Imprezy i wydarzenia

Sopocka Majówka

UWAGA! Impreza już się odbyła

data:
1 - 3 maja 2014
miejsce:
Sopot
organizator:
BART
bilety:
wstęp wolny
PATRONAT

Majowe smaki Sopotu to piknik z przyjaciółmi na Placu Przyjaciół, gimnastyka i Fire Show na wodzie. To spotkania z kulturą i sztuką, sportowe emocje, koncerty, wspólne śpiewanie patriotycznych pieśni. Każdy znajdzie coś dla siebie, wystarczy zaplanować sobie ten czas w Sopocie i ... zasmakować się w nim.


Pogodę zamówiliśmy, program na 3 pierwsze dni maja przygotowaliśmy, już tylko z niecierpliwością odliczamy dni do rozpoczęcia sopockiej majówki. W tym roku wyjątkowej: apetycznej, pełnej smaków, kolorów, dobrej muzyki z bogatym programem zarówno dla ducha, jak i dla ciała. Każdy dzień będzie miał inny charakter, swój motyw przewodni.

Smakowity czwartek, 1 maja

By nabrać sił przed sportowymi, artystycznymi i patriotycznymi wydarzeniami, majówkę zaczynamy wspólnym biesiadowaniem. Tego dnia od godziny 13:00 Plac Przyjaciół Sopotu zmieni się w wielką restaurację na świeżym powietrzu, z barwnymi kocami, wypchanymi jedzeniem koszami, miejscem gdzie odbędzie się smakowita uczta.
Zabierz koc, jedzenie, przyjaciół i dobry humor. I biesiaduj z nami.

A wieczorem w Teatrze na Plaży "Comsa Comsi....w SZAFIE" - premierowy, projekt zakładający mariaż trzech sztuk: teatru, poezji oraz kina. Projekt składa się ze spektaklu teatralnego oraz części poetyckiej Piotra Wiesława Rudzkiego (poemat "W Szafie") z domieszką kina (etiuda R. Polańskiego - Dwóch ludzi z szafą). Autorem koncepcji, scenariusza i tekstów jest Beata Szreder, która obok Dariusza Siastacza i Tobiasza Cytrowskiego, również w nim zagra. Nie zapomnij odebrać darmowego zaproszenia w Klubie Atelier. Dla tych, co nie zdążą lub zatracą się w jedzeniu - powtórka 2 maja również o godzinie 18:00.

Sportowy piątek, 2 maja

Po czwartkowym ucztowaniu czas by spalić nagromadzone kalorie. Każdy, nawet wybredny znajdzie coś dla siebie. Na plaży przy molu od godziny 11:00 turniej siatkówki plażowej, turniej piłki nożnej plażowej, turniej unihokeja dla uczniów Szkół Podstawowych i Gimnazjum. Przypominamy, że zapisy zaczynają się na godzinę przed rozpoczęciem turnieju.

O godzinie 12:15 na molo rozpoczynamy marsz Nordic Walking, po sopockiej plaży, zaś na Polu Mancowym już od godziny 11:00 Zdrowi i Aktywni zaproszą nas na gimnastykę zdrowotną, relaksujące Tai Chi, ćwiczenia body art., czy energetyczną Zumbę.

Z podobną tematyką ćwiczeń będą mogli się zmierzyć ci, którzy o godzinie 12:00 przyjdą na boisko Domu Pomocy Społecznej, na ulicy Mickiewicza.

Nie zapominamy o najmłodszych, dla których już od godziny 12:00 w Parku Północnym przygotowaliśmy grę terenową, połączoną ze zdobywaniem sprawności.

Po sportowych emocjach warto zarezerwować sobie popołudnie i wieczór, by spożyć wysoce kulturalny "Podwieczorek Fauna". Zapraszamy nad morskie oko w okolicach Opery Leśnej, bo tam czeka na Was: Muzyka na żywo "water Music" - kwartet smyczkowy i śpiewaczka Lena Gruszczyńska (mezzosopran) o godzinie 15.00; pierwszy performance "Jezioro Łabędzie" około godziny 17:00; drugi performance "Wieczór Fauna" muzyka na żywo - DJ Romero i Irek Wojtczak, który rozpocznie się o godzinie 19:00 oraz trzeci performance "Pan Jeleń i Księżyc" + Fire Show na wodzie. Start o godzinie 22:00.

