "Wieczór Fauna" muzyka na żywo - DJ Romero i Irek Wojtczak, który rozpocznie się o godzinie 19:00 oraz trzeci performance "Pan Jeleń i Księżyc" + Fire Show na wodzie. Start o godzinie 22:00.

Na Brodwinie, przy oczku wodnym (okolice ulicy Kolberga) zapraszamy do wspólnego czytania w Czytelni Parku Książki Krytyki Politycznej. Tam o godzinie 12:00 Kultura fizyczna - kurs na zdrowie; 14:00 Podróże w czasie - ćwiczymy razem!; 15:00 Krytyczny Przegląd Prasy i o 16:30 Kultura Fizyczna - drzewo sportu.

W okolice boiska orlik na Brodwinie od godziny 11:00 zapraszamy pasjonatów gokartów, streetballu, tenisa stołowego, jazda na rowerze w alkogoglach, konkursów rowerowych i zajęć w siłowni pod chmurką. Zaś od 12.00 Nordic Walking w brodwinowskim lesie, występ stowarzyszenia Trójwiejska, przejażdżki rowerem miejskim - jak i gdzie używać?, konkursy rysunkowe dla dzieci (bezpieczeństwo, ekologia ), mecz piłki nożnej Brodwino: Kamienny Potok, pokaz udzielania pierwszej pomocy ofiarom wypadków.

Zapraszamy również na Majówkę z Programem 3 Polskiego Radia, rozpoczynającą się o godzinie 19.00 na Placu Radiowej Trójki - Lista Przebojów Programu 3, którą poprowadzi Marek Niedźwiecki. To jedyna taka okazja, by na żywo uczestniczyć w kultowej audycji polskiego radia, która nieprzerwanie nadawana jest od kwietnia 1982 roku.

Patriotycznie zakręcona, radiowa sobota, 3 maja

W ostatni dzień sopockiej majówki zapraszamy do Teatru na Plaży, Klubu Atelier oraz na plażę. W ramach Majówki z Programem 3 Polskiego Radia będzie można uczestniczyć: o 9:00 w specjalnej audycji Joanny Mielewczyk i Krystiana Hanke; 10:00 Markomania - na którą zaprasza Marek Niedźwiecki, o 11:45 w oficjalnym otwarciu Kulturalnej Plaży Trójki; o 12:00 w Radiowym Domu Kultury - prowadzi Michał Nogaś; o 15:00 w Trójkowym wehikule czasu - audycja Agnieszki Obszańskiej i Jerzego Sosnowskiego i na zakończenie o godzinie 19:00 Koncert zespołów: The Sunlit Earth, Funkloopy, który poprowadzi Piotr Stelmach.

W ogrodach Muzeum Sopotu w godzinach od 8:00 do 14:00 zapraszamy na Targ Śniadaniowy. Będzie to okazja, by kupić produkty na śniadanie - zdrowe, świeże i ekologiczne. Dobra wiadomość dla łakomczuchów, zakupione produkty będzie można skosztować na miejscu.

Po mszy świętej, około godziny 13:30 zapraszamy na Plac przed Kościołem Św. Jerzego na Performance Patriotyczny- Polonia Uskrzydlona oraz Śpiewnik Patriotyczny. Wspólnie przejdziemy z Placu ulicą Boh. Monte Cassino na Plac Przyjaciół Sopotu, by tam wspólnie śpiewać patriotyczne pieśni.

Na zakończenie majówkowego świętowania zapraszamy o godzinie 18:00 do Dworku Sierakowskich na autorski wieczór Piotra Rudzkiego, doktoranta w Zakładzie Literatury Współczesnej Uniwersytetu Gdańskiego, reżysera, poety, kronikarza.

Program:

1 maja

13:00-18:00 Plac Przyjaciół Sopotu
Sopocki Piknik

18:00 Teatr na Plaży
Comsa Comsi ... w SZAFIE - premiera
Darmowe zaproszenia do odbioru w Klubie Atelier
autor tekstu spektaklu: Beata Szreder, warstwa poetycka
Piotr Wiesław Rudzki
obsada: Dariusz Siastacz, Beata Szreder, Tobiasz Cytrowski;
scenariusz i koncepcja inscenizacji: Beata Szreder

2 maja

11:00-15:00 Plaża, Molo (wejście nr 23)
Turniej siatkówki plażowej w kategorii Open
Turniej piłki nożnej plażowej w kategorii Open
Turniej unihokeja dla uczniów Szkół Podstawowych i Gimnazjum
(zapisy na godzinę przed rozpoczęciem turnieju)

12:15 Molo
Marsz Nordic Walking na Plaży

11:00-15:00 Park Północny, Plac Mancowy
Zdrowi i Aktywni
(gimnastyka zdrowotna, Tai Chi, Ćwiczenia body art, Zumba)

12:00-15:00 Park Północny
Gra terenowa dla dzieci połączona ze zdobywaniem
Sprawności

12:00-14:00 Boisko DPS
Ćwiczenia body art, Tai chi, gimnastyka
Zdrowotna

10:00-22:00 "Morskie Oko" - oczko wodne obok Opery Leśnej - scena na wodzie
"Podwieczorek Fauna"

10:00-16:30 Wypożyczalnia kajaków i łódek www.kajaki.pl
15:00 Muzyka na żywo "Water Music" - kwartet smyczkowy
i śpiewaczka Lena Gruszczyńska (mezzosopran)
17:00 Pierwszy performance "Jezioro Łabędzie"
19:00 Drugi performance "Wieczór Fauna" muzyka na żywo - DJ Romero i Irek Wojtczak
22:00 Trzeci performance "Pan Jeleń i księżyc" + Fire Show na wodzie

