wiadomości

Sopot nie da rady z lodowiskiem w tym roku

Brak minusowych temperatur nie sprzyjał zmrożeniu tafli odkrytego lodowiska. W końcu jednak przymrozek przyszedł, ale tylko na chwilę. Prognozy pogody nie zwiastują, by do końca roku udało się uruchomić ślizgawkę w Sopocie.
Brak minusowych temperatur nie sprzyjał zmrożeniu tafli odkrytego lodowiska. W końcu jednak przymrozek przyszedł, ale tylko na chwilę. Prognozy pogody nie zwiastują, by do końca roku udało się uruchomić ślizgawkę w Sopocie. fot. Dominik Staniszewski

Na piątek planowano otwarcie sztucznego lodowiska przy molo w Sopociezobacz na mapie Sopotu. Choć udało się przygotować taflę po kilkudniowych przymrozkach, niestety ocieplenie z czwartku na piątek zniweczyło te plany. - Na tafli stoi woda i ze względów bezpieczeństwa musimy przełożyć otwarcie przynajmniej o kilka dni - wyjaśnia Marcin Kulwas, dyrektor zarządzający Kąpieliska Morskiego Sopot. Prognozy pogody nie napawają jednak optymizmem.W tym roku fani jazdy na łyżwach w Sopocie muszą wyjątkowo uzbroić się w cierpliwość. Gdy w Gdańsku i w Gdyni otwarto kryte ślizgawki, otwarte lodowisko przy sopockim molo nie mogło doczekać się inauguracji. Prace montażowe przesuwano ze względu na warunki pogodowe.

KRYTE ŚLIZGAWKI W GDAŃSKU I GDYNI ZAPRASZAJĄ, SOPOT CZEKA NA ZIMĘ

Zima zwyczajnie nie chciała zawitać do Trójmiasta, a pierwsze przygotowanie tafli wymagało kilku dni z ujemną temperaturą. W ostatnich dniach temperatura spadła na tyle, że prace udało się zakończyć powodzeniem.

Otwarcie obiektu planowano na piątek. Przygotowany lód chłodziła specjalna aparatura. Miała utrzymać lodowisko w okresie świątecznym. Niestety, skok temperatury z czwartku na piątek wykluczył taką możliwość.

- Na tafli stoi woda i ze względów bezpieczeństwa musimy przełożyć otwarcie przynajmniej o kilka dni. Agregat jest włączony, ale by ponownie przygotować taflę, potrzebujemy temperatury przynajmniej minus 5 stopniu Celsujsza. Liczymy na to, że zdążymy do świąt - tłumaczy Marcin Kulwas, dyrektor zarządzający Kąpieliska Morskiego Sopot.
Prognozy pogody nie nastrajają jednak optymistycznie. Do końca roku przewidują dodatnie temperatury.

SPRAWDŹ PROGNOZĘ POGODY DLA TRÓJMIASTA NA NAJBLIŻSZE DNI

Gdy tylko lodowisko ruszy, będzie czynne od poniedziałku do piątku w godz. 16 - 20, zaś w soboty, niedziele i dni świąteczne - od 11:30 do 20. Po każdej godzinnej sesji miejsce będzie miała 30-minutowa przerwa na kosmetykę tafli.

Ceny jednorazowego, godzinnego wejścia wynosić będą: 5 zł w dni powszednie oraz 8 zł w weekendy oraz święta. Tradycyjnie będzie możliwość zakupu karnetów, które pozwolą na oszczędności. Na miejscu będzie można dodatkowo wypożyczyć oraz naostrzyć łyżwy, czy skorzystać z kasku.

Lodowisko przy molo w Sopocie.Jeśli lodowisko przy molo w Sopocie ruszy, taki obowiązywać będzie cennik
poniedziałek - piątek
od godz. 16.00 - 20.00
bilet 5,00 zł
karnet (5 biletów) 20,00 zł
karnet (10 biletów) 40,00 zł

sobota - niedziela, dni świąteczne
od godz. 11.30 - 20.00*
bilet 8,00 zł
karnet (5 biletów) 35,00 zł
karnet (10 biletów) 70,00 zł
Posiadaczom Sopockiej Karty Rodziny 3+ przysługuje na zakup biletów rabat 50 procent

Usługi dodatkowe:
Wypożyczenie łyżew 6 zł
Ostrzenie łyżew 6 zł
Wypożyczenie kasku 6 zł

Godziny otwarcia lodowisk
weekendy, święta i ferie:
11.30 - 12.30
13.00 - 14.00
14.30 - 15.30
16.00 - 17.00
17.30 - 18.30
19.00 - 20.00 (ostatnie wejście)

pozostałe dni:
16.00 - 17.00
17.30 - 18.30
19.00 - 20.00 (ostatnie wejście)


Jak ubrać się na łyżwy?

Opinie (19) 1 zablokowana

Dodaj opinię
Walczymy z przemocą słownąKasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Dodaj opinię

Odpowiedz

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

mail

Napisz do nas

Brałeś udział w ciekawej wyprawie lub zawodach, o których chciałbyś opowiedzieć naszym czytelnikom? Napisz do nas na aktywne@trojmiasto.pl