wiadomości

stat

Spędź niedzielę w rytmie zumby

Dzień zumby w hali przy ul. Olimpijskiej w Gdyni.
Dzień zumby w hali przy ul. Olimpijskiej w Gdyni. fot. gdyniasport.pl

Już po raz trzeci zostanie zorganizowany Dzień Zumby. Impreza, która na stałe została wpisana do sportowego kalendarza Gdyni odbędzie się w hali przy ul. Olimpijskiej. Poprowadzą ją najlepsze instruktorki zumby w Trójmieście. Udział jest bezpłatny, ale przy rejestracji można charytatywnie wesprzeć Szymona. Start o godz. 12.Przed fanami zumby trzy godzony z tą formą fitnessu. Trójmiejscy instruktorzy zadbają o odpowiednią energię. Zajęcia poprowadzą: Monika Tran Van, Ania Cegłowska, Aleksandra Szurmiej, Marta Czarnecka, Gosia Chrzanowska, Ania Barlak, Dorota Sumiła, Natalia WargackaAgata Ostanówko.

- Fenomen zumby polega na tym, że jest ona prosta i przyjemna. Mamy trening fitness połączony z tańcem, uprawiamy przy tym sport, robimy coś dla siebie, ale praktycznie nie czujemy tego, że trenujemy. Wpływa on dobrze na psychikę, ponieważ podczas zajęć śmiejemy się, bawimy, czasami krzyczymy, zawsze jest pozytywna atmosfera. Pamiętajmy, że nawet gdy nie podoba się nam u jednego instruktora, to warto spróbować zumby u innych - mówi Monika Tran Van, która na co dzień prowadzi bezpłatne zajęcie zumby podczas Gdyńskiego Poruszenia.
PRZECZYTAJ WIĘCEJ O MONICE TRAN VAN W NASZYM CYKLU RUSZ SIĘ! W JEJ ZUMBIE PRZEWAŻA TANIEC

W tym roku przy rejestracji, tuż przed imprezą, każdy może wesprzeć Szymona, wrzucając dobrowolny datek do puszki. Szymon Trojanowski urodził się z ciężką wadą serca - ma wspólny pień tętniczy.

Chodzi na fizjoterapię, co pozwala mu się lepiej rozwijać. Często choruje na zapalenie oskrzeli, płuc i gardła. Chłopiec ma słabą odporność i mało przybiera na wadze. Po wykonaniu operacji-korekcji wspólnego pnia tętniczego Szymon będzie potrzebował kosztownej rehabilitacji.

PRZECZYTAJ WIĘCEJ O ANI CEGŁOWSKIEJ, BOHATERCE NASZEGO CYKLU RUSZ SIĘ!

- Dzięki maratonom oraz temu, że wychodzimy z zajęciami w plener pokazujemy, że naszym celem nie jest dodarcie do osób z siłowni, czyli takich, które kochają zumbę, ale do zwykłych ludzi, którzy rodzinnie lubią ćwiczyć z nami. Na takie maratony przychodzi 100-300 osób. Oczywiście mamy również maratony dla osób nastawionych konkretnie na zumbę - komercyjne, co także sprawdza się w naszych warunkach - wylicza Ania Cegłowska, jedna z prekursorek zumby w Trójmieście.

Tak wyglądał październikowy Maraton Zumby w Gdańsku.

Opinie (4)

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

mail

Napisz do nas

Brałeś udział w ciekawej wyprawie lub zawodach, o których chciałbyś opowiedzieć naszym czytelnikom? Napisz do nas na aktywne@trojmiasto.pl