Spędź święta i powitaj Nowy Rok na lodowisku

Najnowszy artukuł na ten temat Marsz dla dzieci chorych na raka rusza w święta


Jednym ze sposobów na oderwanie się od świątecznego stołu jest wyprawa na lodowisko. W Trójmieście nie można skorzystać z nich jedynie w Wigilię. Od pierwszego dnia świąt pojeździmy na łyżwach w Gdyni i być może w Sopocie. Drugiego dnia świąt otwarte będą lodowisko i ślizgawki w Gdańsku. W Sopocie będzie można pojeździć także w noc sylwestrową i z łyżwami na nogach powitać nowy rok przy pokazie fajerwerków.Fani jazdy na łyżwach nie powinni narzekać podczas świąt Bożego Narodzenia. Co prawda w Wigilię ich ulubione miejsca będą zamknięte, ale już od 25 grudnia mogą czuć się usatysfakcjonowani.

Od godz. 14:10 będzie można wejść na miejską ślizgawkę w Gdyni. Po każdej 50-minutowej sesji będzie następowała godzinna przerwa techniczna. Ostatnie ogólnodostępne wejście zaplanowano tego dnia na godz. 19:40. O tej samej godzinie po raz ostatni skorzystamy z lodowiska w piątek. W ten dzień będzie ono jednak otwarte już od godz. 10:40. System z przerwami technicznymi taki sam jak w czwartek. Bilet normalny kosztuje 8 zł, ulgowy 4 zł.

Trójmiejskie lodowiska otwarte są także w dni świąteczne.
Trójmiejskie lodowiska otwarte są także w dni świąteczne. fot. Julia Wójcik
25 grudnia działalność chce wznowić sztuczne lodowisko przy molo w Sopocie. Od grudnia do marca na Skwerze Kuracyjnym działa ono w zależności od pogody. Ta w ostatnich dniach nie rozpieszcza, dlatego też zostało zamknięte. Lodowisko może pomieścić 100 osób. Od 25 grudnia ma działać według programu weekendowego (gody. 11:30-20:00). W święta trzeba będzie wydać na bilet 8 zł za sesję, które wyznaczone są w godz.11:30-12:30, 13-14, 14:30-15:30, 16-17, 17:30-18:30, 19-20.

W Sylwestra będzie można dodatkowo pojeździć jeszcze w godz. 20:30 - 21:30. Osoby, które chcą w oryginalny sposób przywitać Nowy Rok będą mogły skorzystać z lodowiska w godz. 22:45 - 00:30 (bilety w cenie 20 zł można nabyć w kasie lodowiska od 20 grudnia). O północy przy molo odbędzie się tradycyjny pokaz fajerwerków. Ze względów bezpieczeństwa wejście na pomost spacerowy będzie zamknięte w godz. 22:30 - 01:00.

Od 26 grudnia można wybrać się na lodowisko i ślizgawki w Gdańsku. Lodowisko miejskie startuje w piątek o godz. 11:30, a ostatnia sesja zakończy się o godz. 21:30. Bilet normalny kosztuje 11 zł, studencki - 10 zł, a ulgowy 7 zł.

Od drugiego dnia świąt dostępne będą ponownie także ślizgawki w Hali Olvia. Wejdziemy na nie o tradycyjnych godzinach: 10:30, 12, 13:30, 15, 16:30, 18 i 19:30. Godzinny bilet wstępu kosztuje 11 zł.

Zobacz jak ubrać się na łyżwy.

Opinie (8) 4 zablokowane

 • a od kiedy lodowisko w Gdyni i Sopocie jest sztuczne? (1)

  pytam, bo zawsze lód był prawdziwy,
  sztuczne to są z plastiku lodowiska, dwa typy plastiku obecnie stosowane,
  po żadnym nie da się z przyjemnością jeździć

  • 6 3

  • Sztuczne, czyli stworzone nie-naturalnie. To drugie to np. zamarznięty zbiornik wodny.