Na Brodwinie, przy oczku wodnym (okolice ulicy Kolberga) zapraszamy do wspólnego czytania w Czytelni Parku Książki Krytyki Politycznej. Tam o godzinie 12:00 Kultura fizyczna - kurs na zdrowie; 14:00 Podróże w czasie - ćwiczymy razem!; 15:00 Krytyczny Przegląd Prasy i o 16:30 Kultura Fizyczna - drzewo sportu.

W okolice boiska orlik na Brodwinie od godziny 11:00 zapraszamy pasjonatów gokartów, streetballu, tenisa stołowego, jazda na rowerze w alkogoglach, konkursów rowerowych i zajęć w siłowni pod chmurką. Zaś od 12.00 Nordic Walking w brodwinowskim lesie, występ stowarzyszenia Trójwiejska, przejażdżki rowerem miejskim - jak i gdzie używać?, konkursy rysunkowe dla dzieci (bezpieczeństwo, ekologia ), mecz piłki nożnej Brodwino: Kamienny Potok, pokaz udzielania pierwszej pomocy ofiarom wypadków.

Zapraszamy również na Majówkę z Programem 3 Polskiego Radia, rozpoczynającą się o godzinie 19.00 na Placu Radiowej Trójki - Lista Przebojów Programu 3, którą poprowadzi Marek Niedźwiecki. To jedyna taka okazja, by na żywo uczestniczyć w kultowej audycji polskiego radia, która nieprzerwanie nadawana jest od kwietnia 1982 roku.

Patriotycznie zakręcona, radiowa sobota, 3 maja

W ostatni dzień sopockiej majówki zapraszamy do Teatru na Plaży, Klubu Atelier oraz na plażę. W ramach Majówki z Programem 3 Polskiego Radia będzie można uczestniczyć: o 9:00 w specjalnej audycji Joanny Mielewczyk i Krystiana Hanke; 10:00 Markomania - na którą zaprasza Marek Niedźwiecki, o 11:45 w oficjalnym otwarciu Kulturalnej Plaży Trójki; o 12:00 w Radiowym Domu Kultury - prowadzi Michał Nogaś; o 15:00 w Trójkowym wehikule czasu - audycja Agnieszki Obszańskiej i Jerzego Sosnowskiego i na zakończenie o godzinie 19:00 Koncert zespołów: The Sunlit Earth, Funkloopy, który poprowadzi Piotr Stelmach.

W ogrodach Muzeum Sopotu w godzinach od 8:00 do 14:00 zapraszamy na Targ Śniadaniowy. Będzie to okazja, by kupić produkty na śniadanie - zdrowe, świeże i ekologiczne. Dobra wiadomość dla łakomczuchów, zakupione produkty będzie można skosztować na miejscu.

Po mszy świętej, około godziny 13:30 zapraszamy na Plac przed Kościołem Św. Jerzego na Performance Patriotyczny- Polonia Uskrzydlona oraz Śpiewnik Patriotyczny. Wspólnie przejdziemy z Placu ulicą Boh. Monte Cassino na Plac Przyjaciół Sopotu, by tam wspólnie śpiewać patriotyczne pieśni.

Na zakończenie majówkowego świętowania zapraszamy o godzinie 18:00 do Dworku Sierakowskich na autorski wieczór Piotra Rudzkiego, doktoranta w Zakładzie Literatury Współczesnej Uniwersytetu Gdańskiego, reżysera, poety, kronikarza.

Program:

1 maja

13:00-18:00 Plac Przyjaciół Sopotu
Sopocki Piknik

18:00 Teatr na Plaży
Comsa Comsi ... w SZAFIE - premiera
Darmowe zaproszenia do odbioru w Klubie Atelier
autor tekstu spektaklu: Beata Szreder, warstwa poetycka
Piotr Wiesław Rudzki
obsada: Dariusz Siastacz, Beata Szreder, Tobiasz Cytrowski;
scenariusz i koncepcja inscenizacji: Beata Szreder

