stat
Impreza już się odbyła

Sopocki bieg im. Inki

26 lutego 2017 roku o godz. 12.00 odbędzie się Sopocki Bieg im. INKI organizowany w Sopocie pod Patronatem Prezydenta Miasta Sopotu przez sopocki MOSiR i Zespół Szkół Handlowych w Sopocie. Zawodnicy wystartują na podstawowym dystansie 1963 metrów - jest to nawiązanie do daty śmierci ostatniego z Żołnierzy Wyklętych - Józefa Franczaka "Lalka".

Każdy z uczestników otrzyma koszulkę z grafiką INKI i pamiątkowy medal. ( w załącznikach szczegółowe informacje). Dodatkową atrakcją biegu będzie ognisko i wspólne śpiewanie pieśni żołnierskich oraz kuchnia polowa z pysznym bigosem.

W Sopocie start biegu o godz.12.00 zlokalizowano na parkingu przy Operze i będzie przebiegał chodnikiem wokół Morskiego Oka przy restauracji "Harnaś" i drogami leśnymi pod szczyt Łysej Góry i zbiegiem torem saneczkowym na parking.

O godzinie 12.45 bezpośrednio po biegu zaplanowano przemarsz wszystkich uczestników i zaproszonych gości w asyście pocztów sztandarowych pod pomnik żołnierzy AK i pomnik Inki i złożenie wieńców przez zaproszone delegacje.

Oś czasu organizacji Biegu im. INKI

- 8.00 - 9.00 - powstanie infrastruktury imprezy tj. biuro zawodów, przebieralnia damska, przebieralnia męska, depozyt, brama startowa i nagłośnienie.
- 9.00 - 11.30 - funkcjonowanie biura zawodów, odbieranie pakietów startowych i koordynacja imprezy.
- 11.15 - 11.45 - przy ognisku wspólne śpiewanie pieśni żołnierskich
- 11.45 - 11.55 - przemówienia zaproszonych gości:
- 12.00 - 12.30 - Bieg im. INKI na dystansie 1963 metry.
- 12.15- 12.45 - przy ognisku wspólne śpiewanie piesni żołnierskich
- 12.00 - 13.00 - funkcjonowanie kuchni polowej.
- 12.45 - formowanie pocztów sztandarowych i przemarsz wszystkich uczestników biegu, zaproszonych gości pod pomnik Danuty Siedzikówny "Inki" i "Armii Krajowej".
* ZSH Sopot
* SSP 1 Sopot
* Światowego Związku Żołnierzy AK
* PTTK Sopot
* 37 GDH-ek "Biedronki" im. Danuty Siedzikówny "Inki"
* 25 SDH-ek "Samarytanki" im. Danuty Siedzikówny "Inki"
* 70 SDH im. Zawiszy Czarnego herbu Sulima
* inne.
- 13.00 - złożenie wieńców i kwiatów.
w godz. 11.00 - 14.00 przy pomnikach Danuty Siedzikówny "Inki" i "Armii Krajowej" będzie pełniona Harcerska Warta Honorowa.
- 14.00 zakończenie imprezy.

Przeczytaj także

Opinie

Walczymy z przemocą słowną

Kasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Twoja opinia

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

mail

Napisz do nas

Brałeś udział w ciekawej wyprawie lub zawodach, o których chciałbyś opowiedzieć naszym czytelnikom? Napisz do nas na aktywne@trojmiasto.pl