Sopot spędził majówkę na sportowo

4 maja 2015 (artykuł sprzed 9 lat)

Blisko 100 osób wzięło udział w turniejach sportowych zorganizowanych przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji przy okazji "Sopockiej Majówki". Na plaży i boiskach rozegrano turnieje w siatkówkę, piłkę nożną oraz zawody skimboardingowe.

Siatkarski turniej Ziaja Cup odbył się na plaży obok molo, przy wejściu nr 23. Rozgrywki toczyły się w kategorii open, a w ich finale Tomasz Wołoszuk oraz Adrian Białecki z Giżycka pokonali gdyński duet Wojciech Wojciechowicz - Jakub Sipurzyński 21:13. W pojedynku o trzecie miejsce Maciej Konkol z Gdyni i Mateusz Filipczyk z Gdańska pokonali gdańszczan Bartosza ZochniakaKonrada Przeradzińskiego 21:11.

Na zrewitalizowanych sopockich błoniach rywalizowali młodzi piłkarze. W turnieju sześcioosobowych zespołów rozegranym na boisku przy ul. Bitwy pod Płowcami triumfował gdański zespół "Hajsy co robić?" w składzie: Patryk Krajewski, Piotr Gloger, Kuba Iskierko, Łukasz Machowina, Andrzej Częścik, Marcel Rutkowski, Nikodem Kijańczuk i Mateusz Dańczak. W finale zwycięzcy pokonali sopockich "Teletubisiów" 9:2. W meczu o trzecie miejsce Sopocka Akademia Piłkarska wygrała z Siódemką Sopot 8:3.

Na plaży przy ujściu rzeki Swelina odbyły się zawody skimboardowe, w których organizacji pomogły FNCY Fair Skimboard i klub Koliba. Oceniano triki, ewolucje i przejazdy po przeszkodach. Wśród kobiet triumfowała Gabriela Kulka z Gdańska przed Emilią Szymoniak z Sopotu. Trzecia była Aleksandra Dubas z Gliwic.

W rywalizacji panów najlepszy okazał się gdańszczanin Marek Wołkankowski przed Grzegorzem Bemowskim z Piły i Tomaszem Wojciechowskim z Gdyni.