   • 4 0

 • Lodowisko przy Bramie Oliwskiej

  Niestety nie jest godne polecenia, w mojej ocenie. Tłum ludzi, nad którym nikt nie panuje. Wiele osób nie przestrzega reguł, jeździ na łyżwach pod prąd, w grupach po kilka osób, trzymając się za ręce, co znacznie ogranicza możliwości korzystania ze ślizgawki innym osobom, zwłaszcza gdy jest tłoczno. Może warto się zastanowić nad limitem osób wpuszczanych każdorazowo na lód, a nie sprzedawać nieograniczoną ilość biletów. Obsługa lodowiska absolutnie nie zwraca uwagi osobom utrudniającym korzystanie z tafli innym, lub wręcz stwarzającym niebezpieczeństwo dla innych osób - - wspomniana już jazda pod prąd, czy też stanie pod bandą w licznych grupach i wjeżdżanie z impetem na lód bez upewnienia się czy właśnie ktoś inny nie nadjeżdża na łyżwach. Przyznaję, że odwiedziłam to lodowisko dwa razy w tym sezonie i za każdym razem zamiast relaksu i radości z uprawiania sportu, budziła się we mnie agresja. Lodowisko w w hali Olivia uważam za dużo lepiej zorganizowane.

  • 36 3

 • A na naszym stadionie Ergo Arenie co? (2)

  Przemyślenia internauty:

  Byłem wczoraj z wnukami na ślizgawce zorganizowanej na Stadionie narodowym. Wydałem 120zł i OK. Ponieważ jednak nie jeździłem na łyżwach i siedziałem przy kawie, to tak sobie myślałem:
  1. Co za kretyn wybudował ten ogromny stadion, skoro teraz trzeba płacić co roku 120mln zł odsetek i dopłacać dodatkowo do utrzymania stadionu 20mln zł?
  2. Czy ten kretyn zbudowałby to z własnych pieniędzy, nawet gdyby je miał? Z pewnością nie!
  3. Jeżeli nie, to dlaczego ten kretyn zbudował toto?
  I oto co wymyśliłem:
  1. Po pierwsze to nie był żaden kretyn, tylko miał w tym swój interes.
  2. Po drugie wydał pieniądze z cudzej kieszeni(z naszej kieszeni!)
  3. Po trzecie obłowił się łapówkami.
  4. Po czwarte motłoch uważa, że świetnie zrobił i dlatego tego "kretyna" wybrał w wyborach
  5. Po piąte motłoch wybrał "kretyna", bo motłoch nie rozumie, że ten "kretyn" właśnie go okradł.
  Wyraz "kretyn" stawiam w cudzysłowie, bo tak naprawdę to żaden kretyn, tylko zwykły cyniczny, inteligentny cham

  • 21 10

  • Pięknie Pan to ujął.

   • 7 3

  • Kresowiak i wszystko w temacie i na dodatek przez swoich krajan już na wieki wybrany.Szkoda Gdańska.

   • 3 2

 • Olivia jest the best, szkoda tylko ze takie słabe nagłośnienie jest na tafli

  • 3 2

 • Nienawidzę motłochu

  który przy każdym poruszanym temacie, znajdzie okazję do wylewania swoich żali, nie na temat. Piszemy-czytamy o ślizgawkach a dziadek o łapówkach...Ogarnij się
  "ian" i nie pij tyle kawy, bo jad się z Ciebie wylewa...
  Jazda na łyżwach jest fajną alternatywą dla letnich rolek, wrotek...Oby jak najwięcej takich miejsc było w 3-mieście :)

  • 6 0

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Wydarzenia

O-Trening dla dzieci i młodzieży Park Reagana #5
O-Trening dla dzieci i młodzieży Park...
zajęcia rekreacyjne, impreza na orientację, trening
paź 19
wtorek, g. 18:00
Gdańsk
Kompas Wikingów
Kompas Wikingów
zawody / wyścigi, rajd / wędrówka, impreza na orientację
paź 21-23
czwartek - sobota, g. 18:00
Gdynia - Karklskrona
Czwartkowa wycieczka piesza po pracy
Czwartkowa wycieczka piesza po pracy
zajęcia rekreacyjne, rajd / wędrówka
paź 21
czwartek, g. 17:30 - 20:30
Sopot Kamienny Potok

Forum