• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat

Spacer po Sopocie z Walkative! Tour

Sopot jest najmniejszym z miast wchodzących w skład Trójmiasta. Z jednej strony sąsiaduje z historycznym Gdańskiem, z drugiej z przemysłową Gdynią. Jaka jest zatem jego rola w tym organizmie? Bardzo prosta, a zarazem bardzo ważna Sopot to rozrywkowe centrum Trójmiasta!

w każdy piątek (do 27.09), godz. 17:00

Sopot, ul. Dworcowa 4
Wstęp wolny
Kiedyś miejscowość głównie uzdrowiskowa, pełna XIX wiecznych dworków i pałacyków, kawiarenek gdzie spędzała wakacje elita intelektualna i kulturalna kraju. Dziś dawny sznyt miesza się tu z nowoczesnością. Sopot, a w szczególności tzw. Monciak, to miejsce, gdzie spotkać można gwiazdy polskiej kultury, śmietankę towarzyską, a także najbogatszych Polaków demonstrujących swoją zamożność. Ten długi na 600 metrów deptak pełen jest wytwornych restauracji i nowoczesnych klubów, obok których wciąż dostrzec można stare inteligenckie kawiarenki i klimatyczne knajpki. To wszystko kończy się tym, co w Sopocie najważniejsze najdłuższym na świecie drewnianym molo. Ale Sopot to nie tylko glamour, imprezy i zabawa. To także piękna architektura i spora dawka historii. To tu w Grand Hotelu nocował w trakcie wojny Adolf Hitler, a po wojnie spędzał czas francuski prezydent Charles de Gaulle - oboje spali w tym samym pokoju!

Na naszej wycieczce zobaczymy Monciak z jego najbardziej znanymi budynkami zarówno tymi starymi, jak i nowymi. Sprawdzimy, co znaleźć można skręcając w boczne uliczki Sopotu, przespacerujemy się pomiędzy pięknymi pałacykami i willami, aby przekonać się, dlaczego ceny mieszkań w Sopocie są najwyższe w całej Polsce. Odwiedzimy najbardziej znanego polskiego niedźwiedzia Kaprala Wojtka!

Usłyszycie o skandalicznych historiach z życia artystów imprezujących w SPATiFie, a także o lokalnych wojenkach pomiędzy miastem, a kościołem o publiczny szalet. Pokażemy Wam gdzie w Sopocie najlepiej wybrać się na drinka - nie może tego zabraknąć, Sopot to w końcu najbardziej imprezowe miasto polskiego wybrzeża!

W czasie wycieczki zobaczymy:
- Monciak
- Krzywy Domek
- SPATiF (klub Stowarzyszenia Polskich Artystów Teatru i Filmu i Związku Polskich Artystów Plastyków)
- fontanna Jasia Rybaka
- pomnik niedźwiedzia Wojtka
- Grand Hotel
- sopockie molo
- i wiele więcej!

Wycieczkę możecie zarezerwować tutaj:
https://freewalkingtour.com/pl/gdansk/sopot-tour-poland/
+48 513 875 814

Pamiętajcie, że rezerwacja jest obowiązkowa. Ustaliliśmy limit wielkości grup, także spieszcie się i rezerwujcie!

Wycieczki działają w naszej formule płacisz ile chcesz - to wyłącznie Wy decydujecie jak wynagrodzić przewodnika za jego pracę. Wysokość kwoty jest dowolna. Możecie jednak pomyśleć o wycieczce jak o wypadzie do kina. Przez około 2 godziny będziecie się dobrze bawić. Niech kwota odzwierciedla cenę biletu - to, czy byliście w tanim kinie studyjnym czy w drogim multipleksie pozostawiamy już Waszej decyzji. Natomiast prosimy o niejedzenie popcornu na wycieczce.

Zapraszamy!

Opinie

Wydarzenia

mail

Napisz do nas

Brałeś udział w ciekawej wyprawie lub zawodach, o których chciałbyś opowiedzieć naszym czytelnikom? Napisz do nas na aktywne@trojmiasto.pl