2 maja

11:00-15:00 Plaża, Molo (wejście nr 23)
Turniej siatkówki plażowej w kategorii Open
Turniej piłki nożnej plażowej w kategorii Open
Turniej unihokeja dla uczniów Szkół Podstawowych i Gimnazjum
(zapisy na godzinę przed rozpoczęciem turnieju)

12:15 Molo
Marsz Nordic Walking na Plaży

11:00-15:00 Park Północny, Plac Mancowy
Zdrowi i Aktywni
(gimnastyka zdrowotna, Tai Chi, Ćwiczenia body art, Zumba)

12:00-15:00 Park Północny
Gra terenowa dla dzieci połączona ze zdobywaniem
Sprawności

12:00-14:00 Boisko DPS
Ćwiczenia body art, Tai chi, gimnastyka
Zdrowotna

10:00-22:00 "Morskie Oko" - oczko wodne obok Opery Leśnej - scena na wodzie
"Podwieczorek Fauna"

10:00-16:30 Wypożyczalnia kajaków i łódek www.kajaki.pl
15:00 Muzyka na żywo "Water Music" - kwartet smyczkowy
i śpiewaczka Lena Gruszczyńska (mezzosopran)
17:00 Pierwszy performance "Jezioro Łabędzie"
19:00 Drugi performance "Wieczór Fauna" muzyka na żywo - DJ Romero i Irek Wojtczak
22:00 Trzeci performance "Pan Jeleń i księżyc" + Fire Show na wodzie

12:00-18:00 Brodwino, oczko wodne w okolicy ul. Kolberga
Czytelnia Parku Książki
12:00 Kultura fizyczna - kurs na zdrowie
14:00 Podróże w czasie - ćwiczymy razem!
15:00 Krytyczny Przegląd Prasy
16:30 Kultura Fizyczna - drzewo sportu

11:00-15:00 Brodwino (okolice Orlika)
Majówka na Brodwinie - Przyjazny Sopot
11:00-15:00 Pokaz gokartów, streetball, tenis stołowy, jazda na rowerze w alkogoglach, konkursy rowerowe, zajęcia w siłowni pod chmurką
12:00-15:00 Nordic Walking w brodwinowskim lesie, występ stowarzyszenia Trójwiejska, przejażdżki rowerem miejskim - jak i gdzie używać?, konkursy rysunkowe dla dzieci (bezpieczeństwo, ekologia), mecz piłki nożnej Brodwino: Kamienny Potok, pokaz udzielania pierwszej pomocy ofiarom wypadków

18:00 Teatr na Plaży
Comsa Comsi ... w SZAFIE
Darmowe zaproszenia do odbioru w Klubie Atelier

3 maja

8:00-14:00 Muzeum Sopotu
Targ Śniadaniowy

13:30 Plac Przyjaciół Sopotu
Performance Patriotyczny - Polonia Uskrzydlona
oraz Śpiewnik Patriotyczny start 13:30 (po Mszy Św.)
Plac przed Kościołem Św. Jerzego - ul. Boh. Monte
Cassino - Plac Przyjaciół Sopotu

18:00 Dworek Sierakowskich
Autorski wieczór Piotra Rudzkiego

Majówka z Programem 3 Polskiego Radia.

2 maja

19:00 Plac Radiowej Trójki
Lista Przebojów Programu 3 - prowadzi Marek Niedźwiecki

3 maja

Kulturalna Plaża Trójki
Teatr na Plaży/Klub Atelier/Plaża
9:00-10:00 Specjalna audycja Joanny Mielewczyk o Krystiana Hanke
10:00-12:00 Markomania - zaprasza marek Niedźwiecki
11:45-14:00 Radiowy Dom Kultury - prowadzi Michał Nogaś
15:00-16:00 Trójkowy wehikuł czasu - audycja Agnieszki Obszańskiej i Jerzego Sosnowskiego
19:00 Koncerty zespołów: The Sunlit Earth, Funkloopy - koncert poprowadzi Piotr Stelmach


Sopocka Majówka 2014 została zrealizowana przy pomocy finansowej Miasta Sopotu.

Przeczytaj także

Zdjęcia

  Dodaj zdjęcie

  Opinie (16)

  Dodaj opinię

  Dodaj opinię

  Odpowiedz

  Klikając "wyślij", akceptujesz regulamin dodawania opinii.
  zamknij

  Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie niezwiązane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

  - jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.