12:00-18:00 Brodwino, oczko wodne w okolicy ul. Kolberga
Czytelnia Parku Książki
12:00 Kultura fizyczna - kurs na zdrowie
14:00 Podróże w czasie - ćwiczymy razem!
15:00 Krytyczny Przegląd Prasy
16:30 Kultura Fizyczna - drzewo sportu

11:00-15:00 Brodwino (okolice Orlika)
Majówka na Brodwinie - Przyjazny Sopot
11:00-15:00 Pokaz gokartów, streetball, tenis stołowy, jazda na rowerze w alkogoglach, konkursy rowerowe, zajęcia w siłowni pod chmurką
12:00-15:00 Nordic Walking w brodwinowskim lesie, występ stowarzyszenia Trójwiejska, przejażdżki rowerem miejskim - jak i gdzie używać?, konkursy rysunkowe dla dzieci (bezpieczeństwo, ekologia), mecz piłki nożnej Brodwino: Kamienny Potok, pokaz udzielania pierwszej pomocy ofiarom wypadków

18:00 Teatr na Plaży
Comsa Comsi ... w SZAFIE
Darmowe zaproszenia do odbioru w Klubie Atelier

3 maja

8:00-14:00 Muzeum Sopotu
Targ Śniadaniowy

13:30 Plac Przyjaciół Sopotu
Performance Patriotyczny - Polonia Uskrzydlona
oraz Śpiewnik Patriotyczny start 13:30 (po Mszy Św.)
Plac przed Kościołem Św. Jerzego - ul. Boh. Monte
Cassino - Plac Przyjaciół Sopotu

18:00 Dworek Sierakowskich
Autorski wieczór Piotra Rudzkiego

Majówka z Programem 3 Polskiego Radia.

2 maja

19:00 Plac Radiowej Trójki
Lista Przebojów Programu 3 - prowadzi Marek Niedźwiecki

3 maja

Kulturalna Plaża Trójki
Teatr na Plaży/Klub Atelier/Plaża
9:00-10:00 Specjalna audycja Joanny Mielewczyk o Krystiana Hanke
10:00-12:00 Markomania - zaprasza marek Niedźwiecki
11:45-14:00 Radiowy Dom Kultury - prowadzi Michał Nogaś
15:00-16:00 Trójkowy wehikuł czasu - audycja Agnieszki Obszańskiej i Jerzego Sosnowskiego
19:00 Koncerty zespołów: The Sunlit Earth, Funkloopy - koncert poprowadzi Piotr Stelmach


Sopocka Majówka 2014 została zrealizowana przy pomocy finansowej Miasta Sopotu.

Przeczytaj także

Opinie (16)

 • piknik na betonie (1)

  fajna sprawa...

  • 12 3

  • Mamy zwycięscę

   polska krajem narzekaczy

   • 2 2

 • hmm

  Nic specjalnego Nic konkretnego..

  • 9 3

 • muzyka

  01.05 od 13 na pikniku towarzyszyć muzycznie będzie The Sound Project - sympatyczny trójmiejski jazzowy składzik i takaż muzyka.

  • 7 0

 • (2)

  Czyli jak zwykle jedno wielkie gó,,,,o,nawet jednego dobrego koncertu dla ludzi za freee...no bo po co

  • 3 10

  • To zajmij się organizacją. Z chęcią przyjdę potuptać w miejscu :)

   • 3 0

  • The Sunlit Earth

   Zachęcam do posłuchania zespołu The Sunlit Earth, młody, świetny zespół rockowy, wydał płytę i miał już swoją trasę koncertową m.in. grali w Gdyni w klubie Desdemona, miałam okazję tam być, naprawdę warto. Grają 3-go koło Atelier.

   • 0 0

 • Relaks w ogrodzie

  A ja w weekend majowy nigdzie się nie wybieram. Robomow skosił trawę w ogródku, Mąż wyczyścił grilla i leżaki po zimie, ja zrobię dzisiaj zaopatrzenie i witajcie 4 wolne dni!

  • 6 1

 • majowka sopocka

  przyjezdzam z Polski centralnej,ale program mało atrakcyjny.Koncertu powinny odbywać się w muszli na molo ,piknik na plazy.Pozdrawiam

  • 1 0

 • Znowu ...

  ZDROWI I AKTYWNI...odgrzewaja kotlety. Słaba oferta, zapchaj dziury.

  • 3 2

 • Targ Śniadaniowy

  A ja proponuję nie robić śniadania w sobotę tylko pójść na śniadanie z rodzinką do Parku koło Muzeum Sopot. Byłam nie raz na takim targu śniadaniowym w Warszawie na Żoliborzu i było super. Różnorodne jedzenie, zdrowe,świeże i wspaniała jajecznica robiona przy was.Spotkania ze znajomymi no i cała siatka pysznych smakowitości. Naprawdę polecam !

  • 1 0

 • brak informacji

  fajnie ,że bart zaprosił tej klasy zespół(The Sound Project).Szkoda,że nie było żadnej wzmianki w programach o ich występie wczoraj.Ja trafiłam przypadkiem.Było super.

  • 0 0

 • Aktywni marni, nudni i dla starych dziadów...

  • 1 0

1

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Wydarzenia

mail

Napisz do nas

Brałeś udział w ciekawej wyprawie lub zawodach, o których chciałbyś opowiedzieć naszym czytelnikom? Napisz do nas na aktywne@trojmiasto